Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, więc mamy:

 

-gpu za słaby na natywne 4k

-cpu za słaby na 1080p@60fps

-brak obsługi filmów w 4k

 

Dziwny potworek to PS4 Pro. W ogóle branża idzie w złą stronę, po co oni robią mocniejsze konsole, skoro to się w ogóle nie przekłada na grywalność tytułów? Drugą generację gramy już non stop w to samo. Jak tak teraz patrzę na te wszystkie błyszczące giereczki, to wybrałbym małego paszkwila od nintendo w 720p, nową Zeldę, która oferuje w uj ciekawych rozwiązań i porządny gameplay. A PS4 Pro to zwalona sprawa, poczekaliby 3 lata i w 2018 wydaliby PS5 z pełną wsteczną kompatybilnością i porządnymi bebeachami pozwalającymi osiągnąć 4k i 60 klatek na sekundę...

 

Ja obecnie na tablecie gram w rozdzielczości 2048×1536, nie widzę powodu dla którego PS4 miałoby nie uciągnąć 1080/60 tak jak mówisz. Myślicie, że nagle na PS5 o mocy 20 teraflopów gry będą w 4K/60fps? Nie wydaje mi się.

 

Ehh... mogę czytać posty _M_, mogę mieć beke z mroka, z wujjaszka, ale jak czytam posty w tego typu tematach, gdzie ludzie nie mają zielonego pojęcia o tym co piszą to mnie krew zalewa.

Odnośnik do komentarza

 

Ok, więc mamy:

 

-gpu za słaby na natywne 4k

-cpu za słaby na 1080p@60fps

-brak obsługi filmów w 4k

 

Dziwny potworek to PS4 Pro. W ogóle branża idzie w złą stronę, po co oni robią mocniejsze konsole, skoro to się w ogóle nie przekłada na grywalność tytułów? Drugą generację gramy już non stop w to samo. Jak tak teraz patrzę na te wszystkie błyszczące giereczki, to wybrałbym małego paszkwila od nintendo w 720p, nową Zeldę, która oferuje w uj ciekawych rozwiązań i porządny gameplay. A PS4 Pro to zwalona sprawa, poczekaliby 3 lata i w 2018 wydaliby PS5 z pełną wsteczną kompatybilnością i porządnymi bebeachami pozwalającymi osiągnąć 4k i 60 klatek na sekundę...

Ja obecnie na tablecie gram w rozdzielczości 2048×1536, nie widzę powodu dla którego PS4 miałoby nie uciągnąć 1080/60 tak jak mówisz. Myślicie, że nagle na PS5 o mocy 20 teraflopów gry będą w 4K/60fps? Nie wydaje mi się.

 

Ehh... mogę czytać posty _M_, mogę mieć beke z mroka, z wujjaszka, ale jak czytam posty w tego typu tematach, gdzie ludzie nie mają zielonego pojęcia o tym co piszą to mnie krew zalewa.

PS4 ma za słaby cpu na 60fps. Tabletowe gierki porównujesz do exów z PS? No bez przesady, to by było już coś nie tak z tymi exami. Tomb Rider ten najnowszy jest najlepszym przykładem ułomności PS4 Pro - w trybie 1080 mógłby oferować topowe wizualia i 60 klatek, ale mamy max "variable frametate" - o ile gpu robi robotę, to cpu jest tutaj wąskim gardłem, które nie nadąży z robotą w 60hz.

 

Z innej beczki masz Asseto Corsa, które mimo prostej, surowej grafiki też ma problemy z utrzymaniem 60 klatek, możliwe że z powodu zbyt skomplikowanej symulacji i słabego cpu.

 

No i podobnie Hitman. Gpu daje radę, ale tam gdzie potrzeba cpu, nie uzyskamy więcej niż ok 35 klatek.

 

Taki już urok stosowania netbookowego cpu w konsolach.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

A czy ja coś takiego napisałem? Na twitterze był wpis, że gry w multi mają się nie różnic frameratem no to jak jeden będzie miał 40 fpsów a drugi 60 to chyba jest różnica nie?

Nikt nie bedzie sie tym przejmowal - gdyby oni jeszcze mieli patrzec na to, ze jakas gra, ktora miala chodzic w 60fpsach ma spadki na PS4 i ograniczac w takim razie tytul na Pro, to konsola w ogole by nie miala sensu.

Jezeli juz wydadza BF1 w 1080p i stalymi 60 klatkami, przy ustawieniach wiekszych niz Low z PS4, to jeszcze sie tym beda chwalic - ba takie cos ma szanse nakrecac im sprzedaz nowej konsoli!

Odnośnik do komentarza

Życie niektórych byłoby o wiele prostsze i przyjemniejsze gdyby zainwestowali w dobry komputer gdzie 4k i 60 fps smiga już dzisiaj, pomyślcie jaki kamień spadłby wam z serca i już nie byłoby konieczności produkować się na forum jakie to sony złe!

