Skocz do zawartości

Battlefield 1 (BF5)


Mroku

Rekomendowane odpowiedzi

Wejscie na serwer graniczylo z cudem. Przez 2 godziny udało mi sie to sie zaledwie trzy razy. Za malo pogralem, aby wyrobic sobie jakies autorytatywne zdanie, ale pierwsze wrazenia sa dokladnie takie same, jak kiedys przewidywalem, ze beda. Najwazniejsze spostrzezenie  jest takie, ze dzialania wojenne przedstawione w grze nie maja KOMPLETNIE NIC wspolnego z jakimkolwiek realizmem dzialan pierwszowojennych. Jest to po prostu BF4, z grafika jak z Battlefronta i jeszcze lekko na sterydach jesli chodzi o tempo rozgrywki, z li tylko skórkami broni, pojazdow i samolotów z IWŚ. Dostalem dokladnie to czego sie spodziewalem, czyli dalszego "ucallofduty-owienia" rozgrywki + pojazdy i samoloty.

Odnośnik do komentarza

Jest w tym wiele z bf4 i sw:bf bo przecież to ten sam deweloper i dużo assetów mają takich samych. Wystarczy pozmieniać tekstury i taki żołnierzyk czy broń gotowa.
Co do samego bf1 to jak było wcześniej pisane muszą popracować ostro nad balansem. Snajpa jak nie trafisz w łeb to jest bezużyteczna, wszelkie pojazdy są prawie nie do ruszenia, z działka maszynowego na samochodzie musiałem wpakować więcej kulek niż z byle karabinku ręcznego....i znalazło by się tego o wiele więcej. Oby to poprawili.

Odnośnik do komentarza

Wejscie na serwer graniczylo z cudem. Przez 2 godziny udało mi sie to sie zaledwie trzy razy. Za malo pogralem, aby wyrobic sobie jakies autorytatywne zdanie, ale pierwsze wrazenia sa dokladnie takie same, jak kiedys przewidywalem, ze beda. Najwazniejsze spostrzezenie  jest takie, ze dzialania wojenne przedstawione w grze nie maja KOMPLETNIE NIC wspolnego z jakimkolwiek realizmem dzialan pierwszowojennych. Jest to po prostu BF4, z grafika jak z Battlefronta i jeszcze lekko na sterydach jesli chodzi o tempo rozgrywki, z li tylko skórkami broni, pojazdow i samolotów z IWŚ. Dostalem dokladnie to czego sie spodziewalem, czyli dalszego "ucallofduty-owienia" rozgrywki + pojazdy i samoloty.

 

Nie mogła mieć nic wspólnego z IWŚ, bo nie wyobrażam sobie gry, w której tydzień siedzisz w okopie (bądź obstawiasz artylerię i ładujesz na ślepo), po czym słyszysz gwizdek i Twoje życie kończy się po kilku minutach od tego momentu. Tak wyglądała IWŚ i dlatego też nikt nie ruszał tego tematu. Ja nie spodziewałem się po BFie realizmu. Żadna poprzednia część nie była symulacją.

 

Co do podkręcenia tempa to się nie zgodzę, że jest to krok w stronę Call of Duty. Oglądając gameplaye z alfy wydawało mi się, że jest ciut za szybko, ale tutaj tempo rozgrywki mi pasuje.

 

Jak dla mnie gra ma swój urok, ale czeka ich sporo pracy co do balansu i liczę na lepsze mapy niż ta.

Odnośnik do komentarza

Ja nie rozumiem tego narzekania na snajperki, w każdym poprzednim battlefieldzie było tak, że aby zabić jednym strzałem należało trafić przeciwnika w głowę, w innym przypadku zabieraliśmy mu sporą część życia. Rozwiązanie to jest, jak najbardziej słuszne, bo gdyby jeden strzał ze snajperki w tors zabijał to byłyby one op. Zresztą wczoraj sam cały jeden mecz grałem snajperem i skończyłem z wynikiem 20-3 więc nie uznaję, żeby były one za słabe.

