Skocz do zawartości

Yerba mate


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

No trochę już piję tę Yerbę, jakiegoś działania szczególnie nie zauważyłem, ale fajnie się popija i smakuje mi. Szczególnie lubię z dodatkiem mięty. Teraz w pracy piję Pajarito ctyryna-mięta, odpowiada mi jej smak. Wczoraj skończyłem zwykła Pajarito i już trochę zaczęła mi się nudzić.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 17.12.2019 o 07:57, krupek napisał:

No trochę już piję tę Yerbę, jakiegoś działania szczególnie nie zauważyłem, ale fajnie się popija i smakuje mi. Szczególnie lubię z dodatkiem mięty. Teraz w pracy piję Pajarito ctyryna-mięta, odpowiada mi jej smak. Wczoraj skończyłem zwykła Pajarito i już trochę zaczęła mi się nudzić.

Jeśli smakuje Ci miętową, to zdecydowanie polecam Kurupi Menta y Boldo. Kupisz ją wszędzie w dobrej cenie. Moim zdaniem najlepsza w swoim rodzaju. 

 

https://dobreziele.pl/sklep/yerba-mate/z-dodatkami/kurupi-menta-boldo-500g

 

Edytowane przez Hubert249
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.05.2020 o 15:54, Hubert249 napisał:

Jeśli smakuje Ci miętową, to zdecydowanie polecam Kurupi Menta y Boldo. Kupisz ją wszędzie w dobrej cenie. Moim zdaniem najlepsza w swoim rodzaju. 

Kurde, odpisałeś 3 minuty później, a ja już kupiłem - coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/ogromny-zestaw-startowy-yerba-mate-mix-11-x-50-g-6966414566?snapshot=MjAyMC0wNS0yN1QxMzo1OToxOC4zNzZaO2J1eWVyOzg1MGJiY2M1Y2E0NDkxN2Y4YWNmMzQzNDU2ZGQyNjUxOGNhMWE5NjVlZTE2OGI3YzkzMGQ1Mjk1NmJmOWQ2YTc%3D

To w sumie dla babci. Oceń fachowym okiem, szajs z allegro?

Odnośnik do komentarza

Matero chyba cienkie, a takie mają tendencję do mocnego nagrzewania się. Nie jest to jakiś dealbreaker, ale w dotyku odprowadzane ciepło czuć bardzo mocno, babcia pewnie będzie długo parzyć każde zalanie :) Natomiast co do yerb to idealnie trafiłeś dla początkującego. Są delikatne w smaku, przez co nie zrazisz początkującego wybitnie gorzkim smakiem. Sam zaczynałem picie od paczek tej właśnie firmy i nie do końca rozumiałem "co internety mają na myśli, przecież to wcale nie jest takie gorzkie i okropne jak piszą". Myślę, że babcia będzie zadowolona z zestawu, a jeśli naczynie okaże się jednak za gorące po zalaniu to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za 30-40zł dokupić coś grubszego i bardziej izolującego ciepło. Ceramiczne naczynko ma też tę zaletę, że jest bajecznie proste w utrzymaniu i nie wymaga żadnych czarów-marów jak kurado czy dokładne suszenie - opróżnić, opłukać i można używać dalej.

Odnośnik do komentarza

Piłem  raz tę z guaraną i mi nie podeszła. Ale może dlatego, że nie lubię mate z Brazylii czy Argentyny, bo są gorsze w smaku. Paragwajska jest bardziej deikatna, wyszukana. Coś jak Lavazza Rosa w porównaniu do kawy Fort xD Na plus Green jest łatwa do picia, bo z tego co pamiętam w niej nie ma pyłu, tylko same gałązki i listki.  Tania bombilla, równie pogorszy smak, bo powinna być z alpaki. 

Ale tak między nami Grzybi, na prawdę wierzysz, że babcia będzie piła tę Yerbę? XD 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Hubert249 napisał:

Tania bombilla, równie pogorszy smak, bo powinna być z alpaki. 

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

franek, ty znowu te teorie o materach z paragwajskiej koziej dupy, złotych łyżeczkach do suszu i bombillach z alpaki XDDDDDDDDDDDDDD

 

 

prawdziwi heteroseksualni polscy mężczyźni piją yerbe tak:

UUkeKwZ.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, maciucha napisał:

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

franek, ty znowu te teorie o materach z paragwajskiej koziej dupy, złotych łyżeczkach do suszu i bombillach z alpaki XDDDDDDDDDDDDDD

 

 

prawdziwi heteroseksualni polscy mężczyźni piją yerbe tak:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

UUkeKwZ.jpg

 

 

 

Wiedziałem, że się odezwiesz xD 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Verde są raczej lekkie w smaku, ale za to dwa-trzy zalania i masz po smaku. Nadrabiają wolumenem, bo te 0,5kg lekkich liści to jednak dość dużą objętość zajmuje. Taka średniawka, jakby ktoś mi dał zalane to bym wypił, ale raczej z własnej woli nie kupię.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...