Skocz do zawartości

Battlefield 1 (BF5)


Mroku

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi w 720p i mi niestety to doskwiera. Wiele elementów, w tym przeciwnicy zlewają się z tłem, przez to że jest taka rozdzielczość a nie inna. No i po prostu męczy oczy, szczególnie na TV które ma 50 cali. Ale wersja na One tylko do testów, bo full ogrywany będzie na PS4. 

 

I0uMsZB.jpg

 

Różnica jak dla mnie kolosalna.

Edytowane przez MYSZa7
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Rozdzielczość na XOne uległa zmianie od czasu bety, co zresztą sam zauważyłem gołym okiem. Teraz gra używa dynamicznego skalowania rozdzielczości, zarówno w kampanii, jak i w trybie multiplayer - od 1100x620 do 1780x1000 pikseli. Info pochodzi z analizy VG Tech.

 

 

Drugi filmik pokazuje analizę klatek w multiplayerowym trybie Operacji. Niestety występują zauważalne spadki płynności animacji.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chodzi w 720p i mi niestety to doskwiera. Wiele elementów, w tym przeciwnicy zlewają się z tłem, przez to że jest taka rozdzielczość a nie inna. No i po prostu męczy oczy, szczególnie na TV które ma 50 cali. Ale wersja na One tylko do testów, bo full ogrywany będzie na PS4. 

 

I0uMsZB.jpg

 

Różnica jak dla mnie kolosalna.

 

dla mnie prawie żadna. Póki co w multi mam ratio około 2,5

Odnośnik do komentarza

Rozdzielczość na XOne uległa zmianie od czasu bety, co zresztą sam zauważyłem gołym okiem. Teraz gra używa dynamicznego skalowania rozdzielczości, zarówno w kampanii, jak i w trybie multiplayer - od 1100x620 do 1780x1000 pikseli. Info pochodzi z analizy VG Tech.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7FjMuP59WqA

 

Drugi filmik pokazuje analizę klatek w multiplayerowym trybie Operacji. Niestety występują zauważalne spadki płynności animacji.

 

https://www.youtube.com/watch?v=i6cy7wfv8To

O Masakra... Już chyba wolałbym te 30 klatek zamiast 60
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Chodzi w 720p i mi niestety to doskwiera. Wiele elementów, w tym przeciwnicy zlewają się z tłem, przez to że jest taka rozdzielczość a nie inna. No i po prostu męczy oczy, szczególnie na TV które ma 50 cali. Ale wersja na One tylko do testów, bo full ogrywany będzie na PS4. 

 

 

I0uMsZB.jpg

 

 

Różnica jak dla mnie kolosalna.

 

dla mnie prawie żadna. Póki co w multi mam ratio około 2,5

 

 

Co ma piernik do wiatraka MaZZ :reggie:

 

Na dużym telewizorze 720p w multi wygląda po prostu słabo. Jak komuś to nie przeszkadza spoko, ja na szczęście mam wybór i biorę tę wersję na PS4, bo dla mnie ta rozdzielczość robi różnicę.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

A w EA Access nie ma jeszcze dostępu do triala?

Oczywiście, że jest. Mi została jeszcze godzinka. To właśnie ten trial sprzedał mi tę grę. Strzela się wybornie. Z ręką na sercu nawet nie zauważyłem, że jest problem z rozdzielczością. Gdzie np w takim Titanfall rzuca się to od razu w oczy. Battlefield wygląda pięknie na Xbox One. Ma co prawda kilka graficznych wpadek, ale nie rzutuje to na odbiór całości. Mój tv to biedne 42 całe full HD,może dlatego nie widzę różnicy.

Odnośnik do komentarza

 

A w EA Access nie ma jeszcze dostępu do triala?

Oczywiście, że jest. Mi została jeszcze godzinka. To właśnie ten trial sprzedał mi tę grę. Strzela się wybornie. Z ręką na sercu nawet nie zauważyłem, że jest problem z rozdzielczością. Gdzie np w takim Titanfall rzuca się to od razu w oczy. Battlefield wygląda pięknie na Xbox One. Ma co prawda kilka graficznych wpadek, ale nie rzutuje to na odbiór całości. Mój tv to biedne 42 całe full HD,może dlatego nie widzę różnicy.

