Jump to content

Middle Earth: Shadow of War


Figaro

Recommended Posts

Tak jak w wielu grach ubi-like wystarczy nie grać we wszystkie. Ja przy cieniu mordoru nie nudziłem się, bawiłem się bardzo dobrze, nawet zrobiłem platynę w ekspresowym tempie (chyba 3-4 dni). Na kontynuację nie czekam bo pewnie niczym nie zaskoczy wolę zagrać w sandboks w innym settingu.

Link to comment

Shadow of Mordor to całkiem udana pozycja, miło ją wspominam, ale Wredny ma pełną rację co do monotonii. Chciałem od razu strzelić po przejściu platynę, lecz monotonia mnie odrzuciła. W trakcie przechodzenia jedna rzecz cały czas zaburzała moją immersję - w tym uniwersum jest patetyczna historia, która zmienia losy świata. W SoM cały czas miałem wrażenie, że gram w poboczną historię pobocznej historii, która nie ma żadnego znaczenia i moje istnienie nie ma żadnego przełożenia na otaczający świat.

 

A poza tym fabularne DLC wydawało mi się ciekawszę niż historia postawki, więc jak zapowiedzą Shadow of War to pewnie najdzie wtedy ochota żeby powrócić i zaliczyć dodatek.

Link to comment

Każdy open world jest monotonny, tego nie da się uniknąć. Gra wszechczasów Wiedźmin 3 też potrafi być cholernie monotonna ale jest na to lek jak już wspomniał kes - nie przechodzimy na 100% jeśli to aż tak nas razi.

 

Ja do połowy gry starałem się zbierać wszystko i robić każde zadania, ale potem stwierdziłem, że ani mi to nie potrzebne, bo moja postać już była cholernie odpicowana, ani mi to nie sprawia przyjemności.

 

Dodatki też były niczego sobie, tutaj podobnież mają być 2 większe.

Link to comment

Akurat w Wiedźminie monotonii nie odczuwałem, bo było tak dużo do roboty, odwiedzało się pełno ciekawych miejsc, rozmawiało się z tyloma intrygującymi postaciami i poznawało tyle interesujących historii, że nudy i monotonii nie było tam nic a nic - zły przykład, to wręcz przeciwne krańce skali.

Link to comment

Shadow of mordor bardzo miodny był swego czasu. Szczególnie na dalszym etapie gry gdy roiło się od kapitanów i przeciwników. Początek rzeczywiście mógł wielu z was znudzić, ale później bylo juz tylko lepiej.

 

Czekam na dwójeczkę, mam nadzieje, że nie zrobią kopiuj wklej jak to robi zazwyczaj ubi ze swoimi sandCANCERboxami

Link to comment

Akurat w Wiedźminie monotonii nie odczuwałem, bo było tak dużo do roboty, odwiedzało się pełno ciekawych miejsc, rozmawiało się z tyloma intrygującymi postaciami i poznawało tyle interesujących historii, że nudy i monotonii nie było tam nic a nic - zły przykład, to wręcz przeciwne krańce skali.

 

 

Naprawdę nie odczuwałeś monotonii przy lataniu po wszystkich znakach zapytania, w szczególności zdobywaniu kontrabandy pod wodą czy niszczeniu gniazd i to jeszcze w Skellige?

 

Nie no, szacunek. Lubię Wieśka jak każdy inny ale przy tym to mnie zaczynał szlag trafiać.

Link to comment

Kto ci kazał latać do kontraband albo robić wszystkie znaki zapytania? Wiesiek miał tyle zaje bistych pobocznych questów, że szkok. Ja pograłem dobrze ponad 100h a kontraband (i tak nie trzeba nurkować aby je zebrać) czy ? na Skellige zrobiłem bardzo mało.

 

 

@Wredny mnie uprzedził:)

Link to comment

Lubię czytać jak niektórzy narzekają na monotonie w sandboksach jednocześnie robiąc wszystko bo platyna\calak tego wymaga. Ja lubię sandboksy może dlatego że w (pipi)e mam zbieranie każdej znajdźki i robię tylko główny wątek i poboczne interesujące. Nie rozumiem jak można się zmuszać do rozgrywki dla jakiegoś brązowego dodatkowego trofika. 

 

 

Co do porównywania gry do wiedźmina 3 to strasznie chybione porównanie. Wiesiek to RPG a tutaj mamy gry sandboksa akcji.  Nie spodziewam się po drugiej części super fabuły tak jak pierwsza nie miała. To nie jest potrzebne w action adventure. Liczę na rozwinięcie świetnego systemu nemesis. Fajne było to zabijanie i bycie zabijanym przez wyróżniające się orki. Miałem jednego kapitana co mnie zabił 3 razy i awansował za każdym razem w hierarchii. Niech rozwiną ten system i troszkę utrudnią rozgrywkę.  Przydało by się troszkę urozmaicić rozgrywkę w wątku głównym. Żeby 90 % zadań nie wyglądało identycznie. Ja przy jedynce bawiłem się dobrze i miło wspominam. Taka gra na raz na 20-25 h.  

  • Upvote 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.