Skocz do zawartości

Yerba mate


Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio eksperymentowalem to wyszlo mi ze do mojej tykwy chyba 400ml czy cos w ten desen najlepiej jest jak sypie 5-6 lyzek stolowych. Jak wsypalem 8-10 bylo zbyt gorzkie po prostu jak mityczna woda po kiepach. Jak wsypalem 3 to smakowalo jak herbatka po 3 parzeniu tej samej torebeczki. 

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, chris85 napisał:

Właśnie po to jest bombilla. 

Ok ale z takiej konfiguracji (3/4 yerby + troche wody) duzo nie posiorbiesz, pare lykow bo po prostu ilosc plynu bedzie zbyt mala. I stad moje pytanie - czy o to w tym chodzi zeby pociagnac 4-5 lykow, dolac, pociagnac, dolac? Tak to wygladalo na instrukcji od Cejrowskiego i troche mnie to zbilo z tropu.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mejm napisał:

Ok ale z takiej konfiguracji (3/4 yerby + troche wody) duzo nie posiorbiesz, pare lykow bo po prostu ilosc plynu bedzie zbyt mala. I stad moje pytanie - czy o to w tym chodzi zeby pociagnac 4-5 lykow, dolac, pociagnac, dolac? Tak to wygladalo na instrukcji od Cejrowskiego i troche mnie to zbilo z tropu.

 

tak ogólnie się to robi, jak się ma naczynko ok 250 ml

 

ale nie trzeba

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Moje nowe nabytki

 

71782390_1179116115618925_61369936945422

 

Ta po lewej jest dla kobiety, aby się przekonała do yerby. Rzekomo najsłodsza i najmniej goryczkowa yerba z owocami. Jutro się okaże.

Ta po prawej to dla mnie, chciałem w końcu spróbować mieszanki z ziołami. Miętę czuć masakrycznie mocno. Konkretny rozweselacz, kofeinowe nuty są słabsze.

Odnośnik do komentarza

Wypiłem podwójne espresso i zjadłem 2z IBUM MAX z apteki. 800 mg ibuprofenu i 120 mg chlorowodorku pseudoefedryny wjechało po kwadransie. To jest pobudzenie a nie jakieś yerba mate. :banderas: Chociaż z energetykiem lepsze takie mixy bo tauryna robi tu robotę. Nie polecam oczywiście takich mixów bo umrzecie bla bla bla!

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, krupek napisał:

W czym mógłbym sobie zaparzyć yerbę w domu, żeby zabrać do pracy i nie bawić się już tam w parzenie? Są jakieś bidony, termosy? Na Allegro coś widzę, ale dużo tego i nie wiem, ile to warte. Ogólnie, szukam czegoś, żeby na wynos sobie robić Yerbę.

No normalnie parzysz w kubku na sitku, przelewasz do termosu i elo.

W czym problem? :dunno: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...