Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że dwójka będzie równie długa, co jedynka, bo jedynka z lizaniem ścian potrafiła zająć 20h. Tak czy siak była w sam raz, gra nie wydawała się, ani za krótka, ani za długa. Mam nadzieję też, że nie zrobią z tego symulatora chodzenia (U4) i będzie dużo bicia, strzelania i skradania. No i co najważniejsze, że gra będzie dobrze poskładana (U2/TLOU), czyli wszystko będzie na swoim miejscu. A odnośnie zarażonych zwierząt, to tylko psy mi tu pasują, i wierzę że nie przekombinowali.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
8 godzin temu, zdrowywariat napisał:

 Mam nadzieję też, że nie zrobią z tego symulatora chodzenia (U4) i będzie dużo bicia, strzelania i skradania. 

No każdemu strasznie brakuje strzelania w U4. Z 3 razy więcej powinni dac.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, MBeniek napisał:

Mocap zakończony. Premiera w tym roku już niemal pewna.

 

 

Niejednokrotnie developerzy nakręcają zakończenia jeszcze zanim skończą cały mocap. Nigdy w tej branży nie lecą od A do Z tylko na co mają chęć i co popadnie. Troy Baker i Nolan North również to potwierdzali odnosząc się do swoich doświadczeń przy współpracy z Naughty Dog.

 

No ale pomarzyć można.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, chrno-x napisał:

 

Niejednokrotnie developerzy nakręcają zakończenia jeszcze zanim skończą cały mocap. Nigdy w tej branży nie lecą od A do Z tylko na co mają chęć i co popadnie. Troy Baker i Nolan North również to potwierdzali odnosząc się do swoich doświadczeń przy współpracy z Naughty Dog.

 

No dokładnie. To tak jakby myśleć, że sceny w filmach kręcą po kolei jak w scenariuszu. xD

 

Czasami koniec jest kręcony jako jedna z pierwszych scen. Zależy od okoliczności. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, chrno-x napisał:

Niejednokrotnie developerzy nakręcają zakończenia jeszcze zanim skończą cały mocap. Nigdy w tej branży nie lecą od A do Z tylko na co mają chęć i co popadnie. Troy Baker i Nolan North również to potwierdzali odnosząc się do swoich doświadczeń przy współpracy z Naughty Dog.

Gdzie niby pisałem, że kręcą wszystko po kolei? Ale wrzucenie takiego a nie innego tweeta jednak coś sugeruje. Tym bardziej, że dzień wcześniej podziękował za zdjęcia aktorce, która, jak wiemy z psxa'16, odgrywa jedną z kluczowych ról w kontynuacji. I nie wykluczam, że jeszcze będą jakieś 'dokrętki', tak jak to było przy pierwszej części, gdy np. kilka tygodni przed premierą postanowili ponownie nakręcić wiadomo jaką scenę z prologu, ale w większości mocapa mają już pewnie ogarniętego.

 

A porównywanie tworzenia mocapów do gier z kręceniem filmów to nawet nie komentuję xD 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, MBeniek napisał:

Gdzie niby pisałem, że kręcą wszystko po kolei? Ale wrzucenie takiego a nie innego tweeta jednak coś sugeruje. Tym bardziej, że dzień wcześniej podziękował za zdjęcia aktorce, która, jak wiemy z psxa'16, odgrywa jedną z kluczowych ról w kontynuacji. I nie wykluczam, że jeszcze będą jakieś 'dokrętki', tak jak to było przy pierwszej części, gdy np. kilka tygodni przed premierą postanowili ponownie nakręcić wiadomo jaką scenę z prologu, ale w większości mocapa mają już pewnie ogarniętego.

 

A porównywanie tworzenia mocapów do gier z kręceniem filmów to nawet nie komentuję xD 

 

 

Ja się jedynie odniosłem do Twojej wypowiedzi, że premiera odbędzie się w tym roku. Nie znasz zawartości gry ale już masz pewniaka, bo Druckmann podziękował aktorce za współprace? Beka jak nic bo przecież na pewno będzie w każdej scenie i w każdym momencie gry xD

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam złe przeczucie, że sequel nie udźwignie ciężaru jedynki, szczególnie że dla mnie jedynka to nr1 ever, więc mam duże oczekiwania. Mam złe przeczucie, że będzie zbyt filmowo, że będzie za mało gry w grze, bo to za gameplay najbardziej polubiłem TLOU. Może to nie była idealna skradanka, ale od czasu Splinter Cella 3: Chaos Theory dawno się tak dobrze nie bawiłem. Nie dość, że strasznie lubię gry stealth to jeszcze lubię się bać, a na dodatek cudowne OST spotęgowało klimat. Grę przeszedłem 6 razy, co u mnie jest ewenementem (nie licząc Celeste oczywiście :)), no wszystko mi tam zagrało, troszkę się gra rozkręcała, ale od spotkania Billa wsiąkłem całkowicie. Nie do końca ufam ND po U4, ale nie chcę tu wojenki, bo dla mnie było zbyt filmowo, a za mało growo. I boję się, że w TLOU2 też za bardzo pójdą w tę stronę. Po pierwszym trailerze z gitarą byłem absolutnie zauroczony, po kolejnych moje ciśnienie opadło, bo w jedynce LGBT i przemoc była podana subtelnie, a w trailerach dwójki nie do końca. W każdym razie trzymam mocno kciuki.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Rozi napisał:

Niech ten gameplay lepiej urozmaicą, bo w jedynce zapętlał się po 4 godzinach gry.

 

Samym urozmaiceniem była walka na przemian z ludźmi/zarażonymi. Można było się skradać, strzelać, a nawet potraktować kogoś bejsbolem. Były akcje typowo skradankowe, czy momenty gdzie trzeba było po prostu przetrwać. Właśnie mnie urozmaicenia w U4 nie podeszły, wolałbym żeby było dużo strzelania w różnych ciekawych miejscówkach. I tak było w TLOU. Był 3, czy 4 poziomowy hotel, były chwile na odetchnięcie, była akcja z windą, w opuszczonym domu na farmie, akcja ze snajperką, polowanie na jelenia i gra Ellie, sajgon w szpitalu itp.. To jest właśnie dla mnie urozmaicenie, nie bzdurne chodzenie i ciągłe schodzenie z jeepa (U4), tylko odpowiednie bronie i klimatyczne miejscówki.

 

8 minut temu, Figuś napisał:

i paleta szejdj

 

Palety miały jakiś sens, bo Ellie nie umiała pływać, i nawet te „zagadki” z drabinami i deskami, choć proste, za każdym razem czymś się różniły. To lepsze, niż palety na kółkach (U4).

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...