Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Stara prukwa, niech zdycha

 

Zysk netto sektora bankowego w I-IV '22 wyniósł 9,2 mld zł, wzrósł rdr 111 proc. - Bankier.pl

 

image.png.062b90345aae9b49879ae7ec24f37e3d.png

 

Mam nadzieję, że do końca roku sumiennie będą podnosić te stopy tak żeby zyski banków były 200% albo i nawet 300% w przyszłym roku :)

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

>Zarobki dużo powyżej średniej krajowej.
>Wakacje na jachcie w grecji.
>Wizja dziedziczenia nieruchomości ze spadku.
>Wrzucanie w 'giełdę', indexy lekką ręką masy kasy jako 'inwestycja'.

>"Własne" mieszkanko na kredo.

 

Z drugiej strony skowyt przy każdym wzroście wiboru.

Sorry kolego ale coś mi się tu nie spina xD. Prowo albo złe gospodarzenie.

Mi się przykro robi jak pomyślę o ludziach zarabiających te 3-4 kloca, co nawet nie mają z czego odłożyć na wkład własny. Najem drożeje, zakup własnego w dużym mieście staje się już niemożliwy, lada chwila dorośli ludzie będą MIEJSCE w pokoju najmować, żeby jakoś uciągnąć.


Nie jest różowo z banksterami, a będzie coraz gorzej bo mocno lobbują. Trzeba szukać lepszej pracy i - jeśli jest ku temu konieczność - rezygnować powoli z artykułów nie pierwszej potrzeby. Ceny w sklepach coraz wyższe? Spoko, ludzie i tak będą brać (w skrajnych przypadkach kosztem innych rzeczy), bo ile tego przeżresz w ciągu miesiąca.

 

Jak kogoś nic tu nie trzyma to uciekać.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, ping said:

>Zarobki dużo powyżej średniej krajowej.
>Wakacje na jachcie w grecji.
>Wizja dziedziczenia nieruchomości ze spadku.
>Wrzucanie w 'giełdę', indexy lekką ręką masy kasy jako 'inwestycja'.

>"Własne" mieszkanko na kredo.

 

Z drugiej strony skowyt przy każdym wzroście wiboru.

Sorry kolego ale coś mi się tu nie spina xD. Prowo albo złe gospodarzenie.

Mi się przykro robi jak pomyślę o ludziach zarabiających te 3-4 kloca, co nawet nie mają z czego odłożyć na wkład własny. Najem drożeje, zakup własnego w dużym mieście staje się już niemożliwy, lada chwila dorośli ludzie będą MIEJSCE w pokoju najmować, żeby jakoś uciągnąć.


Nie jest różowo z banksterami, a będzie coraz gorzej bo mocno lobbują. Trzeba szukać lepszej pracy i - jeśli jest ku temu konieczność - rezygnować powoli z artykułów nie pierwszej potrzeby. Ceny w sklepach coraz wyższe? Spoko, ludzie i tak będą brać (w skrajnych przypadkach kosztem innych rzeczy), bo ile tego przeżresz w ciągu miesiąca.

 

Jak kogoś nic tu nie trzyma to uciekać.

Stękam dlatego, że tyle jako inwestycję przejebałem, a na koncie mi zostało kilka tysi oszczędności xD  Miało szybko się odkuć a tak się nie stało. Teraz kredyt i opłaty pochłoną około 50% zarobku miesięcznego. Z wakacjami to bez przesady, koszt około 3k na łebka bo po znajomości więc nie jest to niewiadomo jaki wydatek, za rok już nie będzie.

Edytowane przez Czoperrr
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

No ja ciągle trzymam te akcje. Miesiąc temu z -15k wzrosły na +5k i oczywiście nie wziąłem profitu, teraz znowu jestem -15k. Trzeba czekać kolejny rok na uwolnienie. A szkoda bo dip na Nasdaq był bardzo soczysty teraz, niestety nie mogłem sobie pozwolić na jego kupno.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, second napisał:

Polecam poczytać odnośnie tych nowych obligacji. W sumie na pewien sposób można wyjsc na minus 

https://marciniwuc.com/nowe-obligacje-skarbu-panstwa-czy-warto/

 

Jeszcze tego nie czytałem, ale jak cos to póki oprocentowanie jest niższe od inflacji to zawsze wyjdzie się na minus. Obligacje i inne lokaty mają zminimalizować ból.

