Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

@Yano: jak najbardziej spowoduje to utratę gwarancji na joycon

 

@Kukles: ja do swojego jeszcze nie przylutowałem bo nie mam takiego śrubokręta, poza tym po przemieszczeniu standa w inne miejsce nigdy już mi nie zgubił zasięgu,

ale po skończeniu gwarancji jak dorwę taki śrubokręt to przylutuję drucik bo to 3 minuty roboty

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza

Odnośnie gubienia się lewego joycona: patrząc po forumku to jednak spora część osób to zgłasza.

 

Ja zgłosiłem swoją sztukę do KiG, zaproponowano mi wymianę lewego joycona, ale to wiązałoby się z wysyłką do Czech i dłuższym czasem oczekiwania. Gdybym miał szarą wersję to pewnie by mi wymienili kontroler od ręki, bo jest oddzielny na stanie, a neonów niestety brak. Zaproponowali mi wymianę całej konsoli i dosłownie przed chwilą kurier dostarczył nową sztukę i zabrał starą. Zobaczymy wieczorem jak będzie.

Odnośnik do komentarza

No mojemu kumplowi odpisali ze tak bo kontaktowali sie z dystrybutorem. On postanowil tez wymienic na poczatku byl wkurzony i chcial kase ale potem stwierdzil ze szkoda takiej gry jak zelda i dostanie tez szaraka teraz (mial kolorowa) Takze KiG zachowalo sie mega dobrze

Odnośnik do komentarza

No ja dzwoniłem w poniedziałek, to powiedzieli, że muszą pogadać z Conquestem - we wtorek dostali info o możliwości wymiany joycona, ale zaznaczyli, że to by dłużej zajęło i zaproponowali ewentualną wymianę całości (tylko zaznaczyli, że muszą potwierdzić u dystrybutora). Wczoraj wszystko potwierdzili i dzisiaj rano konsola wymieniona.

 

dostanie tez szaraka teraz (mial kolorowa)

O, ciekawe, mi powiedzieli, że nie da rady koloru zmienić :frog:

Edytowane przez chmurqab
Odnośnik do komentarza

Ja na razie nic nie stwierdziłem, ale nie bawiłem się aż tak jak wy. Powiem szczerze, że jeśli to ma być na tyle niewielki defekt, który mogę sam naprawić, to chyba rozkręcę tego joya. Neona nie brałem ale jak wydją karty, to będę brał zapewne neony żeby się odróżniały przy 4 graczach. I chyba wtedy, mając jeszcze jednego Joya zapasowego, pierwotnego rozkręcę.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Jeszcze komentarz w sprawie  suwnic w tych zaślepkach do dżinksów.  Dzisiaj w końcu miałem czas pobawić się konsolką i z tego co widzę na filmikach ludzie mają problem nawet kiedy prawidłowo je zamontują, a wynika to z tego, że dżinksy mają dwie blokady, nie jedną. Pierwsza to wszystkim znany guziczek, a druga blokada znajduje się przy pasku, taka, hmm zawleczka, którą trzeba odciągnąć kiedy demontujemy zaślepkę.

 

Ja robię to tak i nie mam problemów z demontażem:

1. odciągam tę zawleczkę.

2. naciskam na zaślepkę w dół - tak, w odwrotnym kierunku niż się ją ściąga!- tak jak bym chciał ją jeszcze docisnąć.

3. wciskam przycisk blokady i wysuwam już normalnie zaślepkę.

 

Taka kombinacja powoduje, że używam do tej operacji 34 razy mniej siły niż ziomki na filmikach. Rozkminienie tego zajęło mi całe 5 minut, ale no nie jest to aż takie oczywiste z tego co widzę w komentarzach.

Odnośnik do komentarza

No i wygląda na to, że w wymienionym Switchu wszystko śmiga jak należy. Udało mi się dosłownie raz delikatnie przylagować joycona, ale to i tak już kompletnie na siłę całego zasłoniętego rękami i nogami, gdzie wcześniej to by mi się kompletnie rozłączył.

