Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Faka napisał:

Dlatego napisałem, że po chuj tłumaczyć, a wy się chłopaki produkujecie i jak grochem o ścianę. 

Oooo... rostowski forumka przemowil. Jeszcze czekam na zlotoustego Balona i jego coaching handlowy z madrosciami typu "chcesz byc milionerem jak ja i wozic sie nowym autem, to wstawaj o 5 rano! Skaj ys de lymyt"

2 minuty temu, Kalel napisał:

prętem po kratach, kilka niewygodnych faktów i już wszyscy w ryk - jedziesz z nimi @maniekboy

Najlepsze, ze ja im daje przyklady, a ci zadnej kontry, tylko smuty o TVP, o zlodziejskim socjalu. Jak im tak zle w PL, to niech swoje biznesy do czech przeniosa. 

 

Uzalac sie to pierwsi, ale majac opcje cos zmienic w swoim "byznesie", to nie. Dalej za PiSowskich rzadow lepiej widocznie jest

  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, number_nine napisał:

pięknie czyta się takie zakompleksione wysrywy jak tego balona XD flexowanie na akademię ekonomiczną na forum o gierkach, kolejny golden boy sukcesu znaleziony w kanale, bo przecież do wszystkiego sam doszedł od zera  

Plytcy ludzie chwala sie swoimi domami, autami i innymi kupionymi rzeczami, bo zazwyczaj nie maja zadnych pozytywnych cech, z ktorymi by ludzie mogli ich identyfikowac. Nie powiedza, to ten gosc, na ktorego mozna liczyc. 

Zazwyczaj powiedza, to ten od BMW czy Merca. Rzecz nabyta staje sie jedyna rzecza, z ktora mozna taka osobe identyfikowac. 

 

Przykre bardzo

  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, mcp napisał:

, ale zawsze może zamknąć biznes, bo co to za firma której nie stać na ZUS?

 

 

No przykro mi, ale tutaj dochodzimy do sedna kapitalizmu: mamy wiecznie utrzymywać mikrofiremki typu Pan Józek ze swoim sklepikiem ze śrubkami, który sobie nie radzi, bo obok mu postawiono Leroy&Merlin zatrudniającego setki pracowników, którym co jakiś czas podnosi pensje? Czym to się różni od hejtowanego tutaj na forum regulowania przez Państwo rynku energii dla gospodarstw domowych? Za jakiś czas masa osób może stracić pracę zastąpiona przez AI, też tak będziesz się o nich martwił jak teraz o te mikrofiremki, które plajtują od składki podniesionej o 170zł?

 

Idąc osiedlem mijam 3 zakłady fryzjerskie obok siebie, do tego 5  Żabek + Biedronkę w promieniu 500m. Czasami więc problemu tych mitycznych przedsiębiorców bym szukał gdzie indziej.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, SlimShady napisał:

Neo komuchy walczą z kapitalistycznymi świniami.

Madry socjal jest potrzebny. Na zachodzie jest masa takich programow. I nie spowalniaja gospodarki, a jednak pobudzaja. Wiec nie wiem o co ten bol dupy prywaciarzy? Tak im zle, to do czech przenosic dzialalnosci

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Shago napisał:

 

No przykro mi, ale tutaj dochodzimy do sedna kapitalizmu: mamy wiecznie utrzymywać mikrofiremki typu Pan Józek ze swoim sklepikiem ze śrubkami, który sobie nie radzi, bo obok mu postawiono Leroy&Merlin zatrudniającego setki pracowników, którym co jakiś czas podnosi pensje? Czym to się różni od hejtowanego tutaj na forum regulowania przez Państwo rynku energii dla gospodarstw domowych? Za jakiś czas masa osób może stracić pracę zastąpiona przez AI, też tak będziesz się o nich martwił jak teraz o te mikrofiremki, które plajtują od składki podniesionej o 170zł?

 

Idąc osiedlem mijam 3 zakłady fryzjerskie obok siebie, do tego 5  Żabek + Biedronkę w promieniu 500m. Czasami więc problemu tych mitycznych przedsiębiorców bym szukał gdzie indziej.

:beka:

 

Cytat

Sektor MSP (mikro, małych i średnich przedsiębiorstw) stanowi przeważającą większość przedsiębiorstw w Polsce – 99,8%. Wśród nich najliczniejszą grupą (97,0%; 2,2 mln) są mikroprzedsiębiorstwa. Udział firm małych w strukturze polskich przedsiębiorstw wynosi 2,2% (49,5 tys.), średnich – 0,6% (14,4 tys.), zaś dużych – tylko 0,2% (3,7 tys.)

 

bez tych mikrofiremek bys siedzial w lepiance. Duze prowadza optymalizacje podatkowa.

Reasumujac, to pan Jozek i jego srubki utrzymuja ciebie.

Odnośnik do komentarza

No spoko, ale to w żaden sposób nie neguje tego co powiedziałem. Bo jak Pan Józek ma mnie utrzymać, skoro biadoli, że składka, która co rok jest podnoszona o kwotę odpowiadającą 8 paczek fajek wykańcza mu firmę?

I chętnie bym się dowiedział ile z tych mikroprzedsiębiorstw to JDG w postaci Informatyczka/Prawnika i tego typu zawodów, które z tym Józkiem od śrubek nie mają nic wspólnego.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

Np. Pan Józek (jak i informatyczek) czy zarobi 500 zł czy 50000, to i tak będzie miał w najlepszym wypadku najniższa emeryture lub, prognozowana na przyszłe lata, emeryturę społeczna.

A zusu musi płacić ok. 1500 miesięcznie +5% składki zdrowotnej (która aktualnie pis przeznacza na bardziej palace problemy niż służba zdrowia) miesiac w miesiąc.

Poza tym Józek płaci za pracowników ze swoich pieniędzy. Więc jeśli miał 40 pracowników do zbierania truskawek w sezonie, a w ciągu 2 lat minimalna krajowa wzrosła o 1000zl, to nagle nie oplaca się hodować truskawek.

Twoim tokiem rozumowania najlepiej będzie jak zostaną 3 korporacje, które będą odprowadzać podatki w kotlinie kongo i elo.

 

Odnośnik do komentarza

No i napisałeś oczywistą oczywistość. Sam jako informatyczek zmagam się z rozkminami czy przejść na JDG i B2B, bo wiem jaka czeka mnie korzyść finansowa względem UoP. Wciąż tego nie robię, bo zależy mi na małym zusie przez pierwsze 2 lata jak otworzę działalność. NO kurde, każdy kto otworzy działalność powinien liczyć się z tym jak wygląda system podatkowy. No przecież to nie jest nowość, że składka rośnie wraz ze wzrostem średniego wynagrodzenia w kraju. Mamy przejść na jakiś komunizm i dotować każde mikroprzedsiębiorstwo, które upada czy jak? Serio, nie kumam do czego pijesz w kontekście mojej wypowiedzi o corocznym wzroście składki.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...