Skocz do zawartości

Playerunknown's Battlegrounds


teddy

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde odpaliłem gierkę po długiej przerwie i dzięki ps+ gra chociaż na moment odżyła. Chyba znowu się wkręciłem. Mój skill na ten moment jest wprost tragiczny, ale dzięki nowym graczom mam w tym sezonie kd ratio 3,5 i nawet udało się trzy razy wygrać już xd 

Jak patrzę na statsy na pubglookup to przeważnie w gierkach jest tak mniej więcej 60-80 graczy z PSN, 10-20 z Xboksa i 10-20 botów, więc nie jest tak źle. Jeśliby wydłużyli choć odrobinę matchmaking byłoby jeszcze lepiej. 

Ogólnie fajny moment żeby zacząć przygodę z gierką, bo mnóstwo świeżaków biega i jest o niebo łatwiej niż jeszcze pół roku temu, zanim gierka umarła. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Wiem że z pupy opinia, ale...

jest w plusie. Pobrałem, odpaliłem mecz. Prawie pawia puściłem na widok tego dzieła. postrzelałem się z kolesiem. Zabił mnie jako #22 i popatrzyłem jak gra aż doszedł do #2. Nuda, nuda, kitranie się po krzakach. Usunąłem bo szkoda czasu. W sumie to samo tylko ciut lepiej niż darmowy H1Z1. Już wolałem fortnite albo obadam to nowe BR od ubisoftu. 

Ja rozumiem że pubg należy się kredyt za zapoczątowanie fali BR, ale szanujmy się. Niszowa gierka raczej mało zachęcająca dla nowych graczy. Akurat na plusa

Odnośnik do komentarza

Mało zachęcająca dla nowych - tu się zgodzę, ale na pewno nie "niszowa".
No i to, że typek tak kampersko grał, to już jego problem - odpal sobie chocoTaco na YouTube to zobaczysz, jak się w to gra.
Jedyne, czego tej grze brakuje to lepsza grafika i płynna animacja - reszty nigdy nie powinni ruszać, bo mają idealnego shootera, łączącego realizm z zabawą.

Odnośnik do komentarza

Na PS4 Pro wygląda w porządku moim zdaniem i działa płynnie - na tyle, aby móc czerpać emocje z rozgrywki, a o to w PUBGu chodzi. Tą grę trzeba tak trochę "poczuć", bo bez tego wyda się po prostu brzydka i nudna. :) Pisałem to już kiedyś w (wydrukowanym!) liście do Szmatławca - PUBG to jest taka "gra pierwotna", tak jak gry 15 czy 20 lat temu. Przez to, że oprawa jest słabawa, to zwraca się uwagę na czysty gameplay, grywalność i miodność z niego płynącą. A tutaj dla miłośników militariów i realistycznych klimatów jest naprawdę dobrze.

 

Ktoś wyżej pisał o kampieniu - tak, jest to jak najbardziej uprawniony i skuteczny sposób rozgrywki. Da się w ten sposób zajść bardzo daleko, a jeśli umie się styl grania zmieniać w trakcie meczu, to spokojnie można wygrać (kitranie się naprzemiennie z trybem Rambo działa cuda w trybie solo). I piękne jest to, że PUBG zaprojektowano tak, że każdy mecz można rozegrać inaczej - 100% swobody i wolności w wyborze tego, w jaki sposób chcesz walczyć. Znajdzie tutaj coś dla siebie i miłośnik totalnej rozwałki, i miłośnik skradania.

 

Tylko jest jedna rzecz - bez przyzwoitych słuchawek nawet tego nie włączajcie. :) Dźwięk jest tutaj co najmniej tak samo ważny jak obraz (mógłbym nawet stwierdzić, że ważniejszy niż obraz). Rywala w pierwszej kolejności musisz usłyszeć (kierunek i odległość), a dopiero potem zobaczyć. Bo zazwyczaj jak rywala zobaczysz, to już jest za późno. :) No chyba, że w lunecie snajperki, leżąc na wzniesieniu 200 metrów dalej. ;)

 

Ja gram bez przerwy od premiery przynajmniej raz w tygodniu kilka godzin i nie znam gry, która wyzwala tak silne emocje, jak podczas fazy end game, z liczbą żywych spadającą poniżej 10, gdy dzierżysz swojego wiernego kałacha na drastycznie kurczącym się polu walki. Coś pięknego. :) 

 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ryo-San napisał:

Dalej są te boty zyebane?

 

Są, ale mniej niż na samym początku. Jak sprawdzam staty to zazwyczaj max 20% to boty. Ale co istotne - stały się bardziej groźne. :) Na początku można było raczej lajtowo je traktować, bo nie robiły za wiele krzywdy, a ostatnio zdarzało mi się, że kilkukrotnie bot ubił mi jakiegoś członka drużyny. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Ryo-San napisał:

A te boty są jakoś oznaczone? W sensie jak z kimś walcze to jest to jakoś oznaczone czy to gracz czy bot czy dopiero po zabiciu?

