Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W teście DF mówili że jest głośniejsza. Jakieś 3-4 dB z tego co pamiętam - zależy od gry.

Yup,  DF pisało że slim jest cichszy od najcichszych modeli ps4.

 

Teraz pytanie, czy warte jest kupienie S mając tv full HD, bo jak człowiek ma jeszcze extra dokupić tv 4k aby obsługiwał hdr to trochę duży wydatek.Jestem ciekaw, czy ten cały hdr da naprawdę taka znaczącą różnice w grach, żeby człowiek myślał o zmianie tv.

HDR według opinii robi lepiej niż gry w pełnym 4K.

Czy warto to kwestia indywidualna, mniejsza, ładniejsza, szybsza, z ulepszonym padem, trochę mocniejsza od grubasa, jak ktoś chce filmów na BR 4K to chyba nie ma lepszej opcji no i oczywiście gry. Za to wykastrowana z portu na kincetca, trzeba kupić adapter.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

W teście DF mówili że jest głośniejsza. Jakieś 3-4 dB z tego co pamiętam - zależy od gry.

Yup, DF pisało że slim jest cichszy od najcichszych modeli ps4.

Teraz pytanie, czy warte jest kupienie S mając tv full HD, bo jak człowiek ma jeszcze extra dokupić tv 4k aby obsługiwał hdr to trochę duży wydatek.Jestem ciekaw, czy ten cały hdr da naprawdę taka znaczącą różnice w grach, żeby człowiek myślał o zmianie tv.

HDR według opinii robi lepiej niż gry w pełnym 4K.

Czy warto to kwestia indywidualna, mniejsza, ładniejsza, szybsza, z ulepszonym padem, trochę mocniejsza od grubasa, jak ktoś chce filmów na BR 4K to chyba nie ma lepszej opcji no i oczywiście gry. Za to wykastrowana z portu na kincetca, trzeba kupić adapter.

Jak ktoś miał starego boxa i kinecta i nie wyrejestrował to może ten adapter przycebulić za darmo.

Odnośnik do komentarza

Czyli tv z samym 4 k nie wystarczy tylko musi mieć wsparcie hdr i ultra HD. Ciekawa informacja, bo z początku myślałem że każdy 4k ma te funkcje. Bardzo fajny materiał.

 

Moim zdaniem lepiej poczekać do skorpiona, co będzie się wiązało ze zmianą tv, a i same tv potanieja do tej pory. Chyba że komuś zależy na odtwarzaczu filmów to spoko, bo teraz dla paru gierek z hdr, moim zdaniem nie ma sensu zmieniać konsoli jak i tv.

Edytowane przez czeskimaster
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy tylko ja czuję się wydymany? Slim miał być wydajnościowo identyczny. A mamy nawet 8% różnicy, czyli często właśnie te 3 zagubione klatki i nagle z 27 robi się 30. Tam gdzie na starej był spadek, na slimce jest okej... Pierwszy raz w historii wersja slim konsoli ma inną wydajność.

 

Rozumiem Scorpio, nowa konsola, inna wydajność. Luz. Ale slim to dla mnie cios w ryj i oznaka coraz szybszego upadku konsol i przejścia na coś ala PC...

 

Nie widzę problemu w slim która obsługuje 4k i Hdr. Ale wydajność powinna być IDENTYCZNA. Nawet jak wsadzili ciut lepsze podzespoły to programowo powinno być wszystko ustawione jak w normalnej wersji.

 

Wszyscy wielcy fani którzy teraz sprzedają fata i kupują slim, dają tylko zielone światło na jawne dymanie... Za rok wyjdzie scorpio, a za 3 lata będzie Scorpio slim który znowu doda brakujące do płynności klatki. Parodia...

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

A w niektórych wcale. Ludzie, to jest 10% wydajności w najlepszym możliwym przypadku. I to tylko na procku. Pewnie za czasów PS2/PS3 też się takie coś działo i kolejne modele leciutko się od siebie różniły, tylko nie było tylu analiz i porównań. Nie sądzę, by ktoś był w stanie to wyłapać, grubasek dalej będzie sobie radził tak jak sobie radzi teraz.

Odnośnik do komentarza

A w niektórych wcale. Ludzie, to jest 10% wydajności w najlepszym możliwym przypadku. I to tylko na procku. 

