Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Wredny napisał:

A ja jestem w szpitalu 

  Pokaż ukrytą zawartość

jako Abby

i po mocno zawałowej przeprawie przez wieżowiec teraz tutaj pikawa pracuje na granicy - kuźwa, żaden z remake'owanych Residentów nie dawał takiego napięcia.
No i kurde, jak to wygląda - poziom detali, gra światła i cienia - niech oni już robią to swoje upragnione SF, bo z takim kunsztem to mógłby być niezły następca Dead Space.

Ja uwielbiam te motywy z jakims przebijajacym sie swiatlem i ta zawiesiną zarodnikow w powietrzu :banderas:

To samo wczesniej pisalem. Wyje.bac jakies telenowele jak w wiekszosci pierwszej polowy i skupic sie na horrorze akcji ktory moim zdaniem wychodzi im doskonale.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, aux napisał:

Ogólna konstrukcja fabuły TLOU2 to Ojciec Chrzestny II. Dam w spojler bo znając życie nie wszyscy oglądali.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Majkel ma wszystko, ale nie umie odpuścić. Mści się na wrogach, nie odpuszcza nawet własnemu bratu! Na końcu zostaje sam jak palec.

 

Czasami mi się wydaje, że niektórzy ludzie woleli by taka fabułę:

 

Spoiler

Abby and WLF kidnaps Ellie and we play as Joel on his journey to bring her back. Only this time he dual wields a katana and a desert eagle. Swordsmanship was something he learned in a past life and he's rusty at the start of the journey but gradually regains his skillz and lethality with a katana. By the way a katana is a samurai sword...

 

Tlou3:The lord gives Joel a second chance.

 

He is not dead. Actually he had a very special mutation of the Virus which lets him regenerate bodyparts and when Ellie returns to Jackson he walks out of the graveyard saying "We are the last of us". Credits roll *CSI Miami music* xD

 

 

 

 

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Deep Purple, Lista Schindlera i Ojciec Chrzestny II - wiecie że tylko ośmieszacie grę i jej fanbase tymi porównaniami? Jeszcze Druckmana zgłoście do pokojowej Nagrody Nobla bo za mało sekciarsko wyglądacie.

 

Tu jest dobra recenzja:

 

 

Oczywiście dla kogoś kto nie widzi dziur w scenariuszu TLOUII może być to zbyt trudne i niezrozumiałe, nawet nie załapie co to ma wspólnego z grą ND, ale wszystkim innym polecam. Świetna i celna parodia shopenhauerów gamingu, pokazująca że tymi samymi argumentami którymi bronią TLOUII można dać 10/10 każdej grze.

Edytowane przez Observer
  • Plusik 3
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Observer napisał:

Deep Purple, Lista Schindlera i Ojciec Chrzestny II - wiecie że tylko ośmieszacie grę i jej fanbase tymi porównaniami? Jeszcze Druckmana zgłoście do pokojowej Nagrody Nobla bo za mało sekciarsko wyglądacie.

 

Tu jest dobra recenzja:

 

 

Oczywiście dla kogoś kto nie widzi dziur w scenariuszu TLOUII może być to zbyt trudne i niezrozumiałe, nawet nie załapie co to ma wspólnego z grą ND, ale wszystkim innym polecam. Świetna i celna parodia shopenhauerów gamingu, pokazująca że tymi samymi argumentami którymi bronią TLOUII można dać 10/10 każdej grze.

Zgadza. Ale tymi samymi argumentami na nie mozna takze je,bac tlou1 w 99% :)

 

Bo nie wierze ze ktokolwiek napisze ze tlou1 mialo bombowe zakonczenie, od pierwszej minuty trzymalo w napieciu, mialo bardziej wyraziste postacie drugoplanowe , gameplay i bylo mniej przewidywalne. I ze nie bylo zabijanki jak w grze o tron.  A ze scenariusz byl bardziej spojny? No ciezko zje,bac i podziurawic cos tak prostego jak jednowatkowa przygoda w ktorej na koniec bohaterowie glowni zyja dlugo i szczesliwie. No i ta banalna fabula o ojcu ktory stracil corke i w trakcie przygody poznaje dziewczynke ktora robi za zamiennik. W dwojce mamy zdecydowanie wiecej watkow. 

 

Dla mnie tlou1 to 10/10 , ale tlou2 to 9/10. W wiekszosci za druga polowe gry ale piszac wiekszosc argumentow przeciw dwojce mozna sie rownie dobrze przyje,bac do jedynki ktora tutaj niektorzy wychwalaja pod niebiosa w stosunku do dwojki. A wcale taka idealna nie jest. 

 

Zeby wszystkie gry 7/10 wywolywaly takie emocje, byly tak prowadzone , mialy taki gameplay i aspekty techniczne jak tlou2 xd

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

 

26 minut temu, Kolos28 napisał:

To tu jeszcze są przepychanki, kto ma rację?
Chyba z półtora tygodnia tu nie zaglądałem emoji1751.png

Mnie tu też kilkanaście stron nie było.

