Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czego tu nie rozumiesz? Czy na pro w 4k czy na zwykłej w fhd i tak będziemy grać w te same gry, kwiestia tego czy chcesz wydać więcej czy nie.

 

No tak, tylko że jak ktoś nie chce wydwać kilku kafli na 4K, ale chce żeby gra mu płynnie chodziła (patrz nowy Tomb Raider), to może kupić za te 1800 Pro i grać na fullHD.

 

Niestety od teraz wszystkie nowe gry będą wyraźnie gorzej się prezentować na zwykłej PS4 niż na Pro na TV fullHD.

Odnośnik do komentarza

Jak gra wspiera hdr, to dostaniesz stosowny komunikat po jej odpaleniu.

A ja dzis miałem pierwsze zwieszenie: wchodzę w bibliotekę i ekran zrobil sie jak niegdyś po odcięciu kablówki, w starych telewizorach. Zresetowałem, pomigały diody (w tym żółta, co mnie trochę przeraziło:) i działa nadal.

---

Balon piszesz o innej opcji. O "hdmi color".

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

W pro nie ale w niektórych TV (na Samsung KS) trza ręcznie ustawoć paletę barw UHD dla danego hdmi gdzie podpięta jest konsola.

Mam coś takiego jak przestrzeń barw i tam jest automat/sRGB/DCI/Adobe RGB

oraz opcje tryba hdr auto/on/off

i zakres sygnału hdmi  pełny/ograniczony/automat

 

i opcje w ps4

Rozdzielczość auto/2160p YUV420 (2160 RGB nieobsługiwana)

zakres RGB pełny/ograniczony/automatycznie

HDR automatyczne/wyłaczone

 

 

dodatkowo pisze mi ze HDR w tv jedynie 2k ale ze moze obslugiwać w lepsej jakości i obraz 4khdr jesli zmienie ustawienia w TV

 

TV to sony Bravia XD83 43"

Edytowane przez Suboshi
Odnośnik do komentarza

 

W pro nie ale w niektórych TV (na Samsung KS) trza ręcznie ustawoć paletę barw UHD dla danego hdmi gdzie podpięta jest konsola.

Mam coś takiego jak przestrzeń barw i tam jest automat/sRGB/DCI/Adobe RGB

oraz opcje tryba hdr auto/on/off

i zakres sygnału hdmi pełny/ograniczony/automat

 

i opcje w ps4

Rozdzielczość auto/2160p YUV420 (2160 RGB nieobsługiwana)

zakres RGB pełny/ograniczony/automatycznie

HDR automatyczne/wyłaczone

 

 

dodatkowo pisze mi ze HDR w tv jedynie 2k ale ze moze obslugiwać w lepsej jakości i obraz 4khdr jesli zmienie ustawienia w TV

 

TV to sony Bravia XD83 43"

Wejdź w ustawienia -> zewnętrzne wejścia -> format sygnału HDMI -> wybierz port HDMI do którego masz podpiętego PROsiaka i zmień ze standardowego na ulepszony

 

Po tej operacji sprawdź co pokazuje Ci PROsiak w informacji o wideo powinno byc juz ok

Odnośnik do komentarza

 

Wejdź w ustawienia -> zewnętrzne wejścia -> format sygnału HDMI -> wybierz port HDMI do którego masz podpiętego PROsiaka i zmień ze standardowego na ulepszony

 

Po tej operacji sprawdź co pokazuje Ci PROsiak w informacji o wideo powinno byc juz ok

 

Dalej wyświetla się to samo  

HDR w twoim TV: obsługa jedynie 2K

Twój TV moze obsługiwać  format koloru o wyższej jakości i obraz 4k HDR jesli zmienisz jego ustawienia

Edytowane przez Suboshi
Odnośnik do komentarza

zmiana ze standardowego na ulepszony to jedno ale dzięki filmikowi na youtube dowiedziałem się że nie mozna mieć podpiętego PS4 do portu HDMI 1. Może być podpięte do dowolnego innego portu . i teraz wszystko jest ok. wykrywa mi 2160p RGB i 2k/4k HDR

Mam podpiete do HDMI1 i wszystko smiga 2K/4K RGB z HDR. Moze zalezy od modelu.

Odnośnik do komentarza

No ale przecież rozdzielczość można zmienić w XMB? To po co takie zabiegi? Pro ma 5 opcji rozdzielczości. Od 720p po pełne 4k.

 

 

Edyta:

Z ciekawości jak gracie w starsze gierki bez paczy? Jakie ustawienia video w XMB? Np tako Obcy izolacja. Grałem w niego kiedyś na starym, mniejszym TV i PS4 fat i wydaje mi się, że teraz obraz jest gorszy. Większy aliasing i dużo więcej załamanych krawędzi na prostych elelemntach. Zmieniłem rozdzielczość konsoli z 4k na 1080p i nic nie lepiej. Teraz nie wiem czy poprostu po kilku mega ostrych gierkach w natywnym 4k (NBA, Skyrim) bardziej widzę niedoskonałości graficzne danych obiektów czy np TV większy to powoduje?

Co dziwne np Wiesiek 3 czy Aghata Christie nie mają paczy a nie miały takich załamań krawędzi. Może ta gra tak ma i nie pamiętałem tego?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...