Procesor akurat nie jest podkręcony, a GPU. Większość gier na XB1 nie domaga ze względu na słabe GPU, więc większość gier będzie chodzić lepiej na XB1 S. Ja osobiście też się czuję wydymany, że ta sama konsola a podkręcone bebechy. W niektórych grach te 3-5 klatek zrobi różnice niestety. Gry które nie trzymały stabilnych 30fps teraz mogą trzymać. Spadki poniżej 30 są jak najbardziej odczuwalne, przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Myślicie, że devi nagle 20mln użytkowników oleją i specjalnie dla miliona (za jakiś czas) będą optymalizować gry? Raczej tam gdzie jest dynamiczna rozdziałka i odblokowany framerate będzie to może nawet te wasze 10% różnicy być. A przy blokadzie 30/60 to jej nie będzie (no może czasem ta 1-2klatki). Zwiększona moc jest podyktowana hdr (aż 2 gry) i do upskalowania do 4k (bo to też musi trochę mocy obliczeniowej użyć ). Ja tam zostaję przy moim białym grubasku. Przesiadka dopiero na scorpio.

A w zeszłej generacji co było? Dodanie wifi i hdmi. To też był jakiś przeskok. Zawsze slimka miała jakiś tam upgrade. Czy to w pobieraniu prądu, stabilności itd.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

Damn, zamiast plusa przypadkiem wcisnąłem minusa dla gmeru i teraz już nie da się tego odkręcić  :wallbash:  C'mon, powinien być chociaż ograniczony czas na zmianę lajka...

 

W każdym razie wielki dzięki za filmiki, obejrzę je w późniejszym czasie. Z ciekawości, bo też planuję zmianę konsoli dopiero przy wyjściu Scorpio.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

A w niektórych wcale. Ludzie, to jest 10% wydajności w najlepszym możliwym przypadku. I to tylko na procku. 

Procesor akurat nie jest podkręcony, a GPU. Większość gier na XB1 nie domaga ze względu na słabe GPU, więc większość gier będzie chodzić lepiej na XB1 S. Ja osobiście też się czuję wydymany, że ta sama konsola a podkręcone bebechy. W niektórych grach te 3-5 klatek zrobi różnice niestety. Gry które nie trzymały stabilnych 30fps teraz mogą trzymać. Spadki poniżej 30 są jak najbardziej odczuwalne, przynajmniej dla mnie.

 

Czujesz się wydymany, bo nowa wersja konsoli ma o kilka procent podkręconą moc? Powinni specjalnie zrobić to samo, kiedy dzięki zmianie technologii mogli trochę więcej wyciągnąć z S? Facepalm... Ale pamiętam, że ludzie to samo pisali, gdy 360 dostał po jakimś czasie HDMI. Też było śmiesznie.

Odnośnik do komentarza

HDMI czy wifi nie wpływają na wydajność gry. Natomiast podkręcone gpu już tak i ma to przełożenie większe na fun płynący z rogrywki. Mnie to lotto czy komuś to przeszkadza czy nie. Wyraziłem tylko swoją opinie na ten temat. Takie czasy nastały, że zaczynają nas dymać co raz bardziej. Niektórym to nie przeszkadza, ale to już ich sprawa. Proponuje wyluzować. ;)

Odnośnik do komentarza

Myślicie, że devi nagle 20mln użytkowników oleją i specjalnie dla miliona (za jakiś czas) będą optymalizować gry? Raczej tam gdzie jest dynamiczna rozdziałka i odblokowany framerate będzie to może nawet te wasze 10% różnicy być. A przy blokadzie 30/60 to jej nie będzie (no może czasem ta 1-2klatki). Zwiększona moc jest podyktowana hdr (aż 2 gry) i do upskalowania do 4k (bo to też musi trochę mocy obliczeniowej użyć ). Ja tam zostaję przy moim białym grubasku. Przesiadka dopiero na scorpio.

A w zeszłej generacji co było? Dodanie wifi i hdmi. To też był jakiś przeskok. Zawsze slimka miała jakiś tam upgrade. Czy to w pobieraniu prądu, stabilności itd.

XO S ma osobny skaler do 4K i HDR o ile dobrze pamiętam też ma osoby procesor, zwiększona wydajność jest tylko w tym celu gdzie nie wyrabiał grubas, takie Project Cars czy pewnie gry z dynamiczną rozdzielczością zyskają trochę więcej ''p''.

 

To chyba oczywiste że po trzech latach od premiery mogli trochę podkręcić procka po zejściu na niższy proces technologiczny ale zawsze jest płacz polaków jak nowa generacja albo wersje slim konsol, czy to ps2, ps3, x360, xo... xD

 

Gmeru świetny materiał, oby gry poszły w HDR który na wszystkich robi duże wrażenie a nie 4K które bez lizania matrycy nie zobaczymy różnicy specjalnie.

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

DF robi analizę z której wynika, że wydajność konsoli jest lepsza o marne 7%. Większości gier róznicy nie było praktycznie żadnej, albo na poziomie 2-3 klatek, a tu już czytam dramę, że to 10% i 10 fps więcej. Za miesiąc pewnie 20% i 30fps więcej :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...