Jump to content

Dirt Rally (Forumkowa Liga PSX Extreme)

Recommended Posts

Ja właśnie skończyłem ligę, więc na szczęście już działa...

Generalnie to był pierwszy event z którego jestem bardzo zadowolony - przejechałem go dość spokojnie, nie cisnąłem bardzo mocno, i poza jednym obrotem na którym straciłem kilka sekund nie miałem większych błędów, przejazd w 100% bez kraksy, uderzenia w kamień czy coś takiego. Były co prawda mniejsze błędy jak za wczesne czy za późne hamowanie, jakiś wyjazd na pobocze też się trafił, ale udało się zawsze ratować bez konsekwencji :) chyba nawet wygrałem wszystkie odcinki wśród osób które już event ukończyły :) wiadomo że do urwania jest jeszcze sporo czasu bo do czołówki tego forum sporo mi brakuje, ale mimo wszystko w końcu jestem zadowolony z przejazdu :)

Edited by gtfan

Po wygranej w Niemczech przyszła kolej na kubeł zimnej wody w Finlandii. Założyłem sobie że pojadę na spokojnie, bez spiny bo łatwo tu o błąd - wymyśliłem sobie żeby wrzucić 4 bieg i tak jechać całą trasę (jedynie na zakrętach 2 i ciaśniejszych zrzucałem bieg, ale ich było raptem kilka na cały rajd), dzięki czemu prędkość była niewielka (max 160km/h), zakrety stawały się szerokie, a margines na błąd dość spory. I tak ładnie przejechałem 3 odcinki, po czym w połowie 4 odcinka popełniam mały błąd, przebijam tylną oponę która schodzi na 1/3 odcinka do końca - tracę jakieś 40s :/ potem odcinki 5, 6 i 7 to samo, 1/3 każdego z odcinków przejeżdżam na samej feldze, ale na szczęście z przodu a nie z tyłu, więc da się w miarę jechać i straty mam po jakieś 15-20s na odcinek :/ ostatni odcinek jadąc już mocno zmęczonym wozem udaje się dojechać bez przygód, odrabiam kilkanaście sekund, ale i tak przegrywam rajd o 10.5s :/ może następnym razem będzie lepiej...

Edited by gtfan

Nikt się już tutaj nie udziela, mało osób jeździ w lidze, szkoda :(

A tak zakończyłem rajd Monte Carlo - najlepsze jest to że jechałem mega spokojnie, bawiłem się jazdą, na chwilę zagadała mnie żona i zdekoncentrowałem się ;)

Edited by gtfan

Ja musiałem pauzować dopóki nie naprawili obsługi kierownic Thrustmastera, a teraz w poniedziałek wyjeżdżam, ale jak tylko przyjadę za miesiąc to wracam do rywalizacji. 

Jak zabraknie osób do ligi, możecie zrobić to co ja zrobiłem z ligą FWD- pozapraszać osoby z innych popularnych lig i społeczności (np. Dirt Rally PL). Mi w ten sposób udało się zwerbować prawie 30 osób i liga przednionapędówek fajnie się dzięki temu rozkręciła i zrobiła międzynarodowa. :)

A propos- jutro rusza jej nowy sezon, tym razem przygotowałem 6 wymagających rajdów o zróżnicowanych warunkach i nawierzchniach + zawody rally cross na koniec. Kto jeszcze nie dołączył to niech dołączy, pokażmy wszystkim jak jeżdżą kierowcy z forum PSX Extreme. ;)

https://www.dirtgame.com/uk/leagues/league/46819/fwd-league

no to sie zapisałem 

i z miejsca widze mój najbardziej nielubiany rajd czyli Szwecja

pyknolem rajd na szybko bo tu i tak nic ciekawego nie pokaże (jedna rolka kilka wciagnieć przez snieżną bandę no i jeden trup)

wyszło 29m39s - nie wiem czy to duzo bo nikt jeszcze nie przejechał calego rajdu a tylko jedna osoba zrobiła 4 os'y

jak robicie? jedziecie rajd zazwyczaj w ostatni dostępny dzień?

i jeszcze jedno pytanko - czy rajdy ligowe da sie robić z przerwami miedzy os'ami bo nigdzie nie widzialem "save & quit"?

jak robicie? jedziecie rajd zazwyczaj w ostatni dostępny dzień?

teraz niestety mało osób jeździ, a szkoda. po premierze zazwyczaj kilkanaście osób rywalizowało, teraz rajd kończy kilka osób, pewnie ciężko będzie już wrócić do większego składu...

i jeszcze jedno pytanko - czy rajdy ligowe da sie robić z przerwami miedzy os'ami bo nigdzie nie widzialem "save & quit"?

co dwa odcinki możesz zapisać i wyjść - albo na planszy z wynikami, albo tam gdzie masz serwis, nie pamiętam dokładnie...

super była rywalizacja w Szwecji :) do końca walka 3 osób, na pierwsze miejsce z minimalną przewagą dostałem się dopiero na 7 odcinku, na ostatnim przewaga urosła dopiero urosła ale to pewnie musieliście zrobić jakieś błędy ;) w każdym razie było super :)

btw. ktoś może napisać jak i co się będzie punktowało w tym evencie rally crossowym?

