Skocz do zawartości

FIFA 18


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim poza taktyką chciałem zapytać o to czy ustawiałeś jakiekolwiek wytyczne dla piłkarzy?

Poza tym trzeba zwrócić uwagę na pracowitości każdego z zawodników jeżeli chodzi o atak i obronę. Jeżeli masz pomocników i obrońców z pracowitością wysoka/niska, to nie dziw, że są luki w obronie ;) To samo ma się z napadem i pomocą - work rate na poziomie niski/wysoki i brak wytycznych powoduje, że masz mocno zabetonowany zespół. I ostatnia rzecz to of korz formacja - jakie są obecne ustawiania? A najlepiej wrzuć też do tego swój skład, to się wspólnie nad tym zastanowimy ;)

Ustawiałem wytyczne, tak jak wydawało mi się, że będzie dobrze :) A, że kiepski ze mnie gracz, to ciężko stwierdzić jak mi poszło :) Ustawiałem tak, żeby obrona zostawała z tyłu, przecinanie podań, zachowawcze przechwyty, zorganizowane ustawianie się itd.. 

 

Nie wiedziałem nawet, że jest taka statystyka jak pracowitość.. Większość moich piłkarzy ma Wysoka/Średnia. 

 

Zamieszczam screen ze składem. 

 

FIFA18CentralaFUTwmenu945d5.png

Odnośnik do komentarza

Co do wytycznych to dla skrzydeł w obronie ustawiam tylko zostawaj z tyłu - nie zmieniam nic w ustawieniach dotyczących przecinania podań. Dla pomocy zostawaj z tyłu, żeby zagęścić obronę. W przypadku ataku proponuję dać trzymaj się środka i wbiegaj za plecy obrońców.

Co do grajków, to wiele w tym momencie nie pomogę, bo jestem w pracy, ale na ten moment zmieniłbym Mendy'ego i Stonesa - work rate na poziomie H/M im raczej nie sprzyjają na tej pozycji :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Przede wszystkim poza taktyką chciałem zapytać o to czy ustawiałeś jakiekolwiek wytyczne dla piłkarzy?

Poza tym trzeba zwrócić uwagę na pracowitości każdego z zawodników jeżeli chodzi o atak i obronę. Jeżeli masz pomocników i obrońców z pracowitością wysoka/niska, to nie dziw, że są luki w obronie ;) To samo ma się z napadem i pomocą - work rate na poziomie niski/wysoki i brak wytycznych powoduje, że masz mocno zabetonowany zespół. I ostatnia rzecz to of korz formacja - jakie są obecne ustawiania? A najlepiej wrzuć też do tego swój skład, to się wspólnie nad tym zastanowimy ;)

Ustawiałem wytyczne, tak jak wydawało mi się, że będzie dobrze :) A, że kiepski ze mnie gracz, to ciężko stwierdzić jak mi poszło :) Ustawiałem tak, żeby obrona zostawała z tyłu, przecinanie podań, zachowawcze przechwyty, zorganizowane ustawianie się itd.. 

 

Nie wiedziałem nawet, że jest taka statystyka jak pracowitość.. Większość moich piłkarzy ma Wysoka/Średnia. 

 

Zamieszczam screen ze składem. 

 

FIFA18CentralaFUTwmenu945d5.png

 

 

 

Sprobuj sobie zmienic formacje na 41212(2) bez skrzydel. Na śp kotami sa wlasnie Henderson, Renato sanches czy Wijnaldum, na śpd mi sie nimi gra gorzej bo czesto uciekaja z obrony do ataku przez pracowitosci. To samo na obronie, lepiej miec kogos kto ma wyzsza pracowitosc w obronie np Mangala za Stonesa, nie pamietam jak jest u Rojo. Wywal Rooneya, za niego np Lanzini. Jak juz bardzo chcesz grac skrzydlami to poszukaj szybszych skrzydlowych niz Aranutovic. Naucz sie berba spina, prosty i efektywny zwod zeby zejsc ze skrzydla ale pilkarz musi miec 4* sztuczek. Co do wytycznych to

boczni obroncy - zostawaj z tylu

śpd - zostawaj z tylu, krycie indywidualne

śpo - zostawaj z przodu

n - naciskaj na obroncow, wybiegaj za plecy

 

We wlasnej taktyce pamietaj zeby miec cofnieta obrone, mozesz tez pobawic sie suwakami. Staraj sie w obronie nie przelaczac na obronce, tylko presuj napastnika pomocnikami, jedno zle wyjscie obronca i rywal ma 1v1. Z przodu podawaj L1 + X i jak zawodnik ci wychodzi na pozycje puszczaj go trojkatem, stare, proste i skuteczne

