Skocz do zawartości

FIFA 18


Rekomendowane odpowiedzi

Jak gracie 4-3-3 to środkowy napastnik też powinien mieć super pace ? U mnie skrzydłowi mają po 90+ ale na środku mam Gignaca z sbc którego pace jest 76 (strzały 89) i w sumie nie wiem czy nie wymienić go na gabriela jesusa, który mi wypadł z paczki (87 pac ale strzały tylko 79). Jakieś wskazówki od wyjadaczy :P?

Odnośnik do komentarza

no właśnie na ST średnio potrzebny rajdowiec typu Jesus czy Mbappe bo rzadko kiedy będziesz miał okazję wykorzystać speed, to samo CAM, tutaj nie potrzeba wielkiego speeda, ale pass, shot i agility się przyda do robienia asyst ze środka pola

 

speed potrzebujesz na skrzydłach żeby móc wlatywać na pełnej gurwie w pole karne, 1-2 kiwki i shotfake i wystawiasz na patelni swojemu napadziorowi, lepiej żeby miał finishing wysoki bo wielkie gwiazdy potrafią z 2metrów nie trafić w bramkę :>

 

speed przyda ci się też u LB i RB żeby podkręcać tempo akcji, to jest kluczowe dla mojej takty właściwie, jak się typ z obrony nie podłącza to nawet nie zaczynam akcji

 

ogólna rozpiska 433(4) jest taka :

 

GK - patrz żeby miał handling chociaż 80 bo w tej edycji wypluwają za dużo przed siebie, i positioning >80 bo inaczej będzie źle stał ;) no chyba że lubisz rozdawać gole za darmo

LB, RB - pace i def, reszta nieważna ;) najlepiej dać obu Shadow to będą nie do przejścia

CB - pace chociaż 70 (chociaż u mnie Marquinhos wiele razy nie nadążał, o Gliku nie wspomnę) i dużo str żeby ci ich nie przesuwali, heading i marking też warto podejrzeć, najlepiej dać Sentinele

CM - 1x defensywny 1x z passem, fajnie jakby umieli trafić obaj w bramkę bo często się będą pojawiać w polu karnym nawet przypadkiem to lepiej żeby potrafili wykończyć

CAM - tu się przydaje gwiazda, optymalny jest De Bruyne ale on trochę drogi :/ generalnie ktoś ze strzałem ; w tamtej edycji miałem Ozila to miałem furę asyst, zmieniłem na DeBruyne i miałem miliard goli z pomocy...tak to działa, dać Maestro i wsio

LW, RW - pace i dribbling,4-5* skilla i 4-5* weakfoot też się przyda, no i optymalnie lewonożny na prawym, prawo na lewym żeby móc ścinać ze strzałem, ale też bez przegięcia typu Bale bo w grze jest megaczytelny bo prawą nogą nigdy nic nie wpadnie, dać Huntera albo Deadeye zależnie co potrzeba

ST - kogoś na ścianę, optymalny typ to Lewy, Lukaku ; dać Hawk i masz terminatora

 

sama gra wygląda tak że czekasz aż twoja drużyna wejdzie cała na połowę rywala, triggerujesz bieg bocznych obrońców i wystarczy raz przegrać akcję z jednej strony na drugą żeby się robiły miejsca na killer pass ; ogólnie całą robotę będą robić skrzydłowi oraz twój CAM, nie graj wszystkiego na napastnika bo to czytelne wch, ale dobrze jest nim robić ścianę z L2 bo cpu z automatu wyjdzie ci do podań i masz łatwą akcję na strzał

 

w fazie obronnej standard tzn przełączasz się na CDMa (u mnie Seri albo Fabinho) i latasz nim naparzając kółko co rwie za koszulke ;) i łatasz dziury w obronie, trochę takie rugby jak w fifce 17 bo ci silniejsi zawsze wygrają piłkę :p odbierasz tylko z O i kontrolujesz pozycję z jockeyem L2 ; uwaga tylko na odbiory z kółkiem w polu karnym bo dają karne za to dość łatwo