Ale wiekszosc rozdzielczosc 4k ma w (pipi)e, bardziej zalezy im na plynnosci w grach, to raz, dwa z dobry pecet to wciaz znacznie wiekszy budzet niz konsola i nie wszyscy moga sobie na to pozwolic.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy już ktoś o tym pisał, ale PlayStation Polska mogłoby już podać cenę Pro w naszym kraju.. ciekawe też czy będzie jakaś wyprzedaż Fata, zeby zrobić miejsce dla Slima

 

PSVR zostało wycenione na jakieś 1760zł w naszym pięknym kraju (a również kosztuje 399 Eurosków) więc obstawiam że PStro będzie miał zbliżoną cenę :-]

Odnośnik do komentarza

 

Życie niektórych byłoby o wiele prostsze i przyjemniejsze gdyby zainwestowali w dobry komputer gdzie 4k i 60 fps smiga już dzisiaj, pomyślcie jaki kamień spadłby wam z serca i już nie byłoby konieczności produkować się na forum jakie to sony złe!

Ale wiekszosc rozdzielczosc 4k ma w (pipi)e, bardziej zalezy im na plynnosci w grach, to raz, dwa z dobry pecet to wciaz znacznie wiekszy budzet niz konsola i nie wszyscy moga sobie na to pozwolic.

 

Jak ktoś pisał, chcesz jakość to płać, bo co druga osoba tutaj pisze, że woli droższy sprzęt i wydajniejszy tylko jak potem walną 3 kafle jako cenę startową to szklanki w oczach. Któraś konsola Sony albo MS oferowała kiedyś w standardzie 60 fps przez parę lat? bo mi się nie wydaje. Wszystkie marudy zachęcam do odłożenia pieniążków i zakup pc to lamenty się skończą a i Sony i MS przestaną słuchać płaczków i robić cyrki z półgeneracjami, chodź ja wolę wydać raz na trzy lata 1600 niż za jednym zamachem 3 kafle bo jakoś tak mniej boli.

Odnośnik do komentarza

Życie niektórych byłoby o wiele prostsze i przyjemniejsze gdyby zainwestowali w dobry komputer gdzie 4k i 60 fps smiga już dzisiaj (...)

Życie byłoby prostsze gdyby nie zaprezentowano tego całego Pro i nie reklamowano go jak coś czym nie jest. Nie jest nową generacją, nie jest urządzeniem do wyświetlania 4k, nie jest bezkompromisową konstrukcją za bezkompromisową cenę - jest dziwnym rozkrokiem międzygeneracyjnym, który nie wiadomo jak mają traktować developerzy, gracze i chyba nawet samo Sony.

Odnośnik do komentarza

Sam Cerny mówi, że to żadna nowa generacja. Chcesz ładniejszą grafikę, więcej detali, większą rozdzielczość, kupujesz Pro, które jest tylko o $100 droższe.

http://www.pssite.com/news/52150/cerny-playstation-4-pro-nie-jest-poczatkiem-nowej-generacji.html

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Bo ten cały hype nakręcili sami ludzie nazywając ps4k i pisząc tę różne bzdury z domyslow, a sony dopiero po e3 powiedziało że to po prostu high endowy sprzęt dla tych bardziej wymagających. Czy gdzieś na konferencji mówili, że to nowa generacja czy bezkompromisowe urządzenie? Co do 4k coś tam będzie ale sam nie wiem w ilu grach i jak to ma wyglądać ale i tak nie mam tv 4k i na razie nie planuje zmieniać więc ten temat mi lata. Jest to bardzo dobry przykład jak na podstawie plotek i domysłów dziennikarzy powstało neo zupełnie inne niż takie jakie je planowali Sony i chyba ich błędem było ze w zarodku tych domysłów nie zdementowalo i ludzie zaczęli chwytyac te wyssane z palca domysły.

Odnośnik do komentarza

 

 

Życie niektórych byłoby o wiele prostsze i przyjemniejsze gdyby zainwestowali w dobry komputer gdzie 4k i 60 fps smiga już dzisiaj, pomyślcie jaki kamień spadłby wam z serca i już nie byłoby konieczności produkować się na forum jakie to sony złe!

Ale wiekszosc rozdzielczosc 4k ma w (pipi)e, bardziej zalezy im na plynnosci w grach, to raz, dwa z dobry pecet to wciaz znacznie wiekszy budzet niz konsola i nie wszyscy moga sobie na to pozwolic.

 

Jak ktoś pisał, chcesz jakość to płać, bo co druga osoba tutaj pisze, że woli droższy sprzęt i wydajniejszy tylko jak potem walną 3 kafle jako cenę startową to szklanki w oczach. Któraś konsola Sony albo MS oferowała kiedyś w standardzie 60 fps przez parę lat? bo mi się nie wydaje. Wszystkie marudy zachęcam do odłożenia pieniążków i zakup pc to lamenty się skończą a i Sony i MS przestaną słuchać płaczków i robić cyrki z półgeneracjami, chodź ja wolę wydać raz na trzy lata 1600 niż za jednym zamachem 3 kafle bo jakoś tak mniej boli.