 

Zgodzę się co do czołgów. Powinny one mieć troszkę mniej życia i liczę na to, że w pełnej wersji gry to poprawią. Ewentualnie być może będzie możliwość odblokowania jakiś rakiet lub innej broni, która umożliwi atakowanie czołgu z większej odległości.

 

Poza tym gra mi się świetnie. Liczę na poprawę frameratu chociaż i tak nie jest on tak tragiczny oraz wyelminowanie różnych drobnych bugów. Największy plus to chyba troszkę wolniejsze tempo gry niż w battlefieldzie 3 i 4 :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no Czezare jak chcesz sobie coś w miarę realistycznego o IWŚ to zainteresuj się Verdun. Jak ktoś oczekuje od BFa realizmu to naprawdę nie ma tu czego szukać.

Realizmu nie oczekuję ani nie oczekiwałem. Wszystko to pijar. Elektronicy +DICE wiedzieli, ze umiejscowienie akcji w IWŚ spowoduje nagły przypływ sympatii graczy wobec tego co zrobiło Activi$ion z nowym CoD-em. A B1 to poprzednie batki ze zmienionymi tylko skórkami. Poza tym wydaje mi się,że doszło do dalszego skażualowienia rozgrywki, np uproszczono strzelanie ze snajpy....

 

Ponadto gdyby wprowadzili więcej realizmu to broń maszynowa powinna się zacinać co trzecią serię, bo tak w istocie było :D

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Mega fajne i przyjemne było strzelanie ze snajperki w BC 1 czy BC 2. W 3 i 4 wprowadzili te wstrzymywanie powietrza itd. Niby spoko,bo więcej realizmu, ale mnie to odrzucało i snajperem praktycznie nie grałem, także te ponowne uproszczenie strzelania ze snajperki uważam za plus.

Chodziło mi o to,że w B4 trzeba było brać pod uwagę odległość i związanym z nią torem lotu pocisku. W B1 wszystko wchodzi jak w masło, nie przymierzając jak w Call Of Duty...

Odnośnik do komentarza

Też się zastanawiałem nad przydatnością granatów gazowych, bo według mnie powinny:

 

a) zadawać szybciej/więcej obrażeń,

lub

b) zakładanie maski powinno trwać zdecydowanie dłużej

 

Osobiście byłbym za tym drugim, ponieważ ich taktyczna przydatność polega na zasłonie którą tworzy. Rzucamy gaz, wbiegamy w chmurę i kończymy zaskoczonych wrogów. Tak to generalnie teraz działa, ale przewaga atakującego jest mała,bo broniący zakładają maskę w ciągu dwóch/trzech sekund i szybko tracimy przewagę. Gdyby założenie jej trwało kolejne trzy sekundy wtedy wszystko by grało, bo atakujący zakładał by najpierw maskę, rzucał granat, wbiegł w chmurę i kosił zajętych przeciwników. Tak to powinno według mnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

dwa mecze, tyle wytrzymałem z betą b1. gra zdecydowanie nie dla mnie. jezu jak to słabo wygląda na one xd, ale na plus animacje postaci i czuć ciężar wojaka lepiej niż w poprzednich odsłonach. no ale te czołgi bolą i ludzie raki snajperami grają ;/ też kilka razy miałem bugi i crashe, ale rozumiem,że to beta pewnie do premiery to naprawią xddd.

 

idealna gra do ea access.

Odnośnik do komentarza

Czołgi są sakramencko op. Dzisiaj z jakimś randomem czyściliśmy "Charlie" i "Brawo" tankiem aż miło. Dostaliśmy kilka trafień z granatów ale zerowy efekt. Tłukliśmy z dwóch działek tabuny ludzi. Nie wiem ile killi bo nie pokazuje obecnie statystyk z meczu ale lekko kilkanaście z mojej strony i spokojnie drugie tyle z jego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...