Edytowane przez schabek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

zapomnij o online na jakiś czas, dopóki nie będziesz wygrywał na professionalu komfortowo po 3-0

 

pooglądaj kilka tutoriali np ovvy'ego, na pewno znajdziesz coś ciekawego do zastosowania w grze

 

 

graj sobie na spokojnie offline sezony, squad battles, jak sam zauważyłeś cpu na semi-pro jest całkiem dobre więc jak Ci zacznie lepiej z nim iść to dasz radę online (jak dla mnie gra z cpu jest trudniejsza od online bo zostawia mało luk w obronie)

 

inna sprawa że np legendary jest łatwiejsze od world class bo na wc cpu gra taką tiki takę że ciezko odebrać piłkę w ogóle..wolę już jak mnie atakuje i mam szansę na odbiór :]

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

Zapisałem się ale nie wiem czy będę brał udział bo żeby wygrac to pewnie trzeba całą sobotę poświęcić (start 10:00) co widzi mi się trochę średnio szczególnie, że nagorody jedynie za top 3. Konkurencji się zbytnio nie boje bo teraz każdy gra w UT, rzadko kto gra offline ;)

Edytowane przez karmaster
Odnośnik do komentarza

Trochę opinii od żółtodzioba (ostatnimi grami o futbolu były dla mnie PES 5 i 6), moj profil mówi mi że rozegrałem 109 spotkań i strzeliłem 273 bramki. 109 meczy to prawie 22h grania regulaminowych 90 minut. Wszystko to w The Journey i FUT, więc wszystko o czym napiszę będzie dotyczyło tych trybów.

 

Wyszło trochę przydługie więc spoiler

 

 

1. Fifa jest strasznie nieprzyjazna dla kogoś kto nie grał w nią wcześniej. Skill games to marny instrument do ćwiczeń, zamiast samych poleceń typu "omiń tego obrońcę, dotrzyj do słupków oznaczonych strzałką i uderz na bramkę" powinny także być zadania gdzie trzeba uzyć konkretnego zwodu analogiem pokazanego na ekranie z zadaniem. Brak też free practice, jakiegoś trybu gdzie można pobiegać do znudzenia i próbować rożne elementy dryblingu i zwody. Niby jest to granie na arenie 1v1 z bramkarzem ale kamera zza pleców nijak ma się do grania normalnych meczy.

 

2. Komentarz jest żenujący, już od kilku dni coraz bardziej mnie drażnił. Ciągle te same kwestie, gdy w The Journey grałem już w Bayernie i przy każdym meczu słyszałem jak bardzo komentator lubi Alianz Arena bo jest bliżej akcji, rzygać mi sie chciało. Zmieniłem w końcu komentarz na rodzimy język i po paru meczach to samo, te same kwestie, brak uczucia w komentowaniu, a jak już Szpaku podnosi głos to robi to 1-2 sekundy po tym jak piłka wychodzi za linię boiska i/lub ląduje w siatce bo najpierw musi dokończyć jakąs nudną i zwykle mało trafioną kwestię (El Shaarawy biegnie przy linii bocznej i wbiega na wysokość pola karnego? "Chyba będzie strzelał!" no comment). Na mały plusik to jak Szpakowski jara się gdy komentuje mecz Polski.

Dobrze antycypował ;)

 

 

3. AI zawodników bez piłki lekko kuleje. Obrona rusza się jak ruski czołg w bagnie, najczęstszą przyczyną straty bramki było to że skrzydłowy mija 1-2 obrońców którzy patrzą tylko jak przeciwnik szarżuje do bramki, a jak już raczą się ruszyć to obrót o 90 stopni w kierunku piłki trwa 3 dni. To samo przy bezpańskich piłkach po rykoszecie itp. stoją jak wryci i patrzą się na piłkę która przelatuje im po sznurówkach. Za to bramkarze na plus, w paru miejscach w necie czytałem że niby puszczają wszystko, a z mojego doświadczenia wyciągaja wszystko co powinni i często zdarzają się dosłownie boskie interwencje. przez te 109 meczy tylko 2 razy miałem solidne babole, jeden z nich wyglądał tak ze Donnarumma wybiegł sam przed pole karne do podania z L1+ :triangle:  i po prostu przebiegł obok piłki, i zatrzymał się pare metrów dalej, tymczasem napastnik biegł do pustej bramki. Czasem ciągle mi się wydaje że podawanie dalej niż 4-5 metrów jest randomowe i raz pójdzie totalnie za plecy a innym razem za daleko do przodu ale zrzucam to na mój brak doświadczenia i wyczucia.

