Skocz do zawartości

Assassin’s Creed: Origins


Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Elitesse napisał:

 

 

Mam wrażenie, że te dodatki do AC cały czas trzymają cenę. Wyżej pisano, że jest jakaś promka na dodatki fabularne ale jak patrzę na seasson pass, to kwota praktycznie taka sama jak kupowałem go kilka lat temu na PS4. No nic to. 

 

Dodatki ale oddzielnie - razem tworzą season passa. 

Screenshot_20221109-184924.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w trakcie maxowania podstawki do platyny (czyszczenie wszystkich znaczników na mapie poza subquestami) i muszę przyznać że jest to moloch. Z jednej strony jest to czasochłonne a z drugiej każda miejscówka jest unikatowa na swój sposób dzięki czemu nie czuje znużenia. Ubisoft wykonał na prawdę TYTANICZNĄ pracę w wykreowaniu tego świata. Różnorodność jest po prostu niesamowita w tej grze. 

 

A grobowce to nawet lepiej skonstruowane niż w tomb raiderze. Nawet mechanika trzymania pochodni jest tak dopieszczona ze wczuwke mam mocną (chodzę sobie powoli, zapalam inne pochodnie w ciemnych tunelach - MIÓD). 

Edytowane przez oFi
  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.11.2022 o 22:59, oFi napisał:

Z jednej strony jest to czasochłonne a z drugiej każda miejscówka jest unikatowa na swój sposób dzięki czemu nie czuje znużenia. Ubisoft wykonał na prawdę TYTANICZNĄ pracę w wykreowaniu tego świata. Różnorodność jest po prostu niesamowita w tej grze. 


To my chyba w inne gry graliśmy, bo recykling assetów i ogólny "kopiujwkleizm" aż bije po oczach z tego tytułu.
Miejscówki wyglądają tak samo, wszędzie piasek, palmy, jakiś ciek przez środek wioski, trzy budynki na krzyż, a poza obszarem zabudowanym pola zbóż, mokradła z krokodylami, albo skały.

Dopiero drugi dodatek można nazwać powiewem świeżości i różnorodności, ale w podstawce nic takiego nie występuje (choć oczywiście są miejsca zapadające w pamięć i godne uwiecznienia w trybie foto).

Odnośnik do komentarza

Też skończyłem główny wątek parę dni temu ale odpuszczam czyszczenie całej mapy bo na Xboxie i tak platyn nie ma. Powbijam jeszcze trochę osiągnięć tak by mieć powyżej 50% ratio i kończę przygodę z Egiptem. Jestem pozytywnie zaskoczony, nie grałem assassin's od czasów dwójki i ta formuła mi się spodobała. W przyszłym roku wezmę się za Odyseję.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.11.2022 o 02:07, Wredny napisał:


To my chyba w inne gry graliśmy, bo recykling assetów i ogólny "kopiujwkleizm" aż bije po oczach z tego tytułu.
Miejscówki wyglądają tak samo, wszędzie piasek, palmy, jakiś ciek przez środek wioski, trzy budynki na krzyż, a poza obszarem zabudowanym pola zbóż, mokradła z krokodylami, albo skały.

Dopiero drugi dodatek można nazwać powiewem świeżości i różnorodności, ale w podstawce nic takiego nie występuje (choć oczywiście są miejsca zapadające w pamięć i godne uwiecznienia w trybie foto).

 

Nie zgodzę się ale każdy ma własne odczucia. Ilość miejscówek które zapadają w pamięć bije na głowę poprzednie assasyny. Każdy rejon jest inny, inną ma strukturę i często archutektura budowli się zmienia. 

Jedyne co zauważyłem się powtarza to odzywki npcow (zawsze gadaja to samo jak wchodzisz do miasta). 

 

A to co można znaleźć na jednej z pustyń to ja nawet nie :obama:

Odnośnik do komentarza

Mam jedno pytanie eksploracyjne. Odkryłem całą mapę, czyli odsłoniłem mgłę we wszystkich regionach. Widoczne są teraz ikonki tych punktów synchronizacyjnych. Rozumiem, że te punkty powinny być widoczne wszystkie? Natomiast jak je zsynchronizuję, to powinienem widzieć te wszystkie pytajniki w danym regionie? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo1986 napisał:

Mam jedno pytanie eksploracyjne. Odkryłem całą mapę, czyli odsłoniłem mgłę we wszystkich regionach. Widoczne są teraz ikonki tych punktów synchronizacyjnych. Rozumiem, że te punkty powinny być widoczne wszystkie? Natomiast jak je zsynchronizuję, to powinienem widzieć te wszystkie pytajniki w danym regionie? 

 

Raczej tak, ale nie wiem jak ze złotymi pytajnikami jest (tam gdzie gwiazdy patrzysz). Guidy mówią że niby musisz być blisko by je zobaczyć, ale ja widziałem wszystkie. 

Odnośnik do komentarza

Jak będziesz czyścił mapę to same Ci się pojawią w regionie. Tak samo punkty odpoczynku, z czasem się pokazują wszystkie jak biegasz wszędzie. 

 

Zrobiłeś już te questy pierwszej cywilizacji na tej pustyni z piorunami? Ale tam klimat lepszy niż w Indiana Jones :obama:

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
22 minuty temu, Aleks napisał:

Ta opcja "automatyczne dostosowywanie poziomu wrogów", to działa w tej grze? Chciałem sobie dokończyć tylko wątek główny, ale widzę, że nie będzie to takie łatwe. Mam 26 poziom, misia główna na 31 poziomie i przeciwnicy poza moim zasięgiem. Nawet zmniejszyłem poziom trudności na normal.

 

No to chyba jest tak bardziej że i tak musisz robić questy poboczne by do tych rejonow wbic level, a automatycznie dostosują się poprzednie lokacje na których level jest niższy. 

 

Przecież to by było głupie jakbyś miał 10lv a poszedł sobie od razu na drugi koniec mapy i rejon by się zeskalowal w dół :dafuq:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie dam radę skończyć. Ponownie wkręciłem się w ten świat. Ale na długo wyleczę się z asasynów (i innych ubi gierek). Miałem długa przerwę od tej serii i myślałem, że tak polecany Origins siądzie, ale to nie dla mnie. Te pierwsze odsłony (do trzeciej części) ograłem i dużo lepiej mi tamta formuła leżała. 

Odnośnik do komentarza

Doskonale Cię rozumiem :sadkek:
Stara formuła, mimo że napchana znajdźkami, była bardziej konkretna i skondensowana, a tutaj wraz z nadejściem naprawdę dużych open-worldów, w UBI puściły wszystkie hamulce i zaczęli nadymać te gierki do granic wytrzymałości, byle tylko zatrzymać gracza na dłużej, byle jak najpóźniej sprzedał swoją kopie na rynku wtórnym.
No i efekt jest trochę odwrotny od zamierzonego, bo te gry niezbyt zachęcają, by w nie grać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.