Skocz do zawartości

Westworld - HBO


Solderowy123

Rekomendowane odpowiedzi

Kyo,

 

z początku tak się mogło wydawać ale spoglądając z perspektywy finałowej sceny można dojść do wniosku, że Ford zaplanował każdy aspekt "nowej narracji". Łącznie ze swoją śmiercią. Zrozumiał co chciał osiągnąć Arnold i co musi się stać teraz. W jednej ze scen z designerami, Ford opieprza gościa, który zakrył przyrodzenie hosta tłumacząc mu, że to tylko maszyny. Co ciekawe jego tzw. pogarda robi zwrot o 180 stopni obracając się w stronę ludzi. Tak mocno wierzył w swoją ideę, że bez wahania pozbywał się wszystkich, którzy nazbyt zbliżali się do prawdy. Mówię tu o Elsie i Stubbsie. Pierwsza "zginęła" z ręki Bernarda, a drugi "padł ofiarą" duchów. I tu dochodzimy do ciekawych knowań. Nie mamy stu procentowej pewności, że oboje nie żyją. Niby we flashbackach widać jak Bernard atakuje Elsie ale czy ją zabił? Czy taki był plan Forda? Ford zapytany przez Bernarda o to czy zabił kogoś jeszcze oprócz Theresy odpowiada przecząco. Nie miał powodów by kłamać. Możliwe, że albo Ford chciał ją tylko przetrzymać na czas finału albo to była samodzielna akcja Bernarda (bez wiedzy Forda). Pozostaje jeszcze fakt bycia w dwóch miejscach na raz. Bernard odebrał telefon i zaraz potem był w teatrze? Dwa hosty może? Stubbs też mógł przeżyć. 

Idąc dalej wg planu Forda hosty miały same zdefiniować cele, beż żadnej odgórnej narracji, a ludzie mieli zginąć z ich rąk. Ford jednak wiedział, że będą konsekwencje i myślę, że skrupulatnie zaplanował jeszcze sporo kroków po swojej śmierci. Nie odrzucam też teorii o Fordzie-hoście. Jedno mnie jeszcze zastanawia. Arnold dążył do zamknięcia parku co przeczyło jego "labiryntowi". jeśli park zostałby zamknięty hosty przestałyby mieć rację bytu. Z drugiej strony chyba spodziewał się co wyniknie z ciągłego resetowania hostów. Sama aktorka grająca Dolores rzuca trochę światła na ten wątek:

“If Dolores is the oldest, this girl has seen three lifetimes of pain and trauma. I would think there would be only so much one can take, whether you’re human or not.”

Czy hosty popadną w obłęd? Nolan stwierdza krótko:

“If the first season was defined by control, the second season is defined by chaos…Ford has set in motion what he thinks is a plan. The nature of that plan is something we explore in the second season. What his intentions are: are they to let Dolores or the other Hosts escape? Are they simply to teach the human guests a lesson?”

 

 

Ciekawostka. Jakiś typ rozłożył kod jednej z oficjalnych stronek serialu i doszukał się smaczku mogącego podawać rok wydarzeń z finału:

 

 

po wpisaniu w pole admina na tej stronie http://www.delosincorporated.com/ hasła "reverie" otrzymujemy dostęp do video nagrania z ataku w Delos. Ciekawą rzeczą jest data w rogu:

delos-website-grab.jpg?auto=format&lossl

15 czerwca 2052. Dolores wspomniała, że spotkała po raz pierwszy Arnolda 34 lata wcześniej co daje nam rok 2018. Czyżby jakieś nawiązanie do drugiego sezonu?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 293
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Imo swiat samurajow nie ma takiego potencjalu dla ludzi na "wyzycie sie" jak dziki zachod. Zycie wg kodeksu, kultura, tradycja i te sprawy. Park pokazal, ze ludzie szukaja podstawowych wrazen, a nie zwiedzania i fascynacji kultura. Sredniowiecze z gnojem i syfem owczesnych ludzi bardziej pasuje.

obie wersje powodują ten sam problem - jak zrobić żeby miecze botów nie zabijały gości?

 

w pistoletach można było ładować jakieś fejkowe ładunki, albo blokady w zależności w kogo celują , albo poprostu efekty specjalne (nie wiem czy była tu dyskusja o tym bo nie śledziłem tematu z powodu spoilerów, ale osobiście mam conajmniej kilka możliwych wyjaśnień co do pistoletów)

jednak jak zrobić walki mieczami żeby boty nadal były bezpieczne dla gości? dać im blokade że nie mogą zadać "trafiającego" ciosu i sie zatrzymują? mało realne (tak było do tej pory z nożami)

musieli by jakoś rozwiązać walke na miecze zachowując bezpieczeństwo, i o ile wyjaśnień bezpiecznych pistoletów moze byc sporo to z mieczami bedzie gorzej

 

osobiście wolał bym średniowiecze, może z lekkim fantasy

 

z samurajami drugi kłopot - prawie wszystkie boty powinny być azjatami, było by trzeba zatrudnić mase nieznanych na zachodzie aktorów co zmniejszy efekt (w końcu w 1 sezonie bylo sporo znanych aktorów)

Odnośnik do komentarza

Stranger Things właśnie straciło tytuł najlepszego serialu w tym roku na rzecz Westworld. Cały czas jestem w szoku jak z niepozornego serialu o parku rozrywki wyszedł taki mindfuck pełen zwrotów akcji i różnorakich teorii. I jak płynnie zmieniło się tło fabularne - wszystko było idealnie dawkowane, w żadnym momencie nie czułem się zagubiony czy zniesmaczony. Z niecierpliwością czekam na drugi sezon! 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No, obejrzane. To co najbardziej mi podeszło to klimat i muzyka. Fabuła została umiejętnie poprowadzona, z kilkoma fajnymi twistami, ale mam wrażenie, że ostatni odcinek trochę wypadł zbyt chaotycznie w porównaniu do poprzednich, jakby chcieli za dużo wątków rozgrzebać na raz żeby za wszelką cenę dać mnóstwo cliffhangerów. No i wyszło, że teorie z internetów to sobie można głęboko wsadzić. Fajnie, że był i Hopkins i Harris, świetnie sobie poradzili i pociągnęli w sumie serial we dwójkę.

 

 

Ciekawi mnie w którym kierunku pójdą dalej. Bo końcówka daje dziwne wrażenie, że może to być jakiś zombie slasher typu my vs oni z rozpierduchą. Tak ogólnie to cały sezon wydaje się przydługim wstępem do faktycznej akcji, bo jakby nie było to przez 10 odcinków tak naprawdę oglądaliśmy dochodzenie kilku botów do świadomości. Gdyby nie zabawy czasem i sprawna reżyseria plus mocni aktorzy to mogłoby to być po prostu nudne. Ale i tak czekam na ciąg dalszy z niecierpliwością :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

czy tylko ja widzialem  kowboja z oryginału w momencie gdy Bernard poszedl po  dane ze starego systemu?

 

nie zauważyłem by ktoś o tym wspominał, wg mnie to świadczy ze to sq

https://www.dropbox.com/s/o08c9px2d33lpcb/Zrzut%20ekranu%202017-01-16%2001.22.03.png?dl=0

 

blondyna fajna nawet, ta z tatuażem też, ale Hale najlepsza

Edytowane przez milan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...