Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Jak któryś mądrala robi wakacje celem bieżącej konsumpcji 'dodatkowej' kasy, która wcale dodatkowa nie jest, to panie świeć nad jego duszą (pewnie trochę w PL się takich znajdzie).

 

Wakacje tylko celem późniejszej nadpłaty kapitału.

Albo tak jak ja - mam już cała kwotę na spłatę tego co mi zostało, ale wolę potrzymać w Toyotce na 4 miechy, a wysypać się z kasy w grudniu.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Wniosek złożony, jadę na wakacje. Co prawda w moim przypadku zysk nie będzie jakiś gigantyczny (jestem na malejących) no ale jak się to jeszcze dodatkowo przetrzyma w toyocie to powinno być całkiem nieźle. Btw. komuś w ogóle zadziałała weryfikacja online przy zakładniu iko? Nie chce mi się czekać tydzien na kuriera, ale to gów.no działa tak beznadziejnie, że chyba nie będę miał wyboru.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, easye napisał:

No ruchają was tam byście nigdy nic nie mieli swojego.
Też mam tam znajomych, 1 kredytu nie spłaca, refinansują kolejny by kupić większe mieszkanko, a później wychodzi ze przez całe życie może nawet tych kredytów nie spłacą.

 

To już wolę żyć w Polsce...

To jest decyzja Twoich znajomych co robią ze swoim kredytem.  Dzięki temu refinansowaniu mogą stosunkowo łatwo, zamiast zmieniać na większe, dokupić np. kolejne pod podnajem. Potem czekają swoje, refinansują i kupują trzecie. 
Pierwsze ciężko kupić z powodu wysokiego depozytu, ale z czasem robi się coraz łatwiej. 
No i generalnie chyba łatwiej się w UK żyje. Mi jest dobrze tutaj, a nawet nie muszę się na niczym znać. :nosacz3:

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, gtfan napisał:

Fajnie nakręcamy spiralę długu. Taka osoba zamiast jednego ma dwa kredyty, jakoś to się jeszcze spina jak jest koniunktura i jest wynajmujący a właściciel ma pracę, ale niech coś walnie to zostaje z niczym. Nie wiem czemu ludzie ciągle myślą że potrafią oszukać system, a prawda jest taka że to system ich dyma bo bank zarabia nie na jednym ale na dwóch kredytach. Liczenie że wzbogacimy się na zadłużaniu się jest mega naiwne. 

Nie no - na tanich kredytach można zarabiać i bardzo wiele osób to robi, ale oczywiście można też stracić wszystko jak się coś nagle zmieni. Przez ten system rekrydetowania na kolejne nieruchomości nienaturalnie rośnie popyt i ceny domów. A skoro rosną ceny, to kręci się spirala szybszego rekrydetowania przy wzroście cen. Dwa kredyty to i tak mało - wiele ludzi ma portfolio nieruchomości gdzie spora część jest z kredytem. 

Nie wiem, czy to jest próba oszukania systemu. Ja widzę ludzi umiejętnie wykorzystujących ten system do zarabiania pieniędzy. 

 

Odnośnik do komentarza

Widzę kacze komando się  znów uaktywniło xD "Dobry pis daje a banki złodziejskie niech zdychają hihihihi, oni się już nakradli" xDDD japierdole 

 

No nie kurła, to co odpierdolili z tymi "wakacjami" to nie jest do końca ok i C1REX tym razem nie bełkocze. Wszystko było zgodnie z prawem, ludzie brali kredyty na jasnych zasadach PO KOREK bo przecież każda sprzątaczka i fryzjerka zasługuje na własny pałac, a że inflacja i nagły skok stóp? No cóż, to nie wina złodziejskich banków. I teraz wpada bankier Morawiecki cały na biało i ogłasza "wakacje kredytowe", bo rząd totalnie zjebał sprawę, ludzie tracą chaty więc i poparcie spada. 

 

Jak tak pis ingeruje w sposoby działania komercyjnych banków i firm to ja proponuję inny pomysł. Zarabiacie więcej niż 1000 zł? To proponuję podzielić się zyskami. Bo 1000 zł w zupełności wystarczy na chlebek i ciepłą wodę. Albo inaczej. Niech przez 2 lata wasza wypłata trafia do somisiada z wąsem, bo jemu przyda się bardziej. No bo dlaczego nie? Mega uczciwe xD

 

Ale ej, jebać złodziejskich bankierów. Do czasu aż znów będą mogli jebać nas z nawiązką, bo przecież będą musieli odbić sobie straty. Akurat wtedy już pis będzie miał wyyebane, bo będzie po wyborach.

 

Nie zazdroszczę wam ratek po 5k miesięcznie, sam bym na pewno korzystał z tych wakacji, ale jak ktoś modli się do pis i obwinia banki za tę sytuację to powinien pierdolnąć fikołka a potem dorosnąć.  Wkurwia mnie takie płytkie myślenie i krótkowzroczność. Jeszcze wszystkim się odbije ta "życzliwość" pisu, bo z tego nie może wyjść nic dobrego. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, gtfan napisał:

Przypomnę tylko że 60% nieruchomości było sprzedawanych na kredyt. Ale nic się nie dzieje przecież.

Sytuacja idealna dla większych inwestorów kupujących za gotówkę. Black Friday, obniżki, wyprzedaże, przejęcia i deale życia. 

A żuczki? Płacić coraz wyższy czynsz do końca życia, bo nieruchomości coraz tańsze, ale kredyt coraz droższy. Część z kredytem potraci domy. :frog:

Odnośnik do komentarza

Kumpel przy piwie mówi mi że wakacji nie bierze, bo nie widzi korzyści. I że na dłuższą metę to tylko wpłynie negatywnie na społeczeństwo jak banki się odkuja.

 

No pewnie się odkuja, ale tym bardziej rezygnować z 4 miesięcy braku wysokich rat, które można przeznaczyć na pełną nadpłatę kapitału? No nie ogarniam, ale w życiu realnym odechciało mi się kłócić i zmieniłem temat. Od tego mam forum.

 

Nigdy na żywo nie dogadam się o finansach z kims, kto złotówki nie włożył na inwestycję prze całe życie i nie łapie okazji, bo "nie warto" :[ Z pincetplusa tez miałbym rezygnować bo to "mało"? Traktuję jako boost podatkowy.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...