Skocz do zawartości

XBOX ONE X @ Project Scorpio


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mustang napisał:

Ja dla odmiany kompletnie wyłączam. Mam szybkiego neta, więc aktualizacje nie są problemem, a z kolei czasem wyjeżdżam na weekend i wyłączam wtedy sprzęt z prądu, czego pewnie się nie robi z konsolą na instant-on. 

To nie PlayStation, możesz go wyłączyć z prądu na instant-on i nie będzie żadnego problemu. Po prostu całkowicie się wyłączy.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mój XOX Scorpio sam się uruchamia.. Sprawdzałem ustawienia, nie mam instant on, nie stwierdziłem aby instalował jakąś aktualizację podczas tych uruchomień. Próbowałem hard reset ale sytuacja się powtarza. W tygodniu ciężko powiedzieć ile razy się to dzieje, ale dziś sam byłem tego świadkiem, bo kiedyś podejrzewałem że mi dziecko włącza :)

Ktoś miał coś takiego?

Mam jeszcze swój profil u kumpla ustawiony jako domowy, może to mieć jakiś związek?

Edytowane przez yab
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, yab napisał:

Mój XOX Scorpio sam się uruchamia..

A nie masz go czasem skorelowanego z telewizorem?Jeśli po zagraniu na xboxie  w menu TV przed wyłączeniem go nie przerzucę na dekoder lub coś innego to po włączeniu TV na drugi dzień włącza się też automatycznie xbox.

Odnośnik do komentarza

Sprawdzę, bo kiedyś chyba coś parowałem. Dzisiaj uruchomił się podczas gdy już od paru godzin Tv był włączony(netflix), włączył się razem z dekoderem NC+ co ciekawe. Jest to naprawdę losowe i pierwszy raz zdarzyło się przy uruchomieniu dekodera. Dekoder jest na listwie, a XOX podłączony do osobnego gniazdka ze ściany.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, yab napisał:

Sprawdzę, bo kiedyś chyba coś parowałem. Dzisiaj uruchomił się podczas gdy już od paru godzin Tv był włączony(netflix), włączył się razem z dekoderem NC+ co ciekawe. Jest to naprawdę losowe i pierwszy raz zdarzyło się przy uruchomieniu dekodera. Dekoder jest na listwie, a XOX podłączony do osobnego gniazdka ze ściany.

Czyli "winien" jest moim zdaniem telewizor. Odłącz xboxa od telewizora i wówczas przećwicz temat, czy się włącza samoczynnie czy nie...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Do dupy działa bo monitory freesync wspierają na displayport a nie hdmi. Dodatkowo zakres 48-75fps/hz czyli gra na konsoli w 30fps, która klatkazu nie trzyma nie wykorzysta freesync. Dodatkowo Xbox ma freesync2 z vrr a obecne monitory mają freesync 1.  Tak więc ciężko powiedzieć jak się sprawuje bo nie ma tego jak sprawdzić. W hdmi 2.1 nowym ma być freesync2. Czyli obecne monitory freesync niekompatybilne. 

Odnośnik do komentarza

Fajnie ze sie zaintetesowales , mozliwe ze masz racje , ale chce miec pewnosc ze to jest info z 1 reki - kogos kto juz mial okazje przetestowac.

Freesync 2 jest kompatybilny wstecz. Ma działać na org. Xo (ten nie ma wsparcia freesync 2).Jest sporo monitorow w ktorych "z opisu"  dziala freesync przez hdmi. Nie sprzeczam sie , bo jestem w tych tematach zielony. :)

 

Ale nigdzie nie znalazlem chocby jednej opinii jak to funkcjonuje ,i czy wogole dziala. Pzdr

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No ja sprawdziłem jeden monitor. Nie działa. W necie nie ma opinii/ recenzji bo nie ma na czym. Wątpię by windows central nie mieli znajomości by dostać skądś tv/monitor do testów.  Na hdtvpolska.com ostatnio była zapowiedź jakiegoś tv,  który ma wyjść i będzie mieć obsługę freesync2. Tak więc obecni posiadacze są na lodzie, chcemy freesync to trzeba zainwestować w drogi, nowy wyświetlacz. Swoją drogą gry powinny mieć stałe 30 lub 60klatek. Freesync przydaje się tam,  gdzie są spadki a tutaj jest jednak 1 konfiguracja sprzętu a nie kilka więc gry powinny być już dopieszczone. 

Edytowane przez Kriss_Hietala
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kriss_Hietala napisał:

W necie nie ma opinii/ recenzji bo nie ma na czym. Wątpię by windows central nie mieli znajomości by dostać skądś tv/monitor do testów. Na hdtvpolska.com ostatnio była zapowiedź jakiegoś tv,  który ma wyjść i będzie mieć obsługę freesync2. Tak więc obecni posiadacze są na lodzie, chcemy freesync to trzeba zainwestować w drogi, nowy wyświetlacz.

 

Jak wychodziło HD to też były takie marudy w sieci? Tak wyglądały posty w 2005?