 

Ale mi tego nie musisz tlumaczyc, bo sam z rynkiem PC sie przeprosiłem dawno, jest to hobby, ktore towarzyszy mi cale moje zycie, ale rozumiem tez ludzi ktorych na to po prostu nie stac. 1700 zl na konsole jakos czlowiek zbierze, wezmie na raty - 6 tys na Peceta to cena zaporowa zapewne dla wielu. Powiedzmy sobie tez szczerzez, z taka moca PS Pro jest w stanie spokojnie wyświetlić 1080p i 60 fpsow, ale tym nowych telewizorow nie sprzedadza...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Sprzęt za 400 dolców to nie jest high-end. Tyle samo kosztowlo zwykle PS4 i Xbox na premierę(ten był nawet droższy ze względu na kinkieta).

 

A PC to ogromny wydatek. Gry drogie i ich nie sprzedaż lub wymienisz. O dymaniu na optymalizacji, gdzie przełączasz z ultra na high i gra zasuwa o 15 klatek więcej, nie widząc różnicy w wyglądzie nie wspominając.

Edytowane przez Papaj
Odnośnik do komentarza

Po co upscalować obraz w konsoli skoro każdy lepszy TV 4k może zrobić to tak samo jak nie lepiej? Chyba, że mają plan dodać jakiś delikatny blur w post processie ale to nie ma sensu bo upscalowanie i tak działa już jak małe AA.

 

Genialna konsola.

[Dr hab. Kazub]

 

TV skaluje obraz po prostu rozciagajac pixele np czterokrotnie zeby wypelnic caly ekran, nie doda to zadnych dodatkowych efektow, oraz w niektorych przypadkach obraz przez to moze wygladac troche gorzej, np aliasing moze znacznie bardziej rzucac sie w oczy. Najbardziej widoczne jest to oczywiscie w grach, a mniej np w filmach.

 

Xbox Suka, jako maszyna z mysla o grach a nie filmach z kolei, bedzie uskuteczniac podczas skalowania dodatkowy proces ktory sie nazywa interpolacją, najprosciej jak sie da, interpolacja sprawia ze obraz zostanie rozciagniety, ale super ekstra magiczna fankomatyka w tym procesie powoduje ze w niektorych strategicznych grupach pixeli zostaja utworzone dodatkowe pixele przez co jakosc obrazu wyglada troche lepiej. Nie tylko rozciagasz obraz, ale w potrzebnych miejscach wypelniasz go jeszcze dodatkowymi pixelami.

 

PS4 PROsto bedzie uzywac cos co nazywaja "4K Custom" (4Kinda), czyli najprosciej jak sie da, bedzie to cos w rodzaju dynamicznego skalowania od bodajze 1080p do 2160p (przy czym 2160p to pewnie bedzie gapiac sie w sciane lub w menu glownym), czyli jakosc bedzie znacznie lepsza od zwyklego upscale'a, ale dalej to nie bedzie to samo co natywne 4k.

 

[/Dr hab. Kazub]

Odnośnik do komentarza

Kyo. Upscalowanie polega na interpolacji. Metod interpolacji jest kilka. Twierdzenie, że TV rozciąga pixele czterokrotnie jest idiotyczne, bo procesory w TV Sony, Samsunga, Panasonica i każdej innej liczącej sięfirmy interpolują obraz tak, aby uzyskać jak najwięcej szczegółów. Pisanie o czterokrotnym rozciąganiu jak o powiekszaniu jakimś obrazku w Paincie jest idiotyczne.

 

Okej, rozumiem że PS4 Pro ma upscalowac obraz używając swojej metody ale upraszczanie, że TV nie używają zaawansowanych algorytmów dowodzi tylko o małej wiedzy na temat procesorów przetwarzających obraz w telewizorach.


Wynikowo, otrzymamy obraz zblurowany chyba, że na sam koniec post procesu zostanie dodatkowo zaaplikowany jakiś filtr wyostrzający ale na poziomie per pixel nie jest fizycznie możliwe otrzymanie informacji o szczególe, którego nie ma w kontekście rozdzielczości 4K.

 

Inna sprawa, że z dużej odległości różnica między natywnym 4K z pc a upscalem z konsoli może dla kogoś nie być widoczna lub mało zauważalna ale właśnie dlatego dziwi mnie to, że tracona jest moc konsoli na robienie czegoś, czym może zająć się zaawansowany procesor w telewizorze. Chyba, że to jedna z kart marketingowych która ma obiecać cuda i pomóc w reklamie konsoli.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...