Skocz do zawartości

Yerba mate


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Jak natkniecie się gdzieś na Aquantadorę to polecam całym serduszkiem:

large_DSC-5927.JPG?lm=1599934162

 

Nie mam w sobie za dużo miłości do argentynek, bo są jak dla mnie za lekkie i za mało wyraziste w smaku, a ta podeszła mi bardzo-bardzo. Jest delikatna, ale z wyczuwalną goryczą, wydajna (zazwyczaj sypię trzy i pół szpatułki do małego matero, tutaj dwie wystarczą - bardzo mocno nasiąka i zwiększa swoją objętość wraz z kolejnymi zalaniami), smak wyczuwalny do piątego-szóstego zalania i przyjemnie doładowuje energią. Zastąpiła mi Pajarito i Taragui jako podstawowa yerba, zwłaszcza, że nie jest wiele droższa (w lokalnym sklepie kosztuje 42zł/1kg).

Odnośnik do komentarza

No witam yerbowych wariatów. W końcu zakupiłem sobie zestawik do ktorego zbieralem sie od jakiegos czasu. Troche odkladalem to w czasie bo jakos zniechecala mnie ta cala ceremonia parzenia, ale chyba sobie ten problem wyolbrzymilem na sile. Na pierwszy ogien poszlo campesino classica i nie jest zle, chociaz pierwsze lyki byly nieciekawe xD Zobaczymy jak wplynie na samopoczucie takie dlugoterminowe picie tego ustrojstwa.

 

Dwa pytanka, sa jakies limity ile powinno sie tego spozywac maksymalnie w ciagu dnia? No i troche mi ta bombila sie zasyfia, to sie powinno trzymac wepchniete w ten susz czy raczej powinna byc polozona na nim? Nie jest to jakis wielki problem bo rozkreca i czysci sie momentalnie, ale sie tak zastanawiam czy tak to powinno wygladac?

 

A zestaw wzialem taki, mam nadzieje ze wybralem ok

 

yerba.png

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, teddy napisał:

Dwa pytanka, sa jakies limity ile powinno sie tego spozywac maksymalnie w ciagu dnia?

Ile organizm Ci pozwoli, nie ma czegoś takiego jak "limity spożycia dziennego". Osobiście piję z 6-7 razy dziennie po około 150-180ml i żyję.

38 minut temu, teddy napisał:

No i troche mi ta bombila sie zasyfia, to sie powinno trzymac wepchniete w ten susz czy raczej powinna byc polozona na nim? Nie jest to jakis wielki problem bo rozkreca i czysci sie momentalnie, ale sie tak zastanawiam czy tak to powinno wygladac?

Mam taką samą bombillę, przepłukuję ją tylko przy wymianie zużytego suszu, a tak to jest wetknięta cały czas w środek i żyje od roku, jak nie lepiej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Yerbę można pić w słoiku po musztardzie, na co nie powinno się oszczędzać to bombilla - właśnie żeby nie wpadał susz itd.

 

Teraz na unmate.pl była promocja i wziąłem sobie taki zestawik

 

119570705_180025193692046_77021388264742

 

Ziołowe Pipore rozczarowało :( Pajarito miętowe o wiele lepsze.  Za to środkowe Pipore bardzo w porządku. Rosamonte to wiadomo, bezpieczny wybór. A Ruvicha Chia... no zobaczymy :pawel:

 

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, kendzikk napisał:

Jaką yerbe polecacie? Wczoraj dostałem zestaw startowy z różnymi mate green, ale strasznie to nijakie. Wziąłem do tego cruz de malta z czerwonymi listkami i i to mi bardzo smakuje, więc może coś w tym kierunku :unknown:

Kurupi Menta y Boldo 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pierwszy kontakt z yerbą. Mam taką, jak w spoilerze. Zasypałem do połowy mateo, zalałem wodą i gorzkie to jak sku.rwysyn. Macie jakieś protipy? Wsypać trochę mniej, dodać cytryny, zalać sokiem? 

 

Edit. Właśnie widze, że Bzduras pisał, że ta yerba jest delikatna xd

 

 

Spoiler

c13822d28a0b328a5cef4dd0c076.jpeg

 

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.