Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle największe szczęście dla Polaka to jak sąsiad ma gorzej, ale problem jest raczej w tym że mamy życie na level hard, na zachodzi kredycik z oprocentowaniem 1,74% na cały okres kredytowania, a dla polaczka 8% (wibor + marża) i lecimy o 1 p.p.miesięcznie w górę na podstawie ustalonego przez samych beneficjentów wskaźnika wibor. A nic się nie zmieni, bo jak jedni zaczną protestować to ci co nie mają kredytów sobie poprawią humor wyzywając ich od idiotów i znowu się biedoki będą biły między sobą a nie z tymi co za to odpowiadają.

 

Ja osobiście mam stałą na warunkach z lutego, ale kilku moich znajomych informatyczków powieidzało że nic nie ruszają z warunkami bo ta rata to i tak dla nich drobne przy ich zarobkach, ale chyba powoli zaczynają łapać że polecą to the moon nie na swoim bitcoinie, ale na racie kredytu.

 

Podejrzewam że w tym tygodniu już pierwsze oferty przejścia na stałą stopę będą latały na poziomie 11-12%.

 

 

Edytowane przez Observer
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Podnoszą chuj wie który raz z rzędu, a złotówka jak od orbitowala wokół 4.60, tak orbituje.

Na niczym tak nie straciłem jak na walutach w czasie zarazy :[

Najlepsze bylo pierdolniecie w marcu 2020 z 4.3 na 4.65 :banderas:

O, i cyk! Znowu się osłabia :pawel:

 

Odnośnik do komentarza

I znowu uderzenie, człowiek wiedział, że rata jest zmienna i na pewno urośnie, ale myślałem, że ma to jakiś swój limit ale jak widzę Sky is the limit, dziwne, że jak brałem kredyt, to wiedzieli ile mogą pożyczyć kasy i ile mogę płacić raty miesięcznie wszystko mieli jak na dłoni no ale teraz nagle jak się okazuję to już nie ma żadnego znaczenia, wziąłeś? to płać, nie ważne, że zaraz nie będziesz miał z czego...no ale chata fajna i ona mnie jeszcze przy życiu trzyma :kaz:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Observer napisał:

Jak zwykle największe szczęście dla Polaka to jak sąsiad ma gorzej

 

No każdy kto zgromadził jakiś kapitał to miał gorzej przy patologicznie niskich stopach, więc obecna sytuacja z ich (i z mojego) punktu widzenia zmienia się na korzyść, każdy kij ma dwa końce. ;)

 

Inna sprawa, że dzieje się to za późno i należało działać przynajmniej rok wcześniej, bo może wtedy udałoby się schłodzić inflację w granicach 10%, a wiadomo że na efekty podnoszenia stop teraz trzeba czekać pewnie kolejny rok.

Edytowane przez LeifErikson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Akurat każdy jest uświadamiany o stopach % przy ofercie kredytowej jak i drugi raz przy podpisywaniu umowy. Na 3 moje hipoteki 2 razy dostałem nawet symulację raty przy zmianie %. 

 

Prawda jest taka ,że każdy liczył na brak większych zmian albo jakoś to będzie + będę więcej zarabiał biorąc kredyt pod korek. 

 

Nie żal mi tych ludzi. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Observer napisał:

Jak zwykle największe szczęście dla Polaka to jak sąsiad ma gorzej

Wręcz przeciwnie, ja życzyłem moim znajomym tym bliższym i dalszym jak najlepiej kiedy słyszałem, że będą brać krechę na chatę. Tyle tylko, że na ogół słyszałem tą samą argumentacje, że jak będzie miał tysionc osiemset na miesiąc to przecież tak jakby wynajmował i po co dawać januszowi, jak można na swoje płacić. No i że teraz TRZEBA kupić mieszkanie, bo zaraz nic nie zostanie, zaraz będzie jeszcze drożej, bo z takimi kredytami to przecież nawet studenty i ukraińcy kupują mieszkania i popyt będzie coraz większy. Jak się takiemu zrobiło krótki wykład i przytoczyło pare mądrzejszych artykułów to nie, klapy na oczach i decyzje kierowane niczym innym jak FOMO. Najlepsze było słuchanie docinek, że Ty swojego nie chcesz i o "inwestowaniu w nieruchomości" od ziomków, którzy jeszcze nie byli sie zapytać jaką mają zdolność kredytową. no i teraz rzeczywistość zweryfikowała tych inwestorów, którzy czekają na zapomogę XD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam już powyżej uszu tego pierdolenia w internecie, że "wiadomo było, że stopy pójdą w górę i nie żal kredyciarzy". Tak, wiadomo było, ale tak gwałtowny wzrost, który nic nie daje poza dojechaniem osób na kredycie.

