Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zaprosiłem do siebie Barona ;) - chciałem żeby ktoś inny spojrzał swoim okiem na ocenę właśnie płynności czy głośności itd. Zawsze to kolejna opinia. Generalnie sporo wpatrywaliśmy się w np. Horizona 2 bo graliśmy równocześnie na dwóch TV i jechaliśmy tą samą trasą. Obaj odnieśliśmy wrażenie, że są momenty, że na eSce chodzi nieco płynniej. Nie zawsze ale jednak. Na pewno nie są to takie przyrosty żeby dla tego elementu zmieniać konsolę ;pppp Trzeba też tutaj wziąć pod uwagę, że jeden TV to topowy OLED a drugi LCD (też topowy ale jednak LCD). Oba w 65" a my dość blisko ekranu bo około 1,5m. Już same technologie dają trochę inne odczucia. Ale mimo wszystko dwa TV były skalibrowane oraz ustawione w tryb gry. Zatem pod względem kolorów wyglądały tak samo. Ale coś ten OLED w sobie ma... że jest jakoś tak lepiej ;p Dlatego naprawdę wiele też zależy jaki macie telewizor. Czynników jest mnóstwo przy porównaniach i nie jest to tylko sama konsola...  Co do skalowania to opinia się nie zmienia. Ciężko cokolwiek dostrzec ale to normalne. W ogóle o różnicach w skalowaniu różnych TV możecie przeczytać tutaj fajny artykuł. Aha eSka cicha nie jest. Na pewno nie jest cichsza od Xbox One. To mogę śmiało napisać po 3 dniach obserwacji. A na koniec fotka do memów - pewnie mnie zabije XDDDDD

 

13925667_1157987580907107_43156445721504

Edytowane przez -gmeru-
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Generalnie sporo wpatrywaliśmy się w np. Horizona 2 bo graliśmy równocześnie na dwóch TV i jechaliśmy tą samą trasą. Obaj odnieśliśmy wrażenie, że są momenty, że na eSce chodzi nieco płynniej. Nie zawsze ale jednak. 

 

 

:dynia:

 

Zauważyliście, że na Xone S Forza Horizon 2 chodzi płynniej? No to bardzo ciekawe, bo gra chodzi w betonowych 30 fps na Xone bez żadnych dropów   :reggie:

 

 

 

Ten Xone S to faktycznie ma niezłego pałera ;)

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

:dynia:

 

Zauważyliście, że na Xone S Forza Horizon 2 chodzi płynniej? No to bardzo ciekawe, bo gra chodzi w betonowych 30 fps na Xone bez żadnych dropów :reggie:

 

Nie tylko chodzi, ale ma zablokowane 30 fps, więc szybciej nie może działać :D Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

 

Na przykładzie Carsów: Xb One 44dB, Xb S 47dB. Więc jakie 2x? To i tak lepiej niż PS4.

Skala dB jest logartytmiczna.

 

Przyrost o 3dB oznacza dokładnie dwukrotny wzrost hałasu

 

Nawet zacząłem zastanawiać się nad eską, ale przez ten aspekt chyba odpuszczę. Gdyby nowsza wersja było minimalnie mocniejsza, mniejsza i nie gorsza pod żadnym względem - wtedy czemu się nie skusić? Ale te parę klatek więcej za cenę głośniejszej pracy już mniej zachęca do dokładania kasy i kombinowania ze sprzętem na 1,5 roku.

Odnośnik do komentarza

 

 

Na przykładzie Carsów: Xb One 44dB, Xb S 47dB. Więc jakie 2x? To i tak lepiej niż PS4.

Skala dB jest logartytmiczna.

 

Przyrost o 3dB oznacza dokładnie dwukrotny wzrost hałasu

Nawet zacząłem zastanawiać się nad eską, ale przez ten aspekt chyba odpuszczę. Gdyby nowsza wersja było minimalnie mocniejsza, mniejsza i nie gorsza pod żadnym względem - wtedy czemu się nie skusić? Ale te parę klatek więcej za cenę głośniejszej pracy już mniej zachęca do dokładania kasy i kombinowania ze sprzętem na 1,5 roku.

Nie wiem gdzie ci ludzie słyszą te dB. Jak dla mnie konsola chodzi tak samo jak one. Praktycznie jej nie słychać.

Odnośnik do komentarza

Zrobią po prostu grubasa Xbone z zewnętrznym zasilaczem i też będzie cicho. Jeżeli to ma być cena za kulture pracy, to ja w to wchodzę. Sony niby mistrz hardware i co zrobiło przy PS4? Pewnych rzeczy się nie da obejść.

