Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie rosła dopóki stopy będą niższe niż inflacja. Za dużo kasy wydajemy na socjal jako państwo i jesteśmy w spirali z której Pis na pewno nie będzie chciał nas wyciągnąć. Będą mogli tanim kosztem przed wyborami podnieść 500+ czy dodatkowe emerytury. Gdzie te 600 czy 700+ będzie warte i tak mniej niż 500 z przed paru lat. Osobiście obstawiam 750 i marketingowy bełkot na dwójkę dzieci 1500 zł :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj z okazji dnia dziecka zmiana oprocentowania WIBOR 3M. Obstawiam zwiększenie raty z 1500 do 2400. Generalnie ostatnie miesiące wykańczają mnie psychicznie i wizja kolejnych lat w kraju rządzonym przez tych partaczy mnie przytłacza. Zimą jeszcze za gaz będę bulił 1000zł jak nie więcej bo partacze nie zabezpieczyli dostaw. Znów zacząłem szukać pracy w jakimkolwiek innym kraju i jestem gotowy na rzucenie wszystkiego i wyjazd. 

Zaczynam też kompletować dokumentacje w sprawie spadkowej - połowy domu w rodzinnej miejscowości. Babcia zmarła 18 lat temu i nikt tego do dzisiaj nie ogarnął, chata stoi wciąż na babcię a matka płaci podatki i to ogarnia. Chętnie sprzedam mieszkanie, spłacę kredyt i jeszcze mi zostanie ponad 100k przy dobrych wiatrach na remont to byśmy się tam przeprowadzili. Od ponad 2 lat i tak pracuje ciągle zdalnie, a nawet zmieniłem firmę na spoza Opola więc nie ma sensu tu mieszkać i przepalać hajs na kredyt.

 

Za 3 tygodnie jedziemy  z grupą znajomych na wakacje na jacht do Grecji, było to już planowane dawniej kiedy budżet był inny. No ale to ostatnie takie wakacje w najbliższym czasie, bo za rok może być już ciężko. Korzystamy z tego, że "prawie" szwagier ma papiery na łodzie i kapitanuje nam za darmo więc płacimy tylko za wynajęcie jachtu :)

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Trzymaj się @Czoperrr, znam to koszmarne uczucie gdy finanse zaciskają pętle na gardle. :/ Sami z lubą zastanawiamy się nad wyjazdem do Rzymu lub Mediolanu. Nawet nie tyle z kwestii finansowych, bo oboje zarabiamy przyzwoicie jak na warunki dużych miast, ale za własnym mieszkaniem. Rodzicielka kupiła sobie mieszkanie pod Rzymem i nie wchodząc w szczegóły, ale jebani jesteśmy przez banki na astronomiczne koszta kredytów w porównaniu do Włoch.

Odnośnik do komentarza

Też zarabiam nie tak źle bo dużo powyżej średniej krajowej, żona gorzej, ale wkurwia mnie to jak niedługo większość wypłaty pójdzie na kredyt i rachunki, a będzie w tym kraju tylko gorzej. Nawet nie stać mnie na auto, chciałem wziąć coś na leasing ale wszystko się zesrało w tym roku i jeżdżę rowerem, a żona piętnastoletnim Aygo. 

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Czoperrr napisał:

Dzisiaj z okazji dnia dziecka zmiana oprocentowania WIBOR 3M.

 

Widziałeś już jakieś konkretne info odnośnie nowej stawki? Ja odpaliłem właśnie konto wiborowe, więc z mojego punktu widzenia, cóż, niech rośnie. ;) Chociaż trzeba przyznać, że te nowe obligacje roczne (ROR) z miesięczną kapitalizacją odsetek wydają się kuszące, bo w sumie też można ja w każdej chwili sprzedać, więc elastyczność jest... jedyny minus, że chyba 5 dni roboczych mają na przekazanie środków i trochę się z odsetek straci przy wcześniejszym zakończeniu.

Odnośnik do komentarza

Jemu chyba chodzi o to że wybił właśnie drugi kwartal i bank zaktualizował oprocentowanie hipoteki. Dziś 6.59% to pewnie coś koło tego bank bierze do wyliczenia nowych rat? A glapa ma dalej podnosić stopy z tego co czytałem w newsach.