 

Tydzień tortury i unikania tematu o BOTW dobiegł końca  :exact:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

a ja zauwazylem, ze te strapy same schodza z joyconow bez naciskania magicznego przycisku blokady. przykladam praktycznie tyle samo sily do ich sciagniecia z i bez przycisku i schodzi tak samo :dunno:

Nawet jak masz dwie blokady wciśnięte? To musisz sporo siły w to wkładać.
Odnośnik do komentarza

Mechanizm sie wyrabia po kilku dniach uzywania? Najs

 

 

Jak to jest z tym lewym joyem - niektorzy mowia ze to wina zintegrowanej z plytka antenty ktora poprostu slabo dziala i pomoze w tym dolutowanie nowej anteny. A inni mowia ze to kwestia egzemplarza i po wymianie wszystko dziala. A przeciez ten wymieniony joy pewnie ma taka sama budowe antenty jak ten wadliwy. O co tu chodzi?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak to jest z tym lewym joyem - niektorzy mowia ze to wina zintegrowanej z plytka antenty ktora poprostu slabo dziala i pomoze w tym dolutowanie nowej anteny. A inni mowia ze to kwestia egzemplarza i po wymianie wszystko dziala. A przeciez ten wymieniony joy pewnie ma taka sama budowe antenty jak ten wadliwy. O co tu chodzi?

Też mnie to zastanawia. Jak zobaczyłem jak to wygląda w środku na filmiku to się załamałem i szczerze to nie oczekiwałem, że wymieniona konsola będzie działać normalnie. A tu normalnie wszystko śmiga :dunno:

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj odebrałem Fluo, wszystko działa poza lewym joyconem, głupieje i się rozłącza, gubi zasięg itd, najśmieszniejsze jest to, że jak załapie to i z pięciu metrów działa, a jak mu odbije to z dwóch się nie da grać..

 

Polecam wymianę sprzętu.

Odnośnik do komentarza

Potestowałem zasięg lewego joya. Żeby zaczął gubić sygnał w pokoju, musiałem stać ponad 4 metry od konsoli, odwrócony tyłem, a joya owinąć grubym swetrem. Wtedy średnio 1 na 4 przyciśnięcia nie były rejestrowane. Całkowite zgubienie sygnału nastąpiło, jak wyszedłem z pokoju (około 5,5 metra w linii prostej od konsoli i na drodze 2 ściany plus moje ciało). Zadokowany Switch stoi w centrum rozrywki. W zasięgu 10-15 cm jest monitor, głośniki, wzmacniacz. W zasięgu metra PC, router i PS4. No, ale nie mam akwarium z rybkami, tylko klatkę z kawią domową ;p.

Odnośnik do komentarza

 

a ja zauwazylem, ze te strapy same schodza z joyconow bez naciskania magicznego przycisku blokady. przykladam praktycznie tyle samo sily do ich sciagniecia z i bez przycisku i schodzi tak samo :dunno:

Nawet jak masz dwie blokady wciśnięte? To musisz sporo siły w to wkładać.

 

 

No wkładam dokładnie tyle samo siły jak przy zdejmowaniu z załączona blokada :dunno: może już tak wyrobiłem mechanizm tych strapow? Dla mnie lepiej, nie muszę się z nimi siłowac

 

Poprawka:

 

Dziś testowałem jeszcze raz i nie zauważyłem, że ściągałem je z wyłączoną tą dodatkową blokadą. bez niej, strapy schodzą łatwo, z włączoną - trzeba przyłożyć bardzo dużo siły by wyciągnąć. Kieruję się więc ku tezie, że strapy są tak zaprojektowane by mozna je bylo sciagnac bez naciskania przycisku blokady na joyconie, stad tez to dodatkowe zabezpieczenie na samym strapie :cool: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...