Punktowany jest czas przejazdu z finału. Masz dwa wyścigi i wyścig finałowy. Na każdy wyścig masz dwie próby i z tych prób liczy się najlepszy czas. On też decyduje o przejściu do kolejnego wyścigu.

Ale do punktacji w lidze liczy się czas z finału. Zatem musimy też do niego dotrzeć, co jest dodatkowym wyzwaniem :)

zastanawiam sie jeszcze o zapisaniu do tej dlugodystansowej ligi  co jeździ danielofifi - choć 24 os'y w rajdzie troche przerażają

dużo Polaków tam jest?

Polakow jest kilku- od 5 do 10, nie pamietam dokladnie, ale liga sie zrobila dosc miedzynarodowa- jest 39 osob, z najrozniejszych krajow. Im wiecej nas tam bedzie, tym lepiej, wiec dolaczaj. :) 24 odcinki daja klimat prawdziwego rajdu, bo wtedy nawet maly blad moze miec powazne konsekwencje. Jest tez bardzo nieprzewidywalnie- w obecnym rajdzie na dwoch ostatnich odcinkach udalo mi sie odrobic strate 40 sekund do nastepnego kierowcy, prawdopodobnie wlasnie przez jakis blad z jego strony. Fajne emocje. Na chwile obecna podium jest rosyjsko/polsko/finskie ;]

Edited by _White_

zastanawiam sie jeszcze o zapisaniu do tej dlugodystansowej ligi co jeździ danielofifi - choć 24 os'y w rajdzie troche przerażają

dużo Polaków tam jest?

Polakow jest kilku- od 5 do 10, nie pamietam dokladnie, ale liga sie zrobila dosc miedzynarodowa- jest 39 osob, z najrozniejszych krajow. Im wiecej nas tam bedzie, tym lepiej, wiec dolaczaj. :) 24 odcinki daja klimat prawdziwego rajdu, bo wtedy nawet maly blad moze miec powazne konsekwencje. Jest tez bardzo nieprzewidywalnie- w obecnym rajdzie na dwoch ostatnich odcinkach udalo mi sie odrobic strate 40 sekund do nastepnego kierowcy, prawdopodobnie wlasnie przez jakis blad z jego strony. Fajne emocje. Na chwile obecna podium jest rosyjsko/polsko/finskie ;]

Możesz dać jakiś namiar ta ligę?

Ja po urlopowej przerwie trochę wyszedłem z wprawy i po powrocie przywitało mnie zwiedzanie poboczy :/ Wracam jednak pomalutku do formy ;)

Wczoraj przejechałem 10 odcinków w lidze FWD. Fajnie się ścigałem z _White_. Raz ja byłem z przodu, a raz on. Chyba jestem ciut szybszy na asfalcie, a wolniejszy na szutrze. Zwłaszcza w Walii gdzie wykonałem piękne salto z kilkoma obrotami wokół własnej osi :D W tej chwili jestem na 4 miejscu, ale _White_ traci do mnie tylko kilka sekund. Przed nami odcinki m.in. w Finlandii więc nie będzie łatwo utrzymać pozycji. Jutro dokończę rajd :)

Czym jedziemy następny sezon w lidze PSX?

Ja po urlopowej przerwie trochę wyszedłem z wprawy i po powrocie przywitało mnie zwiedzanie poboczy :/ Wracam jednak pomalutku do formy ;)

Wczoraj przejechałem 10 odcinków w lidze FWD. Fajnie się ścigałem z _White_. Raz ja byłem z przodu, a raz on. Chyba jestem ciut szybszy na asfalcie, a wolniejszy na szutrze. Zwłaszcza w Walii gdzie wykonałem piękne salto z kilkoma obrotami wokół własnej osi :D W tej chwili jestem na 4 miejscu, ale _White_ traci do mnie tylko kilka sekund. Przed nami odcinki m.in. w Finlandii więc nie będzie łatwo utrzymać pozycji. Jutro dokończę rajd :)

Haha, faktycznie wole szuter niz asfalt kiedy jezdze przednionapedowkami. Gdzies tam po drodze na jednym z OSow mialem duze problemy przez przebita opone, ale nie pamietam na ktorym wiec Ci nie powiem kiedy mozesz wyluzowac. ;] 

Kurde, ale miałem dziś pecha :( Najpierw wypadłem ze 3 razy na jednym z odcinków w Grecji. Potem w Finlandii dwa razy złapałem kapcia, a na koniec na ostatnim odcinku w Grecji zsunąłem się ze skarpy i rozwaliłem Ibizę :(

gdzieś na stronach ligowych w dirtgame.com da sie zobaczyć wyniki z każdego os'u osobno?

bo znalazłem tylko wynik calościowy z rajdu. chodzi mi o to by zobaczyć różnice w poszczególnych osach, bo jak sie jedzie rajd jako pierwszy to nie ma porównań z innymi (co oczywiste bo jeszcze nie jechali)