Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W PS One pekł mi ten trzon w napędzie, na który wkładało się płyty. PS2 Fat działa do dziś. Piękna sprawa. PS3 Fat też zero problemów. PS4 CUH 1116, rakieta, suszarka odrzutowiec +

 

68b723cc502d050b7a94bf230b8acf1d.jpg

 

Także lepiej dla mnie, że sprzedałem ją w maju :D Pro kupię, jak trochę stanieje, Slim kusi ceną, ale jednak obawiam się, że kwiatki jak z TLG się w przyszłości powtórzą i problem się pogłębi.

Odnośnik do komentarza

Tylko czy widziałeś Tomb Raidera już po patchu 1.06? Bo jest poprawiony i gra sie o niebo lepiej (na zwykłej PS4).

Faktem jest, że prędzej czy później trzeba będzie to Pro kupić, choćby żeby uniknąć awarii "pierwszej" PS4, która (jak każdy elektorniczny sprzęt) na pewno kiedyś by nastąpiła.

Z konsol Sony tylko PSX mi się jako tako trzymał (mimo spiracenia), PS2 miałem dwie, to samo PS3 (fat i slim) i z PS4 pewnie będzie to samo.

Ale w sumie to co sie ma spieprzyc w ps4? Najbardziej awaryjna rzecz w konsoli to byl od zawsze laser. Laser sie czerpie od porysowanych plyt najwiecej no i czytania gry. Bluraye przewaznie sa w idealnym stanie a gry sie instaluja.

Jakosciowo lasery sony byly zawsze z wyzszej polki to skoro dzialaja wam jeszcze psxy 20 letnie ktory widzialy nie raz sciachane plyty i konsola ja czyta praktycznie w kazdym momencie grania to latwo wywnioskowac ile zywotnosc bedzie wynosila w przypadku ps4.

 

Osobiscie mialem ps4 pierwszy model i od dwoch lat niemal codziennie gram na niej 5-6 h, od poniedzialku do poatku przez dwa lata. Jest dalej technicznie w idealnym stanie

Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem Playstation 4 i mam w tym momencie dylemat którą wersję kupić: PS4 Slim czy PS4 PRO. Za PS4 Slim przemawia cena plus to że posiadam FULL HDTV(Samsung UE48H6400AK). Za PS4 PRO przemawia rozdzielczość 4K, dodatkowe ustawienia graficzne dla niektórych gier oraz wydaje mi się, że gry które mogą "przycinać" na zwykłym PS4 na PS4 PRO będą działały płynnie. Jednakże wtedy będę chciał zainwestować w nowego TV-ka. Zastanawiałem się tutaj nad: Samsung UE49KU6100 Curved albo ewentualnie zainwestować w coś lepszego, np. Samsung UE49KS7500 lub UE49KS7000. Liczę na fachową pomoc :)

 

TL;DR;

Co wybrać ?

1. PS4 Slim + Samsung UE48H6400AK

2. PS4 PRO + Samsung UE49KU6100

 

Pozdrawiam wszystkich graczy !

Odnośnik do komentarza

Moje jest cicha i większość ludzie piszę, że mają podobnie. Oczywiście jest to loteria ale Pro jest znacznie lepiej wykonane pod tym względem niż stare PS4.

A jak ze Slimem w końcu? Wiem, że jest cichsza od zwykłej PS4, ale czy nawet i tam nie włącza się czasem odrzutowiec? 

 

Tak czy tak odbieram slima raczej w piątek ale pytam z czystej ciekawości. 

Odnośnik do komentarza

Jak to więc jest z tym prostakiem? Pytanie drugie: co z padem? To, ze są drobne zmiany konstrukcyjne to wiem. Czy poprawili jakość wykonania w stosunku do starszych modeli? Dalej triggery i bumpery skrzypią jak wrota stodoły, a gumki od grzybków nadają się do natychmiastowego zastąpienia nakładkami?

 

ale ty masz przedpotopowe dane n.t. tych gałek. :pawel: mam model z końca 2014 jeszcze o mocy decybeli jumbojeta i gałki nadal się nie starły. także bateria bez wibracji i z minimalnym podświetleniem dociąga do prawie 10h. no wiem, wciąż xd, ale ziomkowi z premierowym sprzętem pady zdychają już po 4-5...

 

btw na licencji sony od nancona wychodzi wkrótce coś takiego. w testach wypada podoć bardzo dobrze

 

news-banner_revp.jpg

 

sam bym kupił bo pady od x1 pod shootery są po prostu idealne. tylko ta cena ~450 zeta

Odnośnik do komentarza

Gram w jakiegoś crapa z obecnego plusa. Zapauzowałem, wyszedłem robić se żarcie. Wracam i mam czarny ekran. Reset TV i mam monit, żebym sprawdził źródło HDMI. Resetuje konsolę i nic. Kolejny reset i zrobiło mi się przywracanie bazy. Co za bieda ten plej. Jeszcze dzisiaj się naciąłem na kolekcję Metal Sluga - myślałem, że na PSN jest jakaś odświeżona wersja pozwalająca grać online, a to emulacja Neo Geo na PS2 i ta emulowana na PS4 = czyli dropy animacji + obraz do bani. 