 

"W necie nie ma opinii/ recenzji bo nie ma na czym. Wątpię by windows central nie mieli znajomości by dostać skądś tv/monitor do testów. Na sdtvpolska.com była ostatnio zapowiedź jakiegoś tv, który ma wyjść i będzie mieć obsługę HD Ready. Tak więc obecni posiadacze kineskopów są na lodzie, chcemy HD to trzeba zainwestować w drogi, nowy wyświetlacz"

 

No wow, wychodzi nowa technologia i obecne monitory jej nie obsługują. Szok i niedowierzanie. To co, może lepiej, żeby nic się nie ruszało już nigdy do przodu? Ewentualnie powinni produkować TV obsługujące jakieś standardy z przyszłości, które ktoś kiedyś może zaimplementuje w swojej konsoli, wtedy internetowe marudy byłyby zadowolone xd

 

1 godzinę temu, Kriss_Hietala napisał:

Swoją drogą gry powinny mieć stałe 30 lub 60klatek. Freesync przydaje się tam,  gdzie są spadki a tutaj jest jednak 1 konfiguracja sprzętu a nie kilka więc gry powinny być już dopieszczone. 

 

No powinny. Ale nie są, "jedna konfiguracja" jest od kiedy istnieją konsole, tj. od jakichś 35-40 lat już i nie było generacji bez klatkujących gier. Pewnym rozwiązaniem może być odejście od sztywnej częstotliwości odświeżania na rzecz rozwiązań takich jak gsync/freesync właśnie.

 

No nie mogę pojąć, że MS jako pierwszy podejmuje się implementacji tej technologii, rusza w ogóle temat do przodu, a ludzie mają problem, bo nie działa to na ich tv, więc najlepiej jakby w ogóle nie było xd. HDR rozumiem to też gó,wno, bo jak pierwsze konsole zaczęły to obsługiwać to jeszcze ówczesne TV tego nie potrafiły wyświetlić. Co to w ogóle za logika pokrętna jest to ja nawet nie.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Freesync nie jest niczym nowym. Jest już na rynku, monitory też. Freesync2 jest wsteczne kompatybilny. Teraz tv 4k potaniały i są w dobrej cenie. Sporo osób zmieniło na tv 4k do pro/Scorpio i teraz są na lodzie bo szumnie zapowiedziana funkcja jest niedostępna. Ci co oprócz tv maja też nowe monitory z freesync też są na lodzie. Na razie widziałem zapowiedź jednego tv kompatybilne go z freesync2 Xbox owym. Wyjdzie jakoś w tym roku w niezbyt zachęcającej cenie. Może jeszcze kilka modeli będzie, również za krocie. Zanim się tv i monitory upowszechnią to wszyscy zdążą zapomnieć o vrr w xboxie i będzie nowa generacja. Podobna sytuacja jak z obliczeniami w radeonach podczas pokazu Deus ex. Jak przycisnieto AMD to się okazało, że "teoretycznie"  funkcja jest, ale musi być dodana w firmware karty(obecnie nie jest), w sterownikach na Windowsie (obecnie nie jest)oraz w API DirectX 12(obecnie nie jest). Jak te 3 warunki będą spełnione to zobaczymy efekty. Ale teoretycznie jest. Tylko od teorii do praktyki daleka droga. Microsoft po raz kolejny składa obietnice bez pokrycia. To są oszuści, którzy robią dobrą minę do złej gry. Kłamał z chmurą, kłamali z kinect em, kłamali z "prawdziwym 4k bez kompromisów". O ile dynamiczne 4k czy szachownicowe 4k dalej można podciągnąć do 4k to po cholerę się zblaznili, że ich konsola będzie wyświetlać 8mln pikseli czyli "True 4k". W 3 exach na krzyż, bo nikt nie chce wydawać gier na Xboxa jak na 1 xpudlo sprzedają się 3 PS4. No ale wracając do freesync. Tutaj dumnie zwane jako vrr(variable frame rate), Swoją drogą genialna nazwa. Brzmi jak wada a nie zaleta :P O ile na pc freesync działa w każdej grze to na xboxie jeżeli uda nam się znaleźć kompatybilny wyświetlacz... To musimy jeszcze znaleźć grę, która ma obok ulepszeń wypisane, że obsługuje vrr. Tak, tylko garstka gier jest gotowa pod vrr. Np gears of War 4.Najsmieszniejzze,ze są to gry,  które z frameratem nie mają problemu... Microsoft chyba sam nie wierzy w implementację własnej usługi :P

Edytowane przez Kriss_Hietala
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, hav7n napisał:

Ma ktos konsole postawiona pionowo? Grzeje sie bardziej? Po bokach konsoli sa wloty/wyloty powietrza, a pomiedzy konsola a standem za duzo miejsca nie ma.

 

Rowniez mam pionowo bo po kupnie nowego tv trochę miała ciasno, jest ok tylko czasem wydaje mi sie ze głośniej chodzi tak jakby podmuchy ale zakładam ze tak to jest przy bardziej wymagających gierkach 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Odkladalem i odkladalem az w koncu odlozylem. Pojde teraz na skroty bo nie chce mi sie czytac miliona stron i postow. Pytanie jest takie: czy najlepszy padzior na rynku sprawuje sie rownie rewelacyjnie jak w przypadku pierwszego One’a czy nie ma zadnej roznizy? Mowa rzecz jasna o Elite.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...