Mój przykład: rok temu podpisałem umowę przy niemal zerowych stopach, to rata wychodziła coś 2400zl. Dzisiaj mam oprocentowanie stałe 7.1% i ratę 3800. Gdybym tego nie zrobił, to po dzisiejszej podwyżce miałbym już prawie 5k samej raty jak tak na szybko liczę. A do tego czynsz + media i 6k miesięcznie znikałoby za samo mieszkanie :yao:.  Naprawdę nie chcę sobie wyobrażać jakie dramaty ludzie teraz przechodzą w domach, bo chcieli mieć swoje i nie musieć się pytać Janusza, czy czy może  ścianę dziecku pomalować :sapek:

 

Perspektywa najmu? Proszę:

https://www.otodom.pl/pl/oferta/nowe-3-pok-z-klimatyzacja-zeran-2-msc-w-garazu-ID4h3Ob.html

 

Ten sam rok budowy, co u mnie, ta sama dzielnica, mieszkanie 2m2 mniej jak u mnie i 4400 bez czynszu, więc znając mój czynsz, to 5k za wynajem pęknie jak nic, a dzielnica żadna rewelacja i koniec Warszawy:reggie:

Edytowane przez Shago
  • Plusik 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Czoperrr napisał:

mylisz inwestorów z osobami, które kupiły mieszkanie by mieć dach nad głową. Ile można wynajmować mieszkania w standardzie PRL za cenę równą miesięcznej racie kredytu?

Niczego nie mylę, piszę o swoich spostrzeżeniach i jednostkach, którym się wydawało, że są na szczycie bo mieli 500k zdolności, przeczytali na onecie jak to dobrze teraz kupić mieszkanie więc tak zrobili, a teraz płaczą. No i teraz w tych peerelowskich mieszkaniach to chyba za pół miesięcznej raty się da pomieszkać XD

 

8 minut temu, Shago napisał:

Mam już powyżej uszu tego pierdolenia w internecie, że "wiadomo było, że stopy pójdą w górę i nie żal kredyciarzy". Tak, wiadomo było, ale tak gwałtowny wzrost, który nic nie daje poza dojechaniem osób na kredycie.

A ja mam powyżej uszu słuchania, jacy to są ludzie biedni teraz, bo chate na kredyt wzięli. Właśnie to powinno co niektórym uświadomić, że po pierwsze tego kredytu nie powinni brać. Nikt nie zrobił researchu, nie policzył co się stanie jak straci pracę, jak będą podwyżki itd, a teraz szok. Każdy jest kowalem swojego losu i szczerze to mnie te dramaty nie ruszają. Tutaj wszyscy mają paranoje na punkcie "trzeba mieć swoje", ale kupują za nieswoje i płacz bo podrożało :v 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Czoperrr napisał:

a ty co, kupiłeś za gotówkę czy mieszkasz u rodziców i czekasz aż umrą?

A ja wynajmuje od Janusza do czasu, aż się nie przeprowadzę do dziewczyny na jej mieszkanie, które kupiła za oszczędności i legitną pożyczkę od osoby prywatnej, żeby banku nie spłacać. Jak będziemy chcieli założyć rodzinę, to wtedy może pomyślimy o czymś większym, ona będzie miała chatę jako zabezpieczenie a ja oszczędności, których na szczęście nie wypierdoliłem przez FOMO jak Wy :v wszystko z głową i nie na ura bura, bo już zaraz mieszkań nie będzie XD

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Shago napisał:

Chłopie wrzuciłeś jedno ogłoszenie od osoby prywatnej, która pewnie tak jak Ty jest w dupie przed kreche i musi sobie jakoś odbić, może znajdzie jelenia. Ale jedną ofertą to Ty nie zaprezentujesz calego rynku najmu XD Też uważam, że jest patologiczny, ale wszystko zależy od sytuacji. 

Odnośnik do komentarza

Ale taka jest właśnie mentalność w Polsce, ludzie traktują kredyt jak darmowy pieniądz często. Chuj kurde zlew za pół wypłaty bo kredyt. Sam fakt ,że większość osób na kredycie nie była świadoma jak działają punkty procentowe. 

 

15 lat temu frankowicze a teraz druga elita finansjery się szykuje. Dowali stopy na 14% jak w Turcji to się ludzie zesrają. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
A ja wynajmuje od Janusza do czasu, aż się nie przeprowadzę do dziewczyny na jej mieszkanie, które kupiła za oszczędności i legitną pożyczkę od osoby prywatnej, żeby banku nie spłacać. Jak będziemy chcieli założyć rodzinę, to wtedy może pomyślimy o czymś większym, ona będzie miała chatę jako zabezpieczenie a ja oszczędności, których na szczęście nie wy(pipi)iłem przez FOMO jak Wy :v wszystko z głową i nie na ura bura, bo już zaraz mieszkań nie będzie XD
 
 
xDadDDDDD
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...