Skocz do zawartości

Shadow of the Colossus Remake


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

haha, jaki fail Gejosa xD

 

@Fanek koniecznie sprawdź ICO, najlepiej oczywiście na PS2 i kineskopie, ale wiadomo jak jest więc PS3 też będzie dobre. Remaster szału nie robi, brakuje ładnego efektu słonecznego, są za to ciekawe trofea. Nie zagrać w ICO znając późniejsze dzieła Uedy to moim zdaniem duża strata.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja uwielbiam całą "trylogię" Uedy, w kolejności TLG>SotC>ICO. Może gdybym na PS2 nie porzucił Kolosów w połowie to ranking wyglądałby inaczej, a tak dopiero na PS3 zacząłem od ICO, później The Last Guardian na premierę, a ostatnio remaster Shadow of the Colossus tuż przed premierą (a także już po niej) remake'u od Bluepoint.
W każdym razie ICO trzeba znać, choć jeśli Fanek zamulał przy TLG to ICO uśpi go jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze pamiętam Ico oceniono w Pesxsie na 9. Dla mnie osobiście to 10/10 ... gra wszech czasów... zaraz przed SotC i The Last Guardian... Klimat gier Fumito Uedy jest nie do przebicia. Żałuję, że Blue Point nie dostało jeszcze zielonego światła na remaster Ico...

 

Poza niesamowitym klimatem, każda z gier Team Ico ma w sobie "to coś" czego na próżno szukać w innych tytułach... Wszystkie są wyjątkowe, niepowtarzalne i innowacyjne. Za każdym razem powiew świeżych pomysłów (żadne kalki!). Na Nico - The Last Guardian, przyszło nam trochę czekać. Jak dla mnie - było warto, dostałem to czego się spodziewałem. Nie zwiodłem się ani trochę.

Co do remastera SotC, oryginał nie był zbyt trudny, nowa edycje też nie jest, dlatego polecam zagrać na hardzie  kolosy mają więcej punktów witalnych!.

wyżej spoiler.... zapomniałem już jak się je prawidłowo zaznacza na forum... :facepalm:

Edytowane przez rushman
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Przeszedłem wczoraj i Ja. Ogólnie o grze pisać nie będę bo wszystko zostało napisane i gra się tak samo dobrze jak w 2005 roku, ale niestety miałem 2 glitche - czarny ekran i nic nie można było zrobić, jedynie restart gry pomagał.

 

Tak to remake perfecto, no może prócz ryja bohatera.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.02.2018 o 16:40, Square napisał:

Jak skończyłem Normal, to teraz najlepiej zacząć Hard i tam robić wszystkie czasówki, a potem TT na średnim? Czy jest jakieś inne rozwiązanie? Rozumiem, że nie mogę zacząć na trudnym z ulepszoną staminą i życiem z pierwszego przejścia?

To jest bez znaczenia, jesli chodzi o stamine to w czasowkach masz okreslona jej ilosc przez gre a nie tyle ile nafarmilismy. Takze najpierw rob czasowki na srednim pptem nowa gra plus i na hardzie.

 

I tak , biorac nowa gre + zaczynasz ze stamina i zyciem z poprzedniej gry. 

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, Szymek_PL_ napisał:

Powie mi ktos o co chodzilo w samym zakonczeniu w prostych slowach?? W ICO nie gralem wiec sa moze jakies nawiazania??

  Pokaż ukrytą zawartość

co ma oznaczac ten gowniak z rogami??


Ogolnie TLG podobal mi sie duzo bardziej niz Kolosy.


Przecież to chyba jasne, wystarczyło wsłuchać się w słowa tego starego kapłana na końcu.
Ten końcowy mały

Spoiler

rogacz to Wander, a raczej jego reinkarnacja. Cofnięty do niemowlęctwa w ramach pokuty za to, co odyebał, by teraz miał całe nowe życie do naprawienia tego, co zepsuł.


A nawiązania do ICO... Krąży opinia, że to właśnie

Spoiler

on zapoczątkował zrogowacenie wśród tamtejszej młodzieży - taka klątwa :)


Ja również z całej "trylogii Uedy" najbardziej lubię The Last Guardian - przede wszystkim za świetną narrację i niesamowity ładunek emocjonalny.
Obiektywnie rzecz biorąc to oczywiście Kolosy są lepsze jako gra sama w sobie, ale jako całość - doznanie, doświadczenie itp to TLG jest moim numero uno.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Panowie czy ta gra została tak skonstruowana, że zwyczajnie jest krótka czy to ja robię coś nie tak? Ludzie pisali, że pierwsze przejście zajmuje 8-10h, a ja mam już 7 kolosów ubitych, a na liczniku dopiero co 1,5h stuknęło. :pechowiec:

 

Gram po raz pierwszy i na normalu jakby co. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
11 minut temu, Wredny napisał:

No jak się jeździ od kolosa do kolosa, nie zwracając uwagi na piękno świata

Powiedz mi jak można nie zwracać na to uwagi jeżdżąc ciągle po świecie w poszukiwaniu kolosów? 

 

To mój pierwszy kontakt z grą.

 

Aha, kolosa nr 9 to yebać maczetami. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, suteq napisał:

Panowie czy ta gra została tak skonstruowana, że zwyczajnie jest krótka czy to ja robię coś nie tak? Ludzie pisali, że pierwsze przejście zajmuje 8-10h, a ja mam już 7 kolosów ubitych, a na liczniku dopiero co 1,5h stuknęło. :pechowiec:

 

Gram po raz pierwszy i na normalu jakby co. 

Dlatego, jak pisałem już wcześniej, polecam grać od razu na wyższym poziomie trudności (hard najlepiej). Kolosy mają więcej punktów witalnych, trochę wolniej schodzi im pasek życia. Gra się wtedy zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...