Skocz do zawartości

Assassin’s Creed: Origins


Rekomendowane odpowiedzi

Uff w końcu... 60h za mną, gra na 100% do platyny brakuje mi jednego trofea, tego ze sprzedaniem 100 badziewi za jednym razem. Przez przypadek sprzedałem wszystkie jak miałem koło 80 i nie chce mi sie znów zbierać 100. Co na plus to piękna oprawa, ciekawe lokacje, to chyba jedyne co trzymało mnie przy tej grze. Schematyczne do bólu walki, ponad 100 pobocznych zadań praktycznie niczym się od siebie nie różniących. Generalnie fajna przygoda ale po jakimś czasie zaczyna się robić strasznie nużąco, po tym tytule mam teraz wielką niechęć do gry z otwartym światem. Ale na pewno to fajny powiew świeżości w świecie assasynów i oby dalej szli w takim kierunku.

Edytowane przez zagroo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nareszcie nowy, dobry AC. Ostatni raz tak dobrze bawiłem się przy 4. części. Trochę obawiałem się klimatu starożytnego Egiptu, zrezygnowania z walki z Templariuszami i faktu, że znów nie będzie wielu budynków po których można skakać. Na szczęście te obawy okazały się złudne i gra jest mega miodna. Nowe mechaniki, ciekawa fabuła i klimat Kreda Asasynów zrobił swoje. Faktycznie po dłuższym czasie gra staje się monotonna i można przejeść się otwartym światem, ale mimo wszystko zasługuje na laury pochwalne. Obecnie mam ~110h w grze, łącznie z DLC (które swoją drogą jest mało ciekawe), wszystko na 100%, platynka wbita i ogarnięte wszystkie wyzwania w Ubisoft Clubie.

 

No nic, teraz pozostaje czekać na ten cały tryb edukacyjny ze zwiedzaniem Egiptu i drugi ostatni DLC. Sprawdzę na pewno :)

 

Btw, witam Wszystkich, mój pierwszy post.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz czuje lekki powiew świeżości w tej serii. Walka a'la biedniejsze Dark Souls jakos efektowna nie jest i chyba ładniej wchodzila choreografia zabojstw w poprzedniczkach, ale juz parkour jest przyjemniejszy (dosc trzymania R2).

 

Miło się biega po Egipcie i skrada w krzakach.

 

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
W dniu 4.03.2018 o 13:19, _Red_ napisał:

Walka a'la biedniejsze Dark Souls

Ale nie obrażaj Soulsów xD

Godzinę temu, Matriks_1111 napisał:

Swoją drogą pytanie - też tak macie, że przy biegu przed siebie postać wam się blokuje i tak jakby zacina między spacerem a biegiem? Pytam bo nie wiem czy to wina pada czy coś się pochrzaniło w grze? Wcześniej takie kwiatki nie miały miejsca... Dodam tylko, że gram na PS4.

Nie pojawia się u mnie coś takiego :potter: 

Odnośnik do komentarza

Graliście w questa wprowadzającego do najnowszego DLC? Bodajże "Światła wśród piasków" się nazywa. W porównaniu do poprzedniego, który miał nas nakręcić na wcześniejsze DLC, ten mi się bardzo podobał. Fajny klimacik mistycyzmu, jeszcze na oryginalnym lądzie, z zajawką tego co na nas czeka w Tebach.

W ogóle na ten DLC jestem mocno nagrzany. Tematy mitologiczne i mistyczne bardzo mocno mnie nakręcają. A po obejrzeniu gameplaya na yt, tym bardziej nie mogę się doczekać premiery Klątwy Faraonów.

Odnośnik do komentarza

Z Assassin’s Creed: Origins spędziłem ponad 80 godzin zarówno w podstawce, jak i pierwszym fabularnym dodatku The Hidden Ones. I powiem wam szczerze, że dawno tak dobrze nie bawiłem się przy tej serii, ale zacznę może od początku. 

 

Jak dla mnie, to wszystko w Origins zagrało. Począwszy od rewelacyjnej oprawy graficznej, a skończywszy na świetnej ścieżce dźwiękowej. Ubisoft stworzył nie tylko piękny, ale i mocno zróżnicowany krajobrazowo Egipt. Czego tu nie ma? Pustynie, oazy, bagna, świątynie, miasta, wioski i zapomniane grobowce. Kraj przepełniony jest zróżnicowaną fauną i flora, na która można polować zdobywając materiały do ulepszeń głównego Bohatera. Sam Bayek to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci serii AC. Razem ze swoją żoną Ayą tworzą świetny duet. Postaci drugoplanowe również wybijają się ponad przeciętność, na czele ze świetnie zobrazowaną Kleopatrą.

 

System walki zmienił się mocno od ostaniej odsłony i teraz zrobiło się trochę bardziej taktycznie. Bayek musi używać uników oraz bloków, aby pokonać silniejszych przeciwników. Samych rodzajów oręża mamy naprawdę sporo. Od różnych rodzajów luków, po zakrzywione miecze, włócznie i topory. Drzewko umiejętności również jest bardzo opasłe, wiec warto się zastanowić w co ładować punkty. 

 

Ubisoft wpadł na fajny pomysł dając nam do dyspozycji orła, który nie tylko służy do rozpoznawania terenu, a dzieki jego pomocy możemy odnajdywać skarby, zaznaczać przeciwników, czy odwracać ich uwagę. Aktywności na mapie Egiptu jest sporo, jednak nie są one tak wkurzające jak w poprzednik odsłonach serii. Do najciekawszych należą wspomniane już wyżej grobowce, które opowiadają nam również historie starożytnej rasy budowniczych. Fajnie tez podbija się forty, czy walczy na arenie. Do każdej walki można podejść taktycznie i atakowac z ukrycia.

 

Pobocznych questow również jest sporo, chociaż nie wyróżniają się one specjalnie na tle innych gier tego typu. Czasem oczywiście zdarzy się jakaś perełka, ale nie spodziewajcie się bajerow na miarę Wiedźmina.

 

Ogolnie rzecz ujmując Origins jest rewelacyjny i warto wydać na niego kasę, bo bawić się będziecie przy nim świetnie. Polecam nie tylko fanom Starożytnego Egiptu.

 

Ode mnie mocna 9.

 

 

 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.03.2018 o 09:58, rodi84 napisał:

Ubisoft wpadł na fajny pomysł dając nam do dyspozycji orła, który nie tylko służy do rozpoznawania terenu,

 

W sensie, skopiowal że swojej innej gry, czyli Far Cry Primal ;>

Poza tym zgadzam sie. Pierwszy AC, ktory troche tchnal życia w oklepana formułę. 

Chociaż jak tak ogladalem filmiki z parkoura w Unity, to ta część miala zdecydowanie najbardziej elastyczne animacje.

 

Edit:

Niby fajnie, ze zrobili wymagania levelowe jak w Wieśku, ale tam jakos zawsze się wyrabialem z side questami. Tu ciagle brakuje mi po 3-4 levele do kazdej misji fabularnej i muszę grindowac po 3 side questy, by byc chociaż tylko 2 lvl do tylu w stosunku do wymogu. Troche wg mnie kiepski balans takie zmuszanie do misji pobocznych.

 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Obecny level cap. To 55. Mozna go wbijac bez kupowania DLC. Wystarczy sciagnac patch. 

 

Podniesiesz level robiac misje poboczne za ktore dostajemy dużo punktow Exp. I raczej niczego nie pominiesz bo wszystkie trofea powiazane sa z fabułą. Nie ma takich ktore mozna pominąć. W kazdej chwili mozna zdobyc brakujace. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...