 

PS

ma ktoś to IKE Obligacje? Konto otworzyłem, zadeklarowałem by 100% wpłat szło na EDO 10letnie, kasa zaksięgowana dziś od rana i cały dzień nie została skonwertowana na obligacje. Dodam że zakupu IKE nie robi się samemu przez portal maklerski PKO wiec jestem ciekaw kiedy oni sami zamienią kasę na papiery.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.06.2022 o 10:00, mcp napisał:

W PGG ograniczyli sprzedaż wyngla do dwóch dni w tygodniu xd nie żeby to coś zmieniło, bo ich strona i tak się wypyerdala na ryj przy próbie choćby wejścia w godzinach sprzedaży. No, ale jest o co walczyć, tona groszku w ich sklepie w granicach 1200 zł, a u lokalnych dostawców po 3000 zł. Oj będzie palone śmieciami mocno.

Na rynku już są węglowi hakerzy, którzy za drobną opłatą, jakimś cudem logują się na stronie pgg i kupują węgiel. 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, ping napisał:

 

https://finanse.uokik.gov.pl/kalkulator-zmiany-oprocentowania/

 

Tu sobie sprawdź - szybko i łatwo.

 

Wyliczyłem, że czeka mnie tym razem 600 pln a już 1100 mam więcej xDDDD

 

A ta qrva z PiSu 200 jebanych złotych więcej i on nie wiem czy ma ratę zmienną czy stałą, to może mu podpowiem, że jak by miał stałą to nawet tych 200 by nie dostał...

Odnośnik do komentarza

Ta pisowska menda karczewski to jest człowiek nie tylko głupi, ale i zepsuty do cna

 

w sumie pisowski standardzik. On doskonale wie, jaką ma ratę i ile mu zwiększyli, dlatego na mocy pisowskich znajomości sam sobie te raty obniżył. Normalny polaczek oczywiście 100?% w grę.

 

 

Odnośnik do komentarza

Drogi forumku, znajoma ostatnio zaczęła zajmować się ubezpieczeniami na życie, no i zorganizowała takie tam spotkanie, żeby się douczyć ze mną i z jej szefową. Dzisiaj zaproponowały mi ubezpieczenie na życie (per odkładanie na emeryturę) w towarzystwie MetLife (podaję nazwę, bo może ktoś coś wie). Czy ktoś z tu obecnych rozpracowywał w ogóle temat? Teoretycznie wyliczyliśmy, że gdybym wpłacał po 4 stówki przez 30 lat, to na koniec wyciągnąłbym ponad 150 kafli (+ jakieś tam zyski ale nikt nie mówi jakie xd), plus jeśli w międzyczasie by mi się umarło, to cała kwota poszłaby do osoby uposażonej (a w wyniku kalectwa na ponad rok do mnie).

 

Wygląda to całkiem ciekawie, a jak wiemy na państwo liczyć nie można. No, ale nie wiem, może są jakieś lepsze sposoby? Jestem totalnie zielony w finansach, więc granie na giełdzie czy inne pierdoły w moim wypadku raczej odpadają.

 

EDIT: Tysięczny post po 16 latach na forumku :reggie:

Edytowane przez Szwed
Odnośnik do komentarza

Jak ja bym prywatnie wkładał 400 zł miesięcznie na kilka procent (składany) przez 30 lat to bym coś koło 300k wyjął, a nie prawie tyle samo co włożyłeś (i o nieznanych zyskach, dodatkowo zezarte inflacja o połowę) w jakimś metlife xD Co to za oferta xd

 

Ponadto idea ubezpieczeń na życie jest taka, ze jak się zemrze, to rodzina uposażona dostaje fhui odszkodowania (nawet jak płacisz składki z rok, a nagle wpadłeś pod auto), a nie łaskawie odzyskuje co wkładałes przez lata xd

 

Lepiej niech na emeryturke IKE Obligacje otworzy, po 60 r.ż. wyciągasz kapitał i zyski z odsetek bez 19% podatku belki. Sugeruje to, bo mówisz że chcesz bezpiecznej leniwej (bezobsługowej niemal) oferty bez grania w akcje.

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...