Skocz do zawartości

Yerba mate


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Ostatnie nabytki.

 

161706979_953484785393536_16038983077733

 

Nowe zaskoczenie roku - Amanda. Daje niezłego kopa i konkretnie poprawia humorek. CBSe to oczywiście yerbowy fast food, ale niech sobie będzie na czarną godzinę. Zielone Pajarito to fajny rozluźniacz przy giercę. Taragui to podobna półka co CBSe. No i wielka niewiadoma - La Bombilla. Nie polecam, słabo.

 

Ale do Amandy jeszcze niejednokrotnie wrócę, mmm.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figaro napisał:

Ostatnie nabytki.

 

161706979_953484785393536_16038983077733

 

Nowe zaskoczenie roku - Amanda. Daje niezłego kopa i konkretnie poprawia humorek. CBSe to oczywiście yerbowy fast food, ale niech sobie będzie na czarną godzinę. Zielone Pajarito to fajny rozluźniacz przy giercę. Taragui to podobna półka co CBSe. No i wielka niewiadoma - La Bombilla. Nie polecam, słabo.

 

Ale do Amandy jeszcze niejednokrotnie wrócę, mmm.

Solidne zapasy. Pajarito jest lepsze od czerwonego klasyka? Jak wypada Taragui w porównaniu z Taragui Energia? Amanda mocnijesza od wspomnianej Taragui Energii? Z góry dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ciwa22 napisał:

Solidne zapasy. Pajarito jest lepsze od czerwonego klasyka? Jak wypada Taragui w porównaniu z Taragui Energia? Amanda mocnijesza od wspomnianej Taragui Energii? Z góry dzięki za opinię.

 

Ja lubię to zielone Pajarito bardziej, ale to chyba niepopularna opinia. Taragui słabe, z Energią bardziej mi podeszło. Amanda raczej słabsza od Energii, ale fajnie daje dobry humorek oprócz niezłej dawki energii.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Boomcio napisał:

Zapewne słabsza. Energię piję praktycznie tylko, zwykłej nie piłem. Ale może by trochę odmienić sobie, bo dzisiaj nockę zawaliłem na energii / 12 łyżeczek na kubek/ i po dłuższej przerwie od picia mnie lekko trzęsło.

12 łyczeczek (:obama: ) Energii na kubek to twoja normalna dawka czy jedynie opcja na nocki w pracy? Ile zalań takiej kosy, żeby podtrzymać efekt?

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, ciwa22 napisał:

12 łyczeczek (:obama: ) Energii na kubek to twoja normalna dawka czy jedynie opcja na nocki w pracy? Ile zalań takiej kosy, żeby podtrzymać efekt?

 

To efekt picia yerba mate od ok 2003-4 roku. W PL nikt praktycznie tego nie znał. Rozpropagował pan Cejrowski w swoich programach. Wtedy tylko przez neta można było zamówić.

Później pojawiała się w sklepach ze zdrową żywnością, ale to była najczęściej jakaś yer-wita w ... torebkach, jak herbata. Sporo ludzi odbiło się od yerba mate po sięgnięciu po ten syf.

Z czasem brałem coraz to inne, mocniejsze, słabsze, argentyńskie, paragwajskie i doszedłem do wspomnianego Cruz de Malta, a w końcu do Taragui Energia. W pracy szybko zwyczaj pijania się przyjął i był moment, że sporo ludzi na biurku miało matero. Niektórym jednak za nic w świecie " zupa z petów " nie smakowała.

12 łyżeczek na kubek, to moja zwyczajowa ilość, której z reguły nie przekraczam, ale z uwagi na mało miejsca na wodę trzeba dolewać dosyć często. Piję przez kilka godzin, aż się wypłuka smak, więc starcza od 20 do 3 rano powiedzmy. Ważne, żeby w kubku już była woda jak sypiesz susz, wtedy stopniowo namaka. Inaczej jest za gorzka ( ale do wypicia).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Kolejne paragwajskie eksperymenty czas zacząć. Żółty Mały Ptaszek wchodzi lepiej niż ten w barwach narodowych ale jak wcześniej pisałem - ja w latynoskiej branży spożywania indiańskich naparów dopiero od listopada - walczę o wyrobienie sobie smaku. Ruchiva to drugie podejście do marki. Pierwsze było z gatunku hc, bo od razu wjechałem w zieloną Nativę. Zobaczymy czego nauczy guarana.

 

 

129255361_paragwaj1.thumb.jpg.052374bb365554c97d0c02a3c6cff0e1.jpg

 

 

Pozdrawiam Roque Santa Cruza, Nelsona Valdeza, Salvadora Cabanasa, Justo Villara, Edgara Baretto, Diego Gavilana, Francisco Arce, Aureliano Torresa, Enrique Verę, Paulo Silvę, Nelsona Cuevasa, Carlosa Gammarę, Julio Cesara Caceresa, Cristiana Riverosa, Jose Montiela, Julio Dos Santosa, Jorge Nuneza, Celso Ayalę, a także Oscara Cardozo.

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...