 

4. Menusy to dla mnie absolutna porażka, wszystko wydaje się jakby ktoś to zrobił w Amateur Game Maker 2017™ i suwak funkcjonalność/wygląd był przesuniety na 150% w stronę wyglądu. Na pierwszy rzut oka wszystko wygłada ładnie ale poruszanie się po menu sprawiało wrażenie jakbym miał wczesne stadium parkinsona. Częsty brak reakcji na ruch analogiem/naciśnięcie d-pada. Każda zmiana okienka zajmuje z pół sekundy. Menu pauzy w trakcie meczu cierpi na brak jakiejś szybkiej zmiany, chciałbym kliknąć nazwisko piłkarza z listy i szybko wybrać kogoś z rezerwy a nie skakać po ikonkach piłkarzy i przewijac listę podobnych ikonek na dole schematu boiska. Zwłaszcza w trybie online fajnie by było gdyby można było przytrzymać np. L2, podobnie jak R2 na quick suba, i rozwinełaby się lista zawodników żeby dało się wprowadzić zmianę bez potrzeby pauzowania.

Drażni mnie też że przesuwanie zakładek nie jest ograniczone do R1/L1, wolałbym móc szybko przenieść się z lewego krańca menu na prawy poprzez wyjście "poza granicę" niż przypadkiem zmienić zakładkę d-padem.

 

5. W FUT brakuje możliwości edytowania pozycji zawodników, rozumiem że ma to związek z tym że ustawianie zawodników na ich naturalnych pozycjach zwiększa poziom chemistry, ale nawet w obrębie jednej było by trochę miejsca na zmianę pozycji.

Nie mam beżowego pojęcia dlaczego przed meczem, po wyborze strojów obu drużyn, nie można w zakładce team management, dokonywać zmian zawodników, żeby na przykład dać komuś odpocząć. Zmiany muszą byc dokonane przed zatwierdzeniem składu na mecz, ale powoduje to że nie można zrobić małej zmiany tylko na ten 1 mecz. Każda zmiana zostaje zapisana w składzie. Po pierwsze można w ten sposób kompletnie rozwalić sobie role zawodników (jeśli zmieniam tego kto wykonuje stałe fragmenty gry, to potem muszę znow wybierać go przed następnym meczem), po drugie łatwo zapomnieć że wprowadziło się małą zmianę przed kolejnym meczem i nie mamy wtedy optymalnego składu.

 

6. Numery zawodników w FUT zmieniają mi się bez powodu. przedwczoraj gdy już znalazłem dla siebie skład z którym zostanę na dłuzej, ustawiłem konkretne numery zawodnikom. Po paru meczach zauważyłem że np. prawy obrońca z jakiegoś powodu biega z numerem 1, bramkarz zmienił numer na 19 itp. itd. Czasem działo się to 1-2 mecze z rzędu. To jakiś znany bug?

 

7. Z mojego doświadczenia wynika że gra ma spory problem z odczytywaniem intencji wciśniętych przycisków jeśli sytuacja nie jest w 100% jasna. 2 przykłady:

-po rykoszecie ścigam się z napastnikiem do piłki, ewidentnie jestem bliżej piłki, wciskam  :circle: albo  :square: żeby wybić piłkę a moj zawodnik wtedy albo robi wślizg albo standing tackle jakby chciał komuś odebrać piłkę

-podobna sytuacja ale w ataku, napastnik zamiast dobitki robi wślizg, pół biedy gdy po prostu obrońcy wybijają przez to piłkę, ale była garstka sytuacji gdy obrońcy nabijali się na taki pomylony wślizg i zbierałem kartoniki

 

 

No to chyba tyle, musiałem gdzieś się wyżalic, bardzo chciałbym tą Fife polubieć bo gdy wszystko śmiga i żadne syfy jak w punkcie 7 się nie zdarzają to gra się bardzo przyjemnie.

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

Pytanie - czy miał ktoś z Was problem przy grze online z wyskakującym "An error occurred and your online stats reporting failed"? Mam do rozegrania w lidze 2 mecze i po każdym meczu wyskakuje taki błąd i dalej mam 2 mecze. Możliwe, że już ktoś na forum to poruszał, ale za często nie bywam.

 
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...