Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo grałem, jeśli chodzi o plusy to na razie nie pisze bo za duży hype, ale minusy:

-Mega niski skok, choć to niestety jest nie do przeskoczenia fabularnie, to nie xcx

-jak przeciwnik o wyższym poziomie cie zauważy to hóiek 99% dogoni i zabije. Xd 

 

Reszta tip top, grafika urywa łeb,ost KOSMOS, fabularnie ciekawie od pierwszych sekund, nasze trio Rex, Pyra i Gramps > reszta z poprzednich części.

Odnośnik do komentarza

Ja bym z minusów dorzucił:

 

- sam voice acting (angielski) nie jest zły, ale ktoś tu wspominał o tym, że postaci mówią nienaturalnie - raz z dziwnymi przerwami, raz w trybie turbo. Pewnie chodziło o to, żeby dopasować tekst do tego, co dzieje się na ekranie, ale tak czy inaczej brzmi to średnio

- menusy - raz, że wyglądają trochę jakby to była gra na telefon a dwa (i tu czaję, że wybrzydzam, ale nie mogę się przyzwyczaić) wszystko jest zorientowane po japońsku, w lewą stronę. Apgrejdy broni, statystyk itp wyświetlają się z na lewo od tego co mamy aktualnie.

- w trybie przenośnym wygląda faktycznie jak sr.aka

Odnośnik do komentarza

W ogóle pierwsze prawdziwe miasto i rozmiarów jak połowa New LA z XCX. Do tego ten ficzer ze poziom Cloud Sea się podnosi i opada dzięki czemu czasem pozwala dostać się do sekretnych terenów, a czasem zmusza do wybierania nowych drog. Jak to ku.rwa wyglada, te chmury to sam s3gz.

No i fakt -ja do brytolskiego va nic nie mam już po tych paru h, ale jak widzę ze postać sobie głosy  sobie to xD 

sprawdzę dziś jp.

Odnośnik do komentarza


Gra wygląda ładnie ale ja gram tylko na tv :D . Pierwsza godzina mnie wymęczyła ... japończycy nadal nie umieją robić samouczków. Masa wiedzy co chwila pauza i jak zrobić to czy tamto. Niestety standard jrpg. Potem tylko lepiej. gdybym nie miał dzisiaj pracy i tylu obowiązków to by tylko grał.

 

Naprawdę jak ktoś grał w poprzednie xenoblade będzie od razu czuł się jak w domu. Dużo podobieństw w mechanice czy design przeciwników. No bajka po prostu nic tylko grać. Polecam granie na tv.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Starh napisał:

Rayos gdybyś miał ocenić samą fabułę w Xeno 2?

 

Gra w Handheld mode wygląda imo tragicznie : / Fuck, a głównie tak używam switcha.

 

Bardzo dobra. 

 

W ruchu w handheld nie wygląda aż tak źle, wiadomo, że na statycznych obrazkach brak AA czy nizsza rozdziałka walą po oczach ale już podczas samej eksploracji nie jest tragicznie. Ja 80% gry przechodziłem w handheldzie np. :) Na TV wygląda sporo lepiej, ale przenośnie nie ma tragedii aż tak wielkiej. 

55 minut temu, Kinoji napisał:

Zwracam honor @Rayos - akurat w xc2 każdy na razie brzmi tak samo, zero wyrazu i charakteru.

 

mówiłem, że japoński VA jest słaby to mi nie wierzył :/ tzn nie wiem jak dalej, mnie po prostu odrzucił jak pokazali story trailer z jp głosami xD 

Odnośnik do komentarza

O jak dobrze ze dodali ta paczke z glosami. Grajac wczoraj dobrnalem do tej dluzszej cutscenki wprowadzajacej bohaterke z okladki i wymieklem wylaczajac konsole. Tak dretwego VA nie slyszalem dawno, takie gorsze fable co w polaczeniu ze stylistyka gry daje czasami komiczny efekt. Szczegolnie Nia mnie triggerowala, praktycznie zero emocji + nie pasujacy glos. Pani podkladajaca glos sprawia wrazenie jak gdyby nie odczuwala satysfakcji podkladajac glos pod kobiete kota w gierce dla stulejarzy co imo czuc na kazdym kroku. Reszta glosow wcale nie lepiej. Moze dalej w grze to sie poprawia no ale sprawdzac juz nie bede.

 

Co do JP to nie jest idealnie ale jest duuuuuuzo lepiej. Lepsze synchro i bardziej pasujace glosy. Mozliwe ze to prostu moje przyzwyczajenie, ale do watlych kobitek z wielkimi cyckami jakos bardziej pasuje mi wysoki piskliwi. Do tego imo o wiele lepiej przekazuja emocje, wszelkie wrzaski czy okrzyki podczas bitwy no brzmi to po prostu lepiej. Minus za to ze w trakcie samej gry a nie podczas cutscenek nie ma napisow co wykrzykuja postacie.

 

Sama gierka zapowiada sie swietnie. To moj pierwszy kontakt z seria, ale widze potencjal na rozbudowana i wymagajaca rozgrywke. Poki co jedyny minus jaki widze to bardzo lakoniczne opisy w menu i to ze nie mozna podgladac juz wyswietlonych informacji z tutoriala (chyba, wiem ze jest info odnosnie sterowania po wcisnieciu d-pada, ale info o combosach czy samej walce nie zauwazylem). 

 

Co z miejsca uderza w morde to fenomenalna muzyka. Mam nadzieje ze bedzie trzymac poziom przez cala gre.

Odnośnik do komentarza

Walka pokazuje swoje prawdziwe oblicze gdzieś w połowie gry, także ten :lapka: 

 

@teddy niestety, tutoriale raz pokazane nie są już nigdzie dostępne. możesz kupować sobie informacje u informatorów w miastach, ale to nie to samo :( 

 

a głosy to wiadomo, sprawa totalnie indywidualna, ja bardzo polubiłem te wszystkie różnorodne akcenty, a głos Pyry (jak to brzmi xd) cudowny 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kazuyoshi napisał:

Tak się zastanawiam, czy obraz w przenośnym wariancie, to rzeczywiście taka lipa.

A może są to tylko narzekania niektórych na wyrost, bez konkretnego sprawdzenia, jak ma się stan faktyczny.

Tak czy owak, już niedługo sam obadam, co i jak.

 

pisałem parę postów wyżej, że:

 

4 godziny temu, Rayos napisał:

W ruchu w handheld nie wygląda aż tak źle, wiadomo, że na statycznych obrazkach brak AA czy nizsza rozdziałka walą po oczach ale już podczas samej eksploracji nie jest tragicznie. Ja 80% gry przechodziłem w handheldzie np. :) Na TV wygląda sporo lepiej, ale przenośnie nie ma tragedii aż tak wielkiej. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...