Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Według ustawy chyba wszystkie powinny być dostępne. W ING wypełniam od 20 min bo jestem poza UE i strona ING po zaznaczeniu raty w danym kwartale odświeża mi się 2 minuty, ale fajnie że można od razu wybrać wszystkie raty.

 

Edit: No i wyjebało mnie na ostatnim kwartale xD dobra jutro spróbujemy.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, easye napisał:

Według ustawy chyba wszystkie powinny być dostępne. W ING wypełniam od 20 min bo jestem poza UE i strona ING po zaznaczeniu raty w danym kwartale odświeża mi się 2 minuty, ale fajnie że można od razu wybrać wszystkie raty.

 

Edit: No i wyjebało mnie na ostatnim kwartale xD dobra jutro spróbujemy.

 

W PEKAO SA trzeba złożyć dwa osobne wnioski na Q42022 i cały rok 2023, a żeby złożyć kolejny wniosek to trzeba odczekać 1 dzień na przeprocesowanie go i dopiero wtedy można złożyć drugi.

Odnośnik do komentarza

Czyli robię sobie wakacje, przez dwa miesiące zamiast płacić kapitał+odsetki sam nadpłacam kapitał w takiej kwocie jak miałem ratę.

Nie pamiętam jak mam na umowie, w takiej sytuacji bank od razu robi przeliczenie po takich nadpłatach kapitału, czy dopiero jak aktualizuje oprocentowanie? 

 

Tu jeszcze przykład artykułu i z czego wynikało moje pytanie.

https://www.money.pl/banki/wakacje-kredytowe-systemy-bankow-nie-wyrabiaja-6795595108542976a.html

Cytat

Z zawieszenia spłaty raty można skorzystać przez maksymalnie 8 miesięcy w tym i przyszłym roku. W bieżącym kwartale można zawiesić spłatę raty sierpniowej i wrześniowej, w ostatnim kwartale tego roku, czyli między 1 października a 31 grudnia można odroczyć spłatę dwóch rat, a w przyszłym roku po jednej racie w każdym z kwartałów. Zawieszone raty przejdą na koniec okresu spłaty.

 

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, gtfan napisał:

przeliczenie powinieneś dostać od razu. upewnij się tylko czy nie masz kosztów związanych z nadpłacaniem lub wcześniejszą spłatą bo to może być niemiłe zaskoczenie...

Na szczęście w umowie mam

PKO BP SA nie pobiera od Kredytobiorcy prowizji, opłaty, ani rekompensaty za dokonanie wcześniejszej częściowej spłaty kredytu

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że jak dają, to trzeba brać. 

Zastanawia mnie jednak w jaki sposób ludzie będą zmuszeni za to zapłacić. Czy PiS będzie musiał na to kasę dodrukować? Czy bank będzie zmuszony ponieść te koszty, a potem jakoś przenieść je na klientów?

A pytam dlatego, że to dla mnie ciekawa forma rozdawnictwa i chcę lepiej zrozumieć mechanizm, korzyści i konsekwencje. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, C1REX said:

Wiadomo, że jak dają, to trzeba brać. 

Zastanawia mnie jednak w jaki sposób ludzie będą zmuszeni za to zapłacić. Czy PiS będzie musiał na to kasę dodrukować? Czy bank będzie zmuszony ponieść te koszty, a potem jakoś przenieść je na klientów?

A pytam dlatego, że to dla mnie ciekawa forma rozdawnictwa i chcę lepiej zrozumieć mechanizm, korzyści i konsekwencje. 

banki stracą i tyle, państwo do tego nie dopłaca (tym razem).

Odnośnik do komentarza

Ja pierdole cirex nie dziwie się ze maja cię dość w hyde parku. Wypowiadasz się na tematy o którym nie masz absolutnie bladego pojęcia.

 

to nie jest żadne rozdawnictwo tylko ograniczenie zysków aktualnych zysków banków. Nikt tutaj nie umorzył czyich rat tylko przesunął w czasie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...