Skocz do zawartości

Shadow of the Tomb Raider


rodi84

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podoba brak walki i więcej eksploracji. W sumie jak tylko mogę jakiś dodatkowy grobowiec przeszukać olewam główny wątek. Naprawdę rzadko mi się w grze zdarza robić poboczne rzeczy a tu non stop mnie one odciągają.

 

Co di potyczek to jak już są lara zachowuje się jak rambo lub predator. Cichaczem można na wiele sposobów zabić ale najlepsze wieszanie na drzewie coś ala batman tylko z zabijaniem:)

Odnośnik do komentarza

Ten motyw był już w Assassinach - linka ze strzałką i zawieszka na gałęzi.
Odnośnie potyczek to taki pro tip dla chcących grę splatynować/scalakować - podobno po skończeniu fabuły nie będzie już przeciwników, więc jak się nadarza okazja to trzeba się skupić na zabijaniu w konkretny sposób, żeby później nie zostać z ręką w nocniku (da radę farmić z restartem checkpointa).

Największą wadą tej gry jest oskryptowana latarka, nad którą nie mamy kontroli - strasznie dużo tu bardzo ciemnych lokacji, w których Lara jej nie włącza i gdybym wyłączył jeszcze ten cały jej "zmysł" to już w ogóle 90% rzeczy bym nie znalazł. Czy tak ciężko dać funkcjonalny sprzęt, który odpalalibyśmy np wciskając R3? Pamiętam, że ostatnio też w siódmym Residencie mnie to wkurzało.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Pacquiao napisał:

Lepiej zmniejsz nasycenie kolorów w TV :p


A co ma piernik do wiatraka?
Ja piszę, że ciemno jest - może gammę też mam przestawić? Tak to ja się bawiłem na PSX, jak w Silent Hill bałem się odpalić latarki, żeby mnie potworki nie mogły łatwo namierzyć, ale... TAM MOŻNA BYŁO WŁĄCZYĆ LATARKĘ - czy zbyt wiele wymagam od gry z 2018 roku?

Odnośnik do komentarza

Wredny ma rację, momentami jest zbyt jasno, a innym razem zbyt ciemno. Zdarzyło się parę razy podczas wspinaczki w jaskini, że musiałem wchodzić w opcje i rozjaśniać, bo autentycznie nie widziałem półki na którą mam wskoczyć albo wyrwy za którą Lara powinna złapać. Po wyjściu z jaskini znowu przyciemniałem (światło słoneczne aż raziło), a po kilkunastu minutach ponownie wchodziłem w opcję, żeby rozjaśnić, bo ponownie g*wno widziałem :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi nawet nie chodzi o te różnice, bo to nawet spoko jest, że światło razi po wyjściu z ciemności, a po wejściu z oświetlonego dworu do jaskini goovno widać...
Po prostu są w tej grze ciemne miejsca, jaskinie, korytarze chatki (teraz np w Paititi zwiedzam) itp, w których pomocna byłaby latarka, a ta niestety odpala się tylko w miejscach, które przewidzieli twórcy i to jest lipa niestety.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale mnie gierka wciągnęła spiderman w ogóle poszedł w odstawkę a w dragon questa wieczorem 1 czy 2 h pykne. Tomb raider nowy to wszystko co znamy z poprzedniczki ale lepiej. Jeden minus to chyba tylko jedna miejscówka. Jestem w ok 1/3 gry i nadal dżungla. No ale odkrywanie grobowców na hardzie bez podpowiedzi to jest to. Szczególnie te z wyzwaniami zręcznościowymi. Dzisiaj napocilem się w jednym myśląc że się nie da tego przejść. Rozwiązanie okazało się proste ale za (pipi)a przez 30 min nie mogłem przebiec pewnego dystansu. 

Odnośnik do komentarza

Finito. Niestety tak jak w 1/3 gry pojawiło się lekkie rozczarowanie, tak to uczucie pozostało ze mną już do samego końca. Początek przygody rewelacyjny, pierwsza wizyta w dżungli, walka z dzikimi zwierzakami, dosyć mało spotkań z ludźmi i ten klimat samotnej przygody rodem z najlepszych odsłon na psx'a. Nie wiem kto odpowiadał za resztę gry, ale s(pipi)ił sprawę koncertowo. Niestety po dotarciu do wioski dzikusów wszystko szlag trafił i pomijając kilka lepszych momentów gra już nie wróciła na dobre tory. Skończyły się pomysły na ciekawe lokacje i zagadki, a zaczęły się śmieciowe questy (naprawdę śmieciowe, takiego gówna ze świecą szukać, chyba że w budżetowych erpegach), obowiązkowe walki (musieliście wykrakać) oraz irytujące skrypty. Fakt faktem, że strzelania i tak jest bardzo mało (jednak eksploracja i skakanie zajmuje najwięcej czasu), więc chociaż o tyle dobrze. Fabuła? Taki stek bredni i absurdów, że szkoda gadać, a postaci zwyczajnie nie da się lubić. Sama Lara jest manekinem, nie ma choćby krzty osobowości i zachowuje się jak słabo zaprogramowany robot, chociaż z początku wydaje się inaczej. Ostatni boss to jakiś random. Organizacja Trinity? Nie czułem nawet przez chwilę, żebym walczył z jakąś potężną organizacją na wzór Illuminati, raczej z bandą szalonych młotków, których było stać najwyżej na kilkunastu średnio wyszkolonych najemników. Niech tam w tej firmie zatrudnią w końcu kogoś porządnego od pisania scenariuszy, pls. Końcówka gry? Festiwal skryptów, słabego platformingu i denerwującej walki z ostatnim bossem. Większe wrażenie zrobiła na mnie ucieczka helikopterem w TR3 niż to co pokazano na zakończeniu.  