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Gram w jakiegoś crapa z obecnego plusa. Zapauzowałem, wyszedłem robić se żarcie. Wracam i mam czarny ekran. Reset TV i mam monit, żebym sprawdził źródło HDMI. Resetuje konsolę i nic. Kolejny reset i zrobiło mi się przywracanie bazy. Co za bieda ten plej. Jeszcze dzisiaj się naciąłem na kolekcję Metal Sluga - myślałem, że na PSN jest jakaś odświeżona wersja pozwalająca grać online, a to emulacja Neo Geo na PS2 i ta emulowana na PS4 = czyli dropy animacji + obraz do bani. 

 

Też się na tego Metal Slug naciąłem ;/

Odnośnik do komentarza

 

Moje jest cicha i większość ludzie piszę, że mają podobnie. Oczywiście jest to loteria ale Pro jest znacznie lepiej wykonane pod tym względem niż stare PS4.

A jak ze Slimem w końcu? Wiem, że jest cichsza od zwykłej PS4, ale czy nawet i tam nie włącza się czasem odrzutowiec? 

 

Tak czy tak odbieram slima raczej w piątek ale pytam z czystej ciekawości. 

 

 

 

Mam slima, ale nie mam porównania do Pro czy oryginalnej PS4. Mam konsolę pod nosem i muszę powiedzieć. że chłodzenie tylko słychać od czasu do czasu. Tak więc jednym słowem czasami mój PC jest głośniejszy.

 

Co do gorszego traktowania zwykłej PS4. Myślę, że ciężko będzie porzucić bazę 50 milinów konsol. Do tego dochodzi cena, a konsole zawsze zdobywały rynek ceną, a slim będzie zawsze tańszy niż Pro. Nie wiem jak z developerami thirdparty, ale wewnętrzne studia będą wydawały normalnie działające gry. The Last Guardian to pewnie niechlubny wyjątek ponieważ gra była tworzona na zasadzie kontraktu i samo Team ICO nigdy nie słynęło z płynnych gier. 

 

Jeszcze co do różnicy ponad 700 zł. Tak są ludzie, w tym ja, dla których ta różnica to dużo kasy, którą można przeznaczyć na gry. Mając do tego PC, nie chciałem wydawać dużo na drugie urządzenie do grania. Jeśli Sony i cenieni devi thirdparty oleją zwykłą PS4 to już pewnie nigdy konsoli nie kupię. Ewentualnie PS5 Pro na sam koniec generacji. 

 

Właśnie dochodzi do tego ta kwestia. Jeśli gry na Pro będą znacznie lepiej wyglądać to kto będzie chciał (średnio ogarnięty gracz) kupić PS5 na premierę jak za 2-3 lata wyjdzie mocniejsza wersja konsoli. Konsola to nie smartfon którego wymieniasz co rok czy dwa i nosisz go przy sobie 24/7.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji że któraś z firm wypuściła ten sam model konsoli ale mocniejszy. Więc to nowość w branży gier. W sumie to nie wiadomo jak będą reagować na to sami twórcy gier. 

 

Ale sądząc po tym co się właśnie stało wydaje mi się (mogę się mylić) że Playstation 5 ujrzymy dopiero za 8 do 10 lat. Gdy developerzy wycisnął już wszystko z PROsiaków. A technologia będzie tak zadowalająca szefów Sony że postanowią w końcu wpakować to do jednego plastiku na nazwać Playstation 4 PRO 2 :hi: 

 

 

albo Playstation 5 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji że któraś z firm wypuściła ten sam model konsoli ale mocniejszy. Więc to nowość w branży gier. W sumie to nie wiadomo jak będą reagować na to sami twórcy gier. 

 

Ale sądząc po tym co się właśnie stało wydaje mi się (mogę się mylić) że Playstation 5 ujrzymy dopiero za 8 do 10 lat. Gdy developerzy wycisnął już wszystko z PROsiaków. A technologia będzie tak zadowalająca szefów Sony że postanowią w końcu wpakować to do jednego plastiku na nazwać Playstation 4 PRO 2 :hi:

 

 

albo Playstation 5 

proszę o sprecyzowanie, mówimy o rewizji modelu na zasadzie jedengo numeru CUH czy progresu na zasadzie ps4 ->ps4 pro? bo jak coś to 3ds i new 3ds? ps2 fat srebrna byłą mocniejsza od zwykłej ps2 fat czarnej? psp fat a slim dwa razy wiecej ramu?

Odnośnik do komentarza

Jak wyjdzie Scorpio mimo, że konsola będzie mocniejsza, PS4 dalej będą reklamowały mocne exy, których uzbierało się już naprawde sporo, a jeszcze są niezapowiedziane tytuły w produkcji - From Software miało zrobić 3 exy dla Sony, pewnie Bloodborne 2 in progress, Sucker Punch dłubie przy czymś od 2 lat. A co ma w zanadrzu MS, nie chce robić CW ale tak to realnie wygląda. Sony nie musi spieszyć się z PS5 po premierze Scorpio.

 

Jak już wróżymy to obstawiałbym 4 kwartał 2020, czyli gdzieś 1-1.5 roku po wyjściu nowego cyklu kart graficznych.

Odnośnik do komentarza

Skorpio głównie zyska w grach multi.

 

Może w końcu będzie 1080p 60fps.

 

 

Bloodborne 2.

Czekam na zapowiedz jak po(pipi)any :whyyy:

 

PS5 wcześniej niż na koniec 2019 nie wyjdzie. Tak jak Fanek powiedziałeś Sony nie musi się śpieszyć, mają w miarę mocną konsole Pro i do tego masę exów w zapowiedziach.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...