Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pamiętam jak byłem kiedyś w banku (już nie pamiętam w jakiej sprawie) i Pani pracująca po nazwisku zauważyła, że jestem z Armenii i tak od słowa do słowa okazało się, że mamy wspólnych znajomych i tak rozmawiamy mówię jej, że robię w nieruchomościach i tak dalej. No i finalnie zagaduje do mnie, że widzi, że mam kilka kredytów i czy nie wolałbym konsolidacji zrobić. Zaproponowała mi 19%... W czasach kiedy 9-10 było normą i do tego jeden z tych kredytów które chciała połączyć był na 0%... Jebać kurwy. No i kredyty konsumenckie. Największy rak.

Odnośnik do komentarza

Masz tu copy-paste z wykopu @BRY@N

 

"W zależności od banku stosowane są rożne systemy. W części z nich nadpłata księgowana jest wyłącznie na spłatę kapitału, przykładowo kredyt z saldem 100 000 zł po nadpłacie kwotą 40 000 zł będzie miał saldo zadłużenia 60 000 zł. Przykładem jest ING.

 

W niektórych bankach od nadpłaty zostaną odjęte naliczone odsetki. Zakładając, że suma odsetek za cały miesiąc to 1000 zł po nadpłacie dokonanej w połowie miesiąca od ostatniej raty naliczone odsetki wyniosą 500 zł (w uproszczeniu). Kredyt z saldem 100 000 zł po nadpłacie kwotą 40 000 zł będzie miał saldo zadłużenia 60 500 zł. Odsetki naliczone w kolejnej racie będą jednak mniejsze o 500 zł, a kapitał większy o tę kwotę. Przykładem jest Millennium.

 

Występują też systemy w których nadpłata zostanie powiększona o wysokość naliczonych odsetek, czyli w omawianym wcześniej przypadku wyniesie 40 500 zł. Odsetki naliczone w kolejnej racie również będą mniejsze. Przykładem jest mBank.

 

Wszystko to jest jedynie techniczną kwestią realizowania nadpłaty." 

 

Powinno byc wszystko jasne.

 

 

 

Edytowane przez bartiz
Odnośnik do komentarza

No to przesunęli mi w Santanderze o miesiąc kredo.

Tyle, że nadchodząca wrześniowa rata ma proporcje typu 90:10 (odesetki / kapitał), gdy wcześniej było to 40:60.

Do tego do harmonogramu dopisali mi na samym końcu 2x wyższą ratę niż reszta w harmonogramie.

 

WTF? :D

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.08.2022 o 20:24, BRY@N napisał:

Dobra odpaliłem informacje o kredycie i faktycznie przy kolejnej racie jest większy kapitał spłacany i jak sobie to przeliczyłem to faktycznie wychodzi to tak jakbym nadpłacił te 1200zł. Tylko po co tak to komplikować :dunno:

W takich przypadkach (jak i u mnie w PKO), najlepiej nadpłacać w dniu płatności raty, wtedy nie robią takich fikołków. 

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Adam GlapJńskJ napisał:

A u mnie w citibanku chujowym kasa nadal nie zwrócona. Codziennie piszemy reklamację z żoną ale mają 21 dni na zwrot i wyraźnie nas w poważaniu. Ciekawe czy oddadzą...

 

Po co klepiecie te reklamacje?

Przyjęli pierwszą i trzeba cierpliwie czekać, nakurwianie reklamacjami tylko Wam opóźni zwrot :D

Odnośnik do komentarza

Hejo. Pytanie do tych, co mają indeksowane konto oszczędnościowe w Toyota Bank. Po przelaniu środków na konto, nie trzeba już podejmować żadnych działań i pieniądz pracuje? Zwątpiłem, bo nadal nie pobrało mi opłaty 30 zł, która jest zwracana w następnym miesiącu (jeżeli nie nastąpiła żadna wypłata). Aha, no i gdzie mogę znaleźć dane o aktualnym oprocentowaniu? 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, ginn napisał:

Hejo. Pytanie do tych, co mają indeksowane konto oszczędnościowe w Toyota Bank. Po przelaniu środków na konto, nie trzeba już podejmować żadnych działań i pieniądz pracuje? Zwątpiłem, bo nadal nie pobrało mi opłaty 30 zł, która jest zwracana w następnym miesiącu (jeżeli nie nastąpiła żadna wypłata). Aha, no i gdzie mogę znaleźć dane o aktualnym oprocentowaniu? 

 

Nic nie trzeba robić - odsetki wpłyną pierwszego dnia kolejnego miesiąca. Oprocentowanie znajdziesz w "szczegółach rachunku". W tym menu po lewej klikasz "Rachunki" -> klikasz nazwę rachunku na liście (zapewne Indeksowane Konto Oszczędnościowe, jeśli nie zmieniłeś) -> klikasz guzik "Szczegóły" i tam jest info o oprocentowaniu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi konto otworzyli 29 czerwca, pobrali 30zł 1 lipca, zwrócili tę kwotę 3 sierpnia, więc wszystko się zgadza.

 

"

Opłata pobierana z góry pierwszego dnia miesiąca i zwracana do 10-go dnia roboczego kolejnego miesiąca jeśli w poprzednim miesiącu nie wykonano transferu lub wypłaty środków pieniężnych z konta w ramach wykonywania usług płatniczych przez Bank powodującego zmniejszenie salda środków pieniężnych Klienta, z wyłączeniem transferów środków pieniężnych związanych z założeniem lokaty w Banku"

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...