Będą trwały jeszcze długo jak co kilka stron kolejny wielki mózg co ma bana na google bedzie prosil o wklejanie tego co było tu opisywane już tu kilka razy, zamiast cofnąć się kilkanaście stron i poszukać. Albo wpisać w wyszukiwarkę TLOUII PLOT HOLES.

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, - V - napisał:

Tak, cały czas te same osoby z cały czas tym samym pyerdoleniem. Dlatego chce się dowiedzieć gdzie są te słynne dziury fabularne. 

Cale założenie że w świecie po apokalipsie kobiety wiodą prym jest tak głupie, że nie daje radę się wciągnąć w historię. Scenariusz Ellie no jedno wielkie feministyczne rzygi. 

Spoiler

Śmierć Joela, głupio dał się podejść i jest torturowany, zamiast po prostu kula w łeb. Same zwyrole chodzą po świecie. Ellie wyrzyna setki osób robiąc im krzywdę na tysiąc sposobów, a nagle zabiła jedna babkę i zemsta jest zua. Kobita która ma wygląd Pudziana bo chodziła na siłkę, a nikt z mężczyzn nie ma takich nicków jak ona. Wiadomo mężczyzn a jest lepiej uwarunkowany do robienia nicka, no ale silownia meh. Pełno drobniejszych smaczków feministycznego wysrywu np. Jak Dina opowiada że zabila (oczywiście faceta bo dobierał się do mamy) nożem w wieku 10lat. Profesjonalna plantacja marihuany ? Ja rozumiem krzaczek, ale plantacja? Sceny jak z Beverly hills z udziałem Diny, chińczyka i Ellie. Oczywiście sekta która odpierdala jakiś szajs, ale to może moja fanaberia bo jestem ateista i takie pitolenie do mnie nie przejawia. Jestem w scenariusz u Ellie więc fabuły tu za dużo nie ma, może Abby będzie lepszy.

  • Haha 2
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, GSPdibbler napisał:

Cale założenie że w świecie po apokalipsie kobiety wiodą prym jest tak głupie, że nie daje radę się wciągnąć w historię. Scenariusz Ellie no jedno wielkie feministyczne rzygi. 

  Pokaż ukrytą zawartość

Śmierć Joela, głupio dał się podejść i jest torturowany, zamiast po prostu kula w łeb. Same zwyrole chodzą po świecie. Ellie wyrzyna setki osób robiąc im krzywdę na tysiąc sposobów, a nagle zabiła jedna babkę i zemsta jest zua. Kobita która ma wygląd Pudziana bo chodziła na siłkę, a nikt z mężczyzn nie ma takich nicków jak ona. Wiadomo mężczyzn a jest lepiej uwarunkowany do robienia nicka, no ale silownia meh. Pełno drobniejszych smaczków feministycznego wysrywu np. Jak Dina opowiada że zabila (oczywiście faceta bo dobierał się do mamy) nożem w wieku 10lat. Profesjonalna plantacja marihuany ? Ja rozumiem krzaczek, ale plantacja? Sceny jak z Beverly hills z udziałem Diny, chińczyka i Ellie. Oczywiście sekta która odpierdala jakiś szajs, ale to może moja fanaberia bo jestem ateista i takie pitolenie do mnie nie przejawia. Jestem w scenariusz u Ellie więc fabuły tu za dużo nie ma, może Abby będzie lepszy.

Ale wysryw o cię (pipi) :obama:

 

Acha, nie wymieniłeś ani jednej dziury. 

Edytowane przez - V -
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Ludwes napisał:

 

jak masz ochotę poczytać, to trzymaj linka (daję w spoiler, bo wszystko się wyświetla):

 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 
 

 

Nie no ja wiem ze historia nie trzyma sie w 100% kupy i nie jest idealem. (Przypominam to dalej gra video , nie wybitna ksiazka czy film).

Po prostu rozbawilo mnie to ze pewnie 90% jedynek na meta i argument "niespojnosci fabuly" polega wlasnie na takich niespojnosciach jakie zaprezentowal nam kolega wyzej ;)

 

Czyli np tego ze ktos hodowal zioło w piwnicy albo ze kobiety przezyly w postapokaliotycznym swiecie :dafuq:

Odnośnik do komentarza

Jeśli komuś przeszkadza to co wyżej , to po prostu najlepiej nie tracić czasu na grę.

Ja mam kolegę, który często patrzy inaczej na gry niż ja, to co mnie się podoba to jemu często nie, i na odwrót. Obecnie zagrywa się TLoU2 i jest zachwycony, ciągle próbuje mnie przekonać argumentami, które właśnie mnie odpychają od tej gry, nie mniej jednak potrafię mu uwierzyć, że bawi się dobrze. Ogólnie , zna moje zdanie i nawet się zgadza z moimi zastrzeżeniami co do gry ale jak mówi, jemu te elementy nie przeszkadzają a od fabuły nie oczekuje najwyższych lotów (póki co twierdzi, że nie jest źle). Czekam w sumie aż skończy grę abym poznał jego zdanie na temat całości.