 

Zresztą hałas może przeszkadzać, jak sie zostawi konsole na noc żeby coś pobrała. Podczas gry, wynik podany przez DF jest i tak nie do usłyszenia.

Edytowane przez Papaj
Odnośnik do komentarza

 

Generalnie sporo wpatrywaliśmy się w np. Horizona 2 bo graliśmy równocześnie na dwóch TV i jechaliśmy tą samą trasą. Obaj odnieśliśmy wrażenie, że są momenty, że na eSce chodzi nieco płynniej. Nie zawsze ale jednak. 

 

 

:dynia:

 

Zauważyliście, że na Xone S Forza Horizon 2 chodzi płynniej? No to bardzo ciekawe, bo gra chodzi w betonowych 30 fps na Xone bez żadnych dropów   :reggie:

 

 

 

Ten Xone S to faktycznie ma niezłego pałera ;)

 

 

Tak wiem przecież to nie jest tajemnica ^_^ Dlatego właśnie sprzęt do pomiarów jest niezbędny gdyż wychodzi co wychodzi jak się zaczyna robić subiektywne oceny na oko dodatkowo mając jeden telewizor oledowy a drugi LCD niby tak samo ustawiony z ruchem i w trybie gra. No i ciekawe czy tak w 100% na całej mapie jest bite 30 ;-) Ale mniejsza z tym. Dlatego właśnie jak testujemy wyświetlacze to używamy absurdalnie drogiego sprzętu (za ponad 100tys;p) i wstawiamy tysiąc tabel i wykresów by nikt nie podskoczył z oceną subiektywną bo niestety często jest mylna. A takich testów mamy w polskiej sieci 95%. Natomiast to, że jest coś tam lepiej w wybranych tytułach to chyba nie podlega dyskusji? Przynajmniej z tych samych pomiarów co wrzucałeś.

 

 

 

Gmeru, dasz sznura do tych "medycznych" argumentów, że oko nie widzi różnicy między full hd a 4k w odległości od 1 metra? 

 

Tak proszę: http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html Tutaj masz kalkulator odległości od TV. Zresztą kiedyś to opisywałem w Extremie też.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

no ale gdzie są te medyczne źródła? jest jeden akapit do którego można dopisać każdą teorię/herezję. 

 

 Fizjologia tego narządu narzuca jednak pewne ograniczenia w rozróżnianiu detali.

 

 Raczej Anatomia niż fizjologia. Fizjologia Oka to proces opisujący mechanizm widzenia, cała reakcja układu nerwowego, a to "ile" widzimy definiuje budowa receptorów wzroku, jak by były inaczej skonstruowane to byśmy np widzieli w nocy, no ale nie widzimy.

 

To nie wina receptora ze nie może tylko jego budowa nie przywidziała tej opcji. 

 

no czekam na źródła medyczne xd

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

gmeru: Horizon 2, jak już tu ktoś pisał, ma locka na 30 fps, a to znaczy, że gra systemowo może chodzić de facto w większej ilości FPS (przynajmniej okazjonalnie) i developer zablokował software'owo możliwość skoku ponad 30 FPS. I tak, w całej grze jest bite 30 FPS tak samo jak w Motorsport jest cały czas bite 60 FPS. Taka jest filozofia developerów obu serii, że na pierwszym miejscu jest betonowo stała wydajność animacji, dlatego w tych grach czasem brakuje ficzerów, które np. są w innych podobnych seriach (np. brak dynamicznej zmiany pory dnia w Motorsport), w których developerzy godzą się brakami wydajności i framerate jest w tych grach "uwolniony" czyt. lata jak chce.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

to na podstawie jakiego źródła twierdzisz, że z medycznego punktu widzenia nie ma różnicy między obrazem 65' fhd a 65'4k z odległości  dalej niż metr?

 

Nie wiem skąd wplotłem słowo medyczne. Chodzi bardziej o anatomię lub fizjologię.

 

Jednak badań klinicznych jest cała masa np:

 

http://www.swift.ac.uk/about/files/vision.pdf

 

http://www.clarkvision.com/articles/eye-resolution.html

 

http://jov.arvojournals.org/article.aspx?articleid=2191825#SS9

 

A jeżeli nadal masz wątpliwości to jest tylko jedno wyjście: odpal jednopikselową siatkę i sam zobacz na swoim TV 4K z jakiej odległości ją rozróżniasz i opisz swoje rezultaty- http://junkerhq.net/xrgb/images/2/2a/Check.png

 

Myślę, że na pewno będzie to ciekawe dla mnie jak również innych czytających.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...