To w ogóle nie jest oznaczone, nigdy, na żadnym etapie. :)

 

Ale jeśli trochę w PUBG pograłeś, to się zorientujesz, że strzelasz do bota. Zachowują się dziwnie - biegną prostą linią przez pustą przestrzeń na przykład, skręcają tak skokowo, jakby biegali po szynach. Jak strzelają to stosunkowo długo wystawiają się poza osłonę i są wtedy nieruchomi. Żywi gracze z minimalnym doświadczeniem nie zachowują się w taki sposób, bo to prosta droga do wyłapania kulki w łeb. ;)

Odnośnik do komentarza

Pozbyłem sie boxa , bo mi sie ekipa wykruszyla i to juz schyłek generacji. Kupiłem lapa głównie z myślą o pracy ( i od czasu do czasu żeby pubga odpalic :cool2:) . Przeskok z 30 klatek na 80 -100 zrobił niesamowite wrażenie , ale jestem kaleką jezeli chodzi o mysz i klawiature. Orientujecie się może czy bluehole ma zamiar na nowej generacji usprawnić płynność ?

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, DeeI3o napisał:

Kupiłem lapa głównie z myślą o pracy ( i od czasu do czasu żeby pubga odpalic :cool2:) . 

 

Miałem podobny pomysł, ale jak zasymulowałem sobie przeskok z 43-calowego TV na 15-calowego lapka albo i 22-calowy monitor (oglądając po prostu gameplay na YT), to odpuściłem. :) Wypatrywanie malutkich postaci pochowanych za drzewami z nosem w ekranie nie byłoby najprzyjemniejsze. A siedząc w miarę blisko nawet takiego stosunkowo niedużego TV ma się znakomity przegląd pola walki.

 

No i do tego trzeba mieć niezłego skilla na myszce i klawierce (podobno na PC headshoty idą hurtowo, a na konsoli jednak jest trochę większe pole do błędu) + sporo cheaterów (podobno, bo sam w końcu nie spróbowałem PC). 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, DeeI3o napisał:

Orientujecie się może czy bluehole ma zamiar na nowej generacji usprawnić płynność ?


Byłoby super, ale oni ostatnio takie rzeczy odpyerdalają, że to nie wygląda, jakby im zależało na poprawie komfortu grających (boty, niedawny fortnajtowy Survivor Pass, M249 jako world spawn, wywalenie antyaliasingu).
Chętnie przywitałbym jakiegoś PUBG 2 na lepszym silniku, w 60fpsach :fsg:

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.09.2020 o 12:52, LeifErikson napisał:

Wypatrywanie malutkich postaci pochowanych za drzewami z nosem w ekranie nie byłoby najprzyjemniejsze.

Tutaj masz racje , 15" vs 27 monitor czy 40" tv jest bez porównania. Gra chodzi fajnie delikatnie mówiąc , ale mały ekran psuje całość.

W dniu 25.09.2020 o 21:40, Wredny napisał:


Chętnie przywitałbym jakiegoś PUBG 2 na lepszym silniku, w 60fpsach :fsg:

 Szukałem info na temat series x i pubg . Okazuje sie ( info z REddit) że planują uwolnienie klatek na one x i ps4 pro ( standardowe wersje pewnie bez zmian ), a 60 stałe na series x i ps5. Data oczywiście nie sprecyzowana ( listopad ) , nie wiadomo czy dotyczy testowego czy main serwers . 

Na pubg 2 bym na razie nie liczył , predzej stawiam że Blizzard wyda Diablo 4 niż Bluehole pubg 2.

 

Co do graczy którzy streamuja , chocoTaco - na pc owczem uber gnojek , polecam obadać jakby kogoś interere - GaGod , Feyd  - w singlu bomby po 20 , 30 kili na mecz ( na konsoli) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o streamerów to w sumie tylko choco i jego znajomi mnie obchodzą, bo chłop jest miły, nie drze ryja, nie robi z siebie pajaca :)
Z konsolowych kiedyś AverageSniper był, ale zaczął grać na PC. Jest taki Węgier - ProofSzilko - gra na PS4, nawet parę razy go ubiłem, ale jak ostatnio odpaliłem jego streama to się nie dziwię - chłop zupełnie nie potrafi w to grać :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
10 godzin temu, Yakubu napisał:

Znając tę firmę, ogarnięcie tej gierki na PS5 zajmie z półtorej roku, jak nie więcej. Obym się mylił.

 

Okej, to w takim razie pod znakiem zapytania stanął dla mnie sens zakupu PS5 na premierę, bo jakieś 75% czasu przy konsoli spędzam na PUBG. :yao:

9 godzin temu, Wredny napisał:

@Yakubu Łap cały meczyk od Choco na Paramo :lapka:
 


Zapowiada się fajna mapka z ciekawymi ficzerami (loot-helikoptery, skrzynki z lootem, klucze do sekretnych pomieszczeń, lawa, defibrylator).

 

No nieźle to wygląda. Wielkościowo to ma być jak Sanhok? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...