Odnośnik do komentarza

Dziury to macie w mózgu. Dla mnie to się kupy trzyma i na razie bawię się super. 
A czy mógłby któryś z tych „hole diggerow” napisać co fabularnego nie ma dziur? Bo oglądam filmy i seriale oraz gram w gry od około 30 lat i nigdy nie trafiłem żeby fabuła była idealnie perfekcyjna bez dziur. Chyba ze znacie takie objawienie. Fabuła zawsze będzie fabularna to nie dokument

  • Dzięki 1
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, nikt napisał:

Jeśli chodzi o dziury to mnie zastanawia:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

że brat Joela dostał kulkę w łeb (albo okolicach). Ciekawe jak przeżył. Obce terytorium. Brak lekarza. A On sobie po roku jeździ z trochę skrzywioną twarzą na koniu jakby nigdy nic.

 

Ponoc kosc czolowa jest tak twarda ze moze zmienic w pewnych okolicznosciach tor lotu kuli. Ale nie probowalem. W mafii 3 tez tak bylo i nikt sie nie czepial :)

A moze strzelala slepakami. 

 

A mnie zastanawia

Spoiler

Czy przegapilem mysle dosc wazny watek tego jak Abby i Owen sie rozstali? Co bylo przyczyna? Bo jakies pier.dy w retrospekcji typu plywanie razem za raczke byly a tego chyba nie?

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, messer88 napisał:

Listunio byłeś już w synagodze?

To było dawno temu. 

23 minuty temu, kanabis napisał:

Ponoc kosc czolowa jest tak twarda ze moze zmienic w pewnych okolicznosciach tor lotu kuli. Ale nie probowalem. W mafii 3 tez tak bylo i nikt sie nie czepial :)

A moze strzelala slepakami. 

 

A mnie zastanawia

  Ukryj zawartość

Czy przegapilem mysle dosc wazny watek tego jak Abby i Owen sie rozstali? Co bylo przyczyna? Bo jakies pier.dy w retrospekcji typu plywanie razem za raczke byly a tego chyba nie?

 

Spoiler

Oni nie byli razem oficjalnie. On był z Mel a z Abby miał romans który chciał skończyć jak się okazało ze Mel jest w ciąży - pierwsze sceny gry przed akcja z Joelem

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ListuniO napisał:

To było dawno temu. 

  Ukryj zawartość

Oni nie byli razem oficjalnie. On był z Mel a z Abby miał romans który chciał skończyć jak się okazało ze Mel jest w ciąży - pierwsze sceny gry przed akcja z Joelem

 

 

Nie no, co ty mówisz. 

 

Byli razem jeszcze jak istniały Świetliki.

 

 

No chyba że ty po prostu jeszcze nie miałeś tej sceny. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, GSPdibbler napisał:

Cale założenie że w świecie po apokalipsie kobiety wiodą prym jest tak głupie, że nie daje radę się wciągnąć w historię. Scenariusz Ellie no jedno wielkie feministyczne rzygi. 

  Pokaż ukrytą zawartość

Śmierć Joela, głupio dał się podejść i jest torturowany, zamiast po prostu kula w łeb. Same zwyrole chodzą po świecie. Ellie wyrzyna setki osób robiąc im krzywdę na tysiąc sposobów, a nagle zabiła jedna babkę i zemsta jest zua. Kobita która ma wygląd Pudziana bo chodziła na siłkę, a nikt z mężczyzn nie ma takich nicków jak ona. Wiadomo mężczyzn a jest lepiej uwarunkowany do robienia nicka, no ale silownia meh. Pełno drobniejszych smaczków feministycznego wysrywu np. Jak Dina opowiada że zabila (oczywiście faceta bo dobierał się do mamy) nożem w wieku 10lat. Profesjonalna plantacja marihuany ? Ja rozumiem krzaczek, ale plantacja? Sceny jak z Beverly hills z udziałem Diny, chińczyka i Ellie. Oczywiście sekta która odpierdala jakiś szajs, ale to może moja fanaberia bo jestem ateista i takie pitolenie do mnie nie przejawia. Jestem w scenariusz u Ellie więc fabuły tu za dużo nie ma, może Abby będzie lepszy.

No popatrz pan, za to zombie z brokulami zamiast glowy sa normalne? Jakie jest w ogole prawdopodobienstwo ze pojedyncza osoba jest w stanie zlikwidowac tylu przeciwnikow jak Rambo? 

A juz z ta sekta to nie mam pojecia o co ci chodzi, to bardzo dobry motyw, podobny byl w DG nawet lepszy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...