Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

No ale jak odpalam też w 1080p jest tak samo, plus takie W3 nie ma tej przypadłości. Ogólnie mało istotne bo w graniu nie przeszkadza. Tylko byłem ciekaw jak u innych PROsiaczków z tv UHD.

U mnie jest ok, gry bez patcha wyglądają tak samo jak na tv FullHD.

 

U mnie też tak było. Może ten Alien tak wyglądał? Z drugiej strony wali mnie to:)

 

Edyta: ewidentnie coś z tym Alieniem jest nie tak (albo on tak miał zawsze). Sprawdziłem świeżo zakupione Inside i Shadow of The Beast i wyglądają piknie przeskalowane do 1080p.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Drodzy forumowicze,

 

Jako, iż posiadam od jakiegoś czasu Samsunga UE43KS7500S, postanowiłem sprawić sobie PS4 Pro. Niestety, nie jestem w stanie uruchomić na tej konsoli HDR. Przełączenie w tryb HDMI UHD Color sprawia, że obraz gaśnie... i nie ma sygnału.

 

Support Sony niestety dno i wodorosty, zrzucają winę na Samsunga - a że Xbox One S na tym samym TV działa, to już ich nie interesuje. Z kolei Samsung, chyba słusznie, zauważa, że nie jest to pierwszy problem tego typu, ale nic konkretnego także nie potrafią zasugerować.

 

Czy komuś udało się przewalczyć taki problem? Będę wdzięczny za wszelkie porady

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiesz. Ekran gaśnie po włączeniu UHD Color, niezależnie od tego, czy mam włączoną grę z HDR, grę bez HDR, czy jestem w menu konsoli.

 

Na szczęście problem wygląda na zażegnany - a właściwie rozwiązany częściowo. Support Samsunga zasugerował, że w trybie 2160p-RGB wygięty KS może emulować 12-bit poprzez rozpraszanie i PS4 Pro głupieje. Przełączyłem więc na sztywno w menu serwisowym konsolę na 2160p-YUV420. Potem odpiąłem konsolę, zresetowałem TV do fabrycznych i podłączyłem wszystko raz jeszcze. O dziwo, obraz z włączonym UHD Color wreszcie się pojawił, tyle tylko, że sporadycznie migotał i zacinał się wówczas dźwięk. Podmieniłem kabel HDMI na gruby, miedziany, ale to niewiele dało. Dopiero po wyłączeniu HDCP, konsola śmiga jak powinna w trybie HDR.

 

I teraz telewizor prawidłowo wykrywa sygnał, tzn. w menu wyświetla mi UHD Mode, a w grze z HDR, np. TLoU - HDR Mode. Zatem wszystko wygląda na działające. Netflix i tak oglądam na Smart TV, więc brak HDCP mnie nie boli, o ile nie wyjdzie jakaś gra wymagająca tegoż. A teraz pozostaje tylko czekać na update softu w PS4 lub TV.

Odnośnik do komentarza

Przy takich wymagających tytułach jak U4 czy Until Dawn, a nawet Doom już dawno nie uświadczyłem hałasu z konsoli jumbo jeta to i myślę, że i w przyszłych grach typu Horizon gdzie grafika stoi na wysokim poziomie to nie ma mowy o hałasie, skoro konsola potrafi pracować cicho przy U4, a śmiem twierdzić, że to będzie ten sam poziom graficzny. Chyba, że trafisz na wadliwy egzemplarz to wymień szybko na sprawny.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Z tym Prosiakiem to jest trochę inaczej, kto siedzi i obeznany jest w temacie to go kupi, a januszom wciskają slima mimo wszystko, bo cena to raz, dwa mało kto ma jeszcze telewizory 4k hdr, a trzecie ostatnio w mm czy saturnie (ten sam właściciel) to jest trochę na palecie tych konsol Pro, nie ma mowy, że będzie zastój z Nimi. Obstawiam, że na Horizon zrobią może jakiegoś bundle z Pro i hype będzie.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

róznica między zakupem pro a slim imo w kwestii finansowej ciężki ORZECH (hehehe) do zgryzienia, slimke 500gb idzie kupić za 1000-1050zł za 1200zł z fifą, Prosiaka 1750zł za golasa, pytanie czy te 700zł między slim a pro to dealbreaker. Tak jak piszecie, jak ktoś ma audio na optyka to nie ma co się zastanawiać, ale ten marketnig sony co do pro mnie niepokoi, mało o tym trąbią pytanie co oni tam planują. Zastanawiam się ok kilku dni między slimem a pro i nie wiem ;/ vr nie planuje, optyk mnie nie interesuje, pytanie czy dla kilku gierek warto pchać się w pro. problemy pierwszego świata.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...