 

Tytułem ciekawostki napiszę, że początkowo byłem pod takim wrażeniem gry, że nawet chciałem przyznać 9/10 i tytuł goty  :yao:  teraz nawet nie wiem czy chce mi się ją jeszcze platynować. Szkoda, że resztę budżetu przeznaczono na bimber, a ekipa była już tak na(pipi)ana, że coś tam tylko udało im się posklejać, żeby gra miała ręce i nogi. Co na plus? Na pewno to, że bardzo dużo tu zwiedzania i odkrywania, a mniej zabawy w Rambo / Predatora, no i niektóre lokacje mają KLIMAT. Zbieranie bzdet i ulepszanie ekwipunku / kupowanie skillów też całkiem fajne. Generalnie kierunek był dobry, chęci być może też, ale chyba zabrakło umiejętności, ewentualnie osoby, która potrafiłaby pokierować tym projektem. S.Z.K.O.D.A.   7/10

  • Plusik 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Czyli o goty powalczą faceci w łódce i patataj 2 :)

 

W dniu 16.09.2018 o 19:25, Josh napisał:

What, jesteś pewny? Ja z ciekawości go odpaliłem i dało się grać od początku. 

 

Teraz to nie mam pewności, ale tak mi się zdaje że coś tam było zablokowane.

 

Dotarłem do ukrytego miasteczka i jestem pod wrażeniem tej mieściny, po prostu WOW! Jak fajnie się tu zgubić, pogadać z wieśniakami czy po prostu pooglądać jak dzikusy łowią w rzece. Nie mam teraz czasu grać dalej, ale myślę cały czas o gierce i powrocie do dżungli, żeby zebrać więcej złota i surowców.

Odnośnik do komentarza

Zacząłem drugie podejście na wymaganym Deadly Obsession i pierwsze co da się zauważyć to brak ognisk, tam gdzie powinno się dać je rozpalić mając wymagane drewno to nie można. Ot i tyle w kwestii Very Hard, zginiesz to lecisz niemal cały poziom od nowa.

Piranii należy unikać i bardzo dobrze przygotować się do tego podejścia zaliczając wszystko co się da i mając niemal wszystkie umiejętności zebrane podczas pierwszego podejścia.

Każde spotkanie z wrogiem uzbrojonym w broń też jest bardzo niebezpieczne i lepiej skupić się na metodzie zabijania po cichu, cierpliwie.

 

Po zaliczeniu pierwszego podejścia i wybieramy New Game + i poziom trudności najwyższy, gra przenosi zebrane umiejętności i bronie. Brakuje podświetlania otoczenia i właśnie tych ognisk które można było rozpalić w wielu miejscach a teraz dopiero po zebraniu wymaganych surowców. 

 

Jest naprawdę bardzo fajnie. Gra to zdecydowane GOTY tego roku, absolutne 10/10. 

Edytowane przez u55r
Odnośnik do komentarza

Skończyłem ależ to nijakie było, fabuła jeszcze gorsza niż w poprzedniej części, grobowce mniejsze i wcale więcej ich nie było, backtracking, graficznie miejscami bardzo ładnie ale nie zrobiło takiego wrażenia jak U4 głównie przez monotonność. Końcówka bardzo słaba. Postaci trochę lepiej niż w poprzedniej części, nie irytował Jonah i ta królowa tej wioski była w porządku. Nie nudziłem się aż tak jak się spodziewałem, że będę, plus za mroczny klimat, ale maksymalna ocena jaką wystawiam to 6/10.            

Odnośnik do komentarza

Wszystkie collectibles zebrane. Koszmar, nienawidzę takich trofików :)  w razie czego to uważajcie, bo gra jest mocno zglitchowana i wielu graczy zgłasza problem ze zdobyciem 100% znajdziek. 

 

Teraz czas na danie główne, czyli Deadly Obsession. Coś mi mówi, że k*rwy będą nieźle latały. Póki co platynę ma zaledwie 0.2% graczy.

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza

Skończyłem gierkę musiałem poziom obniżyć walki na końcowej sekwencji troszkę przegięli. Gra mi się bardzo podobała 24 h w tak krótkim czasie z Larą (wymarzony urlop po wakacjach:) ) o czymś świadczą. Oczywiście ja nie calakuje i nie zbieram syfu więc te 24 h to 100 % funu. Wszystkie grobowce zrobione prawie wszystkie krypty reszta łącznie z nudnymi i bez sensu side questami olana. Zrobiłem tylko 4 side questy bardziej z rozpędu i dlatego że zahaczały o grobowce.  Gra jest fajna ALE za dużo pierdół dodatkowych. Pierdyrliard wszystkiego i do tego w znajdźkach wyjaśnione pewne niuanse fabuły. Jak takie coś mnie w(pipi)ia. Musiałem w google coś sprawdzić bo fabuła nie dość że głupia to jeszcze się rozjechała pod koniec WTF. W każdym razie w listach było to wyjaśnione (jak co i gdzie w

Spoiler

misji świętego Jana

)

 

Fabularnie kupa ale za to grobowce challenge w nich i sama zabawa fajna. Taki lunapark the best of. Łącznie ze skryptowanymi akcjami oraz czasem zaskakującymi miejscówkami (szczególnie pewne grobowce) . Pod koniec znowu troszkę za dużo walk na siłę.

 

Technicznie ZERO bugów Zero problemów i gra płynniutka na koksie. Audio także bardzo dobre ze świetnym angielskim dubem.

 

Dla mnie takie naciągane 8/10 bo bawiłem się dobrze ale gdyby nie głupia fabuła i nie potrzebne zapychacze byłoby lepiej. Dobrze że nic na siłe nie trzeba robić jak w mafi 3 czy innych mad maxach.  Ja polecam.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...