 

A właśnie Trial daje dostęp tylko do Singla, czy multi też można sprawdzić?

Odnośnik do komentarza

Czyli singiel już ruszył a multik od piątku?

Fabuła ciekawa jak na tego typu experience?

 

 

Wszystko ruszyło od wtorku i działa idealnie :good2: sa lekkie/delikatne spadki na niektórych tylko mapach i w randomowych sytuacjach w multi (pewnie patch Day 1 będzie), ale nie dzieje się to często.

Teraz pozostaje czekać do piątku na dołączenie ekipy bo większość randomów gra medykami jak Rambo :) .

Experience..... jak dla mnie niesamowicie oddana atmosfera wojny co daje Mega klimat (proponuje grać na hardzie od razu).

Polecam także Appkę która tym razem daje rade i można zdalnie b.dużo rzeczy sobie poustawiać jak wyposażenie każdej klasy,nieśmiertelnik :)  czy nawet stworzyć w prostym edytorze (wbudowanym) emblemat.

Edytowane przez Cottage
Odnośnik do komentarza

Na PS4 też nie ma szału - dynamiczne skalowanie od 1100x620 do 1807x1014 pikseli oraz spadki płynności animacji w multi do 30 klatek (w 6. minucie poniższego filmiku).

 

 

To całe skalowanie nie działa idealnie - zdarzają się nawet takie kwiatki:

 

rdB0VPK.png

Edytowane przez Vexilium
Odnośnik do komentarza

Ok, pogralem troche przez ostatnie dwa dni(ps4)... Jakies 10h dziennie...coz moge powiedziec...szczena turla sie po podlodze, ceglowki sypia sie z odbytu. Grafika wyglada fenomenalnie, kampania daje poczuć klimat, smierc, kruchosc pojedynczego zolnierza. Genialnie zrobiona opowiesc.

Multi bije doslownie wszystkie fpsy w jakie kiedykolwiek gralem. Akcja, wielkosc

map, różnorodność pojazdow, bronie - to wszystko komponuje sie w zgraną całość i dostarcza niesamowitej frajdy od pierwszej minuty. Najlepsze na koniec czyli mele kill :) zrobili to po mistrzowsku, od strony dzwiekowej oraz wizualnej gracja oraz sila wbijanej kosy pod zebra i strzal w pysk jako zwienczenie sekwencji...lezka mi sie w oku zakrecila.

Od strony technicznej teraz slow kilka.

Gra sie nie przycina, nie ma lagow puki co, zadnych wiekszych bledow tez nie widzialem i szczerze mowiac to w (pipi)e mam te wszystkie wywody na temat jakiejs slabszej tekstury w oddali czy przyciecia animacji na sekunde. Nie skupiasz sie na tym gdy do okola lataja granaty, samoloty czy inne krowy, masz nie zginac i wsadzic bagnet w niemca!!. Wszystko dziala tak jak trzeba i jest miodzio :)

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam, na PS4 gra hula aż miło, czasami coś tam przytnie ale jest to tak sporadyczne, że szybko o tym zapominamy. Graficznie i dźwiękowo nie ma konkurencji, gameplayowo to już kwestia gustu, ale stawiam, że 90 % grających w fpsy będzie zadowolona. Trochę mało broni do wyboru na klasę ale chyba takie czasy :). Medyk ma coś chyba koło 5, wydaje się, że jest ich więcej ale prawie każda ma 3 wersje z różnym celownikiem (szczerbinka, soczewka,luneta). Dosyć często jest błąd z wybieraniem ekwipunku, prawą strzałka bierzemy strzykawkę do reanimacji ale często zamiast strzykawki odpala się zakładanie maski gazowej. Zdarza się, że zanim wszystko poustawiamy jak należy to pacjent wykorkuje albo dostaniemy serią i to tyle jeśli chodzi o minusy po 15 przegranych godzinach. Dice dało rade i obym nie zapeszył przed oficjalna piątkową premierą.

Odnośnik do komentarza

Do tej pory najmniej graczy na PC, najwięcej na Xone. 

 

"Szczytowe" ilości graczy na serwerach:

 

PC - 64,575
PS 4 - 94,229 
Xbox One - 124,684

 

https://www.vg247.com/2016/10/19/battlefield-1-early-enlister-ea-origin-access-play-numbers-pc-ps4-xbox-one/

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...