 

do reszty polecam tutoriale ovvy'ego, poprawiło mi się kilka rzeczy dzięki niemu :]

 

 

Edytowane przez nero2082
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

sluchanie kobika kuvrujacego i wyzywajacego przed tv jakiegos randoma z jakim aktualnie gra w pesa lub fife to musi byc niezly fetysz - policji nikt nie wzywa z sasiadow ze domownikow bijesz i stosujesz przemoc psychiczna?

A zamkniesz pysk i grasz? Czy tylko tak dla beki tu jestes?

Odnośnik do komentarza

Ja już wcześniej pisałem, że ja tu najczęściej wchodzę głównie dla postów Kobika :dynia: 

W fifie jak zawsze już (stosowane od 16-tki) jak tylko chodziło o wybór połączenia, to przede wszystkim grać u siebie i zawsze czekać na zielone połączenie. Jak wchodzisz do gry i przed załadowaniem info o połączeniu musisz czekać więcej niż 1-2 sec to lepiej odpuścić, bo potem w meczu masz takie slow-mo, że żadna wiązanka Kobika tego nie opisze :dynia:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam,
Szukam pomocy, jakiejś rady... To moja pierwsza Fifa w życiu :) Zawsze grałem raczej okazjonalnie i to też w PESa. Gra mi się bardzo spodobała, ale już nie mam nerwów. Granie online to u mnie jedna wielka porażka. Przegrywam dosłownie każdy mecz, czasem ugram remis, jak przeciwnik (prawdopodobnie) gra jedną ręką z zamkniętymi oczami. 
Jestem w lidze 10, gram Angielskim składem, ocenianym na 80pkt. Nie mam szans z nikim. Mam wrażenie jakby moi zawodnicy w ogóle się nie wystawiali, podania nie dochodzą, są słabe (Zgranie mam na 100%) 
Gra w obronie to porażka, robie takie luki, że rywal nie musi robić nic, wbiega sobie po prostu i strzela jak mu sie podoba. 
U przeciwników zaobserwowałem, że ich piłkarze się wystawiają, wbiegają na pole, przepychają się i kombinują, ja jak już wbiegnę w pole karne, to wszyscy moi zawodnicy są obstawieni i nie ma komu podać bo piłka od razu jest przejęta. 
Próbuję kombinować jakimiś wrzutkami, etc, ale jest to samo, natychmiast mi odbierają piłke :) Tragedia. 
Szukałem jakichś poradników na necie, ale znalazłem tylko do ustawienia "własnej taktyki" , co i tak na nic się zdało, a reszta jest do Fify 17. 
Troche lepiej mi idzie w singlu, tu natomiast problem jest taki, że gra na Nowicjuszu jest za łatwa, a na zawodowcu za trudna. Drafta na zawodowcu nie ma szans żebym wygrał, na nowicjuszu wygram, ale nagrody są mierne. 

Jeśli ktoś mógłby rzucić jakieś pro tipy, byłbym bardzo wdzięczny, bo już nie wiem jak mam grać :) 

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim poza taktyką chciałem zapytać o to czy ustawiałeś jakiekolwiek wytyczne dla piłkarzy?
Poza tym trzeba zwrócić uwagę na pracowitości każdego z zawodników jeżeli chodzi o atak i obronę. Jeżeli masz pomocników i obrońców z pracowitością wysoka/niska, to nie dziw, że są luki w obronie ;) To samo ma się z napadem i pomocą - work rate na poziomie niski/wysoki i brak wytycznych powoduje, że masz mocno zabetonowany zespół. I ostatnia rzecz to of korz formacja - jakie są obecne ustawiania? A najlepiej wrzuć też do tego swój skład, to się wspólnie nad tym zastanowimy ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...