 

Co do rezygnacji z obligacji jest jak mówisz, od złożenia dyspozycji do zwrotu mija 5 dni. Odsetki dostajesz, ale są one niwelowane opłata manipulacyjną per sztukę obligacji. Na minus nominalnie wyjść się nie da, najwyżej odsetki będą w pełni zjedzone (tak zrobiłem przy rezygnacji z lutowych COI na rzecz zakupu czerwcowych).

Odnośnik do komentarza
21 minutes ago, _Red_ said:

Jemu chyba chodzi o to że wybił właśnie drugi kwartal i bank zaktualizował oprocentowanie hipoteki. Dziś 6.59% to pewnie coś koło tego bank bierze do wykończenia nowych rat? A glapa ma dalej podnosić stopy z tego co czytałem w newsach.

 

Co do rezygnacji z obligacji jest jak mówisz, od złożenia dyspozycji do zwrotu mija 5 dni. Odsetki dostajesz, ale są one niwelowane opłata manipulacyjną per sztukę obligacji. Na minus nominalnie wyjść się nie da, najwyżej odsetki będą w pełni zjedzone (tak zrobiłem przy rezygnacji z lutowych COI na rzecz zakupu czerwcowych).

Dokładnie tak, dzisiaj bank aktualizuje oprocentowanie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Just now, gtfan said:

dobrze rozumiem że przeprowadzisz się z żoną do domu w którym mieszka matka? rozumiem że glapa daje nam popalić, ale chyba już wolę płacić wyższe raty niż żyć w ciągłym konflikcie który jest nie do uniknięcia...

Nie, dom jest podzielony na pół (góra i dół). Na dole mieszkała moja babcia i tą część bym chciał. Na górze mieszka kuzyn mojej mamy, są osobne wejścia. 

Wolę mieć jednego niegroźnego sąsiada i brak kredytu, niż kredyt i wielu sąsiadów dodatkowo zjebaną administrację, która nawet mi nie pozwala klimatyzacji zamontować. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W PGG ograniczyli sprzedaż wyngla do dwóch dni w tygodniu xd nie żeby to coś zmieniło, bo ich strona i tak się wypyerdala na ryj przy próbie choćby wejścia w godzinach sprzedaży. No, ale jest o co walczyć, tona groszku w ich sklepie w granicach 1200 zł, a u lokalnych dostawców po 3000 zł. Oj będzie palone śmieciami mocno.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Czoperrr napisał:

Dzisiaj z okazji dnia dziecka zmiana oprocentowania WIBOR 3M. Obstawiam zwiększenie raty z 1500 do 2400.  

 

Minimum 2600 obstawiam u ciebie z perspektywą na 2800. :hi:

 

 

30 minut temu, gtfan napisał:

dobrze rozumiem że chcesz przeprowadzić się z żoną do domu w którym mieszka matka? rozumiem że glapa daje nam popalić

 

Kto? Ja?? Gdzie??? xd

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, mcp napisał:

tona groszku w ich sklepie w granicach 1200 zł, a u lokalnych dostawców po 3000 zł. Oj będzie palone śmieciami mocno.

 

Jeśli taki problem jest latem to co będzie zimą.. Tak się składa, że współpracuję z kilkoma firmami z branży pomp ciepła i dociera do mnie coraz więcej informacji, że niedługo mogą nie mieć czego sprzedawać, bo większość pomp będzie szła na Niemcy. Już teraz z resztą dwie z tych firm musiały zmienić markę pomp, bo te które sprzedawali nie są obecnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, gtfan napisał:

 

 matce nie spodoba się że żona opala dupę na podwórku w niedzielę jak ludzie z kościoła wracają, żona się wkurwi że mąż na prośbę matki kosi trawę a ona go prosiła o pójście do sklepu, ktoś coś źle odłoży, coś źle zrobi, takich mnóstwo drobnych rzeczy które na początku nawet nie będą zauważalne po latach będą się kumulowały, a facet będzie w centrum tego sporo, bo spór jest nieunikniony.

 

 

 

A potem nagłówki w mediach: wielokrotnie zarąbał siekierą teściowa, żonę, siebie i psa, a taka wzorowa rodzina, na mszy regularnie, dzień dobry mówili...

 

Właśnie od kumulacji pierdół przez lata.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...