Skocz do zawartości

SNES Classic


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Frajerzy jesteście, zarówno snesowcy mini jak i PIowcy. Przecież wystarczy Xbox za 50zł i na nim odpalisz NES/SNES/GB/GBA/SMS/SMD/NEOGEO/TURBOGRAFX/MAME w pełnej prędkości, a i jeszcze coś z n64/PSXa się uciągnie... :)

 

Można tak w nieskończoność.

Jak ragi chce sobie odpalać romy z ESTETYCZNEGO SNESa mini to jego sprawa, ja zrobię tak samo. Już kiedyś interesowałem się półśrodkami i zainstalowałem sobie pod TV Ouyę z emulatorami - skończyło się na tym, że do grania w gry inne niż RPG i filmów nie nadaje się takie rozwiązanie do niczego, za duży input lag - zarówno na kontrolerach bezprzewodowych jak i podpiętych via USB. Za stary już jestem na kombinowanie, czytanie, wgrywanie nowych rewi.zji emulatorów - na SNESa mini wrzucę sobie romy i komfortowo pogram.

Odnośnik do komentarza

Również tak zrobię, zbyt cenie sobie swój czas żeby bawić się z Raspberry, obudową, dokupieniem 2 padów i konfiguracją tego. Zwłaszcza ,że mam świetne rozwiązanie pod ręką w postaci mini SNESa. Do tego w tej cenie nie złożę komputera, obudowy i nie dokupię 2 padów sensownej jakości. 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli wiązałoby się to z otwieraniem obudowy, ingerencją w hardware to nigdy bym o tym nie pomyślał, ale jak to ma być zwykłe flashowanko, a potem łatwo można wrócić do stockowej zawartości to dla mnie zero problemu - zwłaszcza, że sprzęt nie ma funkcji sieciowych.

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o kwestie legalności. Na rp chodzi wszystko dobrze bo jest bardzo dużo deweloperów. Natomiast snes mini jest świetny ale tu chyba chodzi o fakt, żeby być legalnym. Jak nie, to są tańsze i łatwiejsze w obsłudze rozwiązania jak właśnie pi z dystrybucja retropie, polecam yt. Pady chodzą idealnie.

Odnośnik do komentarza

 

 

 ale tu chyba chodzi o fakt, żeby być legalnym

 

 

Bo? W konstytucji ktoś tak napisał? Kupiłem produkt i jak będę chciał, to będę nim rzucał po ścianach. Cyrografu legalności nie podpisałem. Jedni widzą w tym możliwość grania w legalne gry, drudzy ładne pudełeczko do wgrywania romów. Serio nie wiem, czego tutaj można nie rozumieć. 

 

Po co jako konsument mam kupić to:

 

13b3c121-ef50-454f-a10a-713a3b9993c7_1.e

 

skoro mogę kupić to:

 

snes-mini-cropped.jpg

 

xD no ludzie. Jeszcze się w jakieś obudowy bawić? Co? Słucham? A po co?

 

Niestety niektórzy w tym temacie robią kur,wę z logiki. Mam pod ręką wygodne rozwiązanie, ale nie, lepiej składać transformersa. Jeszcze myślałem, ze te raspberry jakoś wygląda, ale nie, to jest płyta główna xDDDD

 

4 kliknięcia po podłączeniu SNESa Mini do PC kontra składanie swojej obudowy, no faktycznie, za dużo roboty przy SNESie mini.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o kwestie legalności. Na rp chodzi wszystko dobrze bo jest bardzo dużo deweloperów. Natomiast snes mini jest świetny ale tu chyba chodzi o fakt, żeby być legalnym. Jak nie, to są tańsze i łatwiejsze w obsłudze rozwiązania jak właśnie pi z dystrybucja retropie, polecam yt. Pady chodzą idealnie.

 

To znaczy wrzucanie romów z neta na Pi będzie bardziej legalne niż wrzutka na SNESa mini jedną z ponad 300 gier na SNESa, jakie mam fizycznie w kolekcji?

 

Będę żył na krawędzi niczym konsolowy renegat, a wszystko w imię wygody 8)

Odnośnik do komentarza

Zupełnie mnie nie zrozumiałeś. Jak masz gry to dla mnie jest sprawa prosta. Grasz w grę na sensie którą posiadasz. Natomiast jak ludzie jej nie mają, to wgranie retropie na kartę minisd SD i wrzucenie jej na rp3 jest nawet prostsze. Dwa pady 8bit snesowe bezprzewodowe i mamy Snesa, nesa, megadrive itd. Oczywiście nielegalnie. Natomiast te stare konsole są od lat emulowane w 100%, więc prędzej trafi się gra która nie będzie działać na snes mini niż na retropie.

Odnośnik do komentarza

Ja do tej pory na Snesie mini ograłem już Donkey Kong Country, Super Metroid i jestem w połowie Earthbound. 

Zastanawiam się ile Wy ogracie gier po wgraniu tych setek pozycji?,.................... i już wam odpowiadam na to pytanie.

Ogracie zapewne (pipi), bo będziecie skakać jak te małpy z jednej gry na drugą - taka prawda niestety, ale rubta, co chceta.

Ja tam wole ograć te 21 gier, niż nie ograć nic.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Offtop: Pamiętam swój pierwszy smartfon, mogłem na nim odpalać gierki z NESa, SNESa. Marzyłem o lepszym modelu, który pozwoliłby mi na odpalenie gier z PSXa. Marzenie się spełniło, miałem w kieszeni Tekkena 3.
Po jakimś czasie kupiłem tablet typowo do gier, wraz z padem. Wgrałem z 10 emulatorów, zapchałem kartę 16GB romami, plikami iso. Mam teraz sprzęt, który mogę podłączyć pod TV, grać wygodnie na kanapie, padem, a tak naprawdę nie ukończyłem na nim żadnej gry. Po co mi milion gier, w które i tak nie zagram, jak mogę mieć 21 gier zamkniętych w jednym pudełeczku? :)
Kupka wstydu rośnie z dnia na dzień: na PS4 mam ze 40 gier, z czego ukończyłem może kilka. 3DS leży zhackowany, a ukończyłem na nim tylko dwie gry (z czego jedna oryginalna) - sprzęt leży w szafie. A tablet shield? Głównie kobita na nim siedzi, a mnie jakoś przestało jarać granie w Mario, skoro mam miniNESa.
Jak SNESmini zostanie zhackowany, fajnie, ale wiem, że wtedy zamiast grać będę miał rozpoczęte kilka tytułów i żaden nie będzie skończony. Już to przerabiałem przy każdej hackniętej platformie.
 

Odnośnik do komentarza

Tak można w nieskończoność. Mam bardzo dużo gier wideo na półkach, a mimo to jakoś je kończę. Magia? Nie. Dyscyplina. Staram się grać jednocześnie w max 3-4 gry, z czego jedna jest moim 'mainem' - gram w nią najdłużej aż do ukończenia. Potem na jej miejsce wchodzi jakiś sub, a mainem staje się jedna z wcześniej rozpoczętych.

 

Jak ktoś jest niezdecydowany i napoczyna wszystko bez umiaru, a potem i tak nie gra, to po prostu brakuje mu silnej woli.

Edytowane przez ping
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...