Skocz do zawartości

Ghost of Tsushima


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Wredny napisał:


Technicznie i mechanicznie to obok RDRII nie stało nawet :frog:

 

Mechanicznie obok RDRII to nic nie stoi, tylko R* jest w stanie pieczołowicie oddac uczucie poruszania sie czolgiem na lodzie wewnatrz jakiegokolwiek budynku.

 

Tak bardziej serio, to jak zbieralem zasoby przed chwila to mialem wlasnie takie mysli ktore mnie przywracaly do RDR2 i tego jak bardzo nie cierpialem w tej grze czegokolwiek podnosic, w GoT mamy zwykly "teleport" surowcow, ale jest okraszony fajnym efektem specjalnym (Thanos snap) na przedmioce plus satysfakcjonujacym dzwiekiem w zaleznosci od surowca, to z kolei uswiadomilo mi ze chyba zawsze bardziej rajcuje mnie dzwiek podnoszenia czegos (np MGSy), niz sama animacja (RDR).

 

Sama eksploracja przywodzi na mysl BotW-lite, ale o tym wiecej napisze jak pogram dluzej, mialem juz kilka momentow "ooo, fajne, pojde tam ciekawe co bedzie" i zawsze cos ciekawego znalazlem, zobaczymy jednak czy ten efekt sie utrzyma.

 

Graficznie poki co chyba najladniejsza gra w jaka gralem w tej generacji. Jasne, TLOU2 ma znacznie ladniejsze niektore rzeczy a RDRII w ktorego gralem na koxie ma bardzo imponujacy draw distance i niesamowite visty, jednak Ghost poki co znalazl fajny balans miedzy tymi dwoma grami, dodac do tego klimat Japonii co do ktorego jestem bardzo stronniczy i mam swojego faworyta generacji. Ale w dupie bylem i (pipi) widzialem jeszcze, chociaz tez juz zrobilem z 10 screenshotow.

 

  • Plusik 2
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

To jest gra, na jaką chyba czekałem od czasów, kiedy znudziło mi się Diablo 2. Ma klimat, patos i przygodę, krew się leje strumieniami, a mimo że wrogów są całe hordy, czuję niezmienną satysfakcję z każdego jednego, który pada przecięty wpół. No i do tego muzyka, dialogi po japońsku, wartka akcja i te przyjemne spowolnienia, wiatry. 

 

Na tę chwilę mogę tylko powiedzieć, że będzie się to rypało jak w trzeciego Wiedźmina, do momentu, gdy się poznało wzdłuż i wszerz świat tej gry i zaczęło (dopiero wtedy) odkrywać jej wady. 

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, XM. napisał:

Ale te nagle zmiany pory dnia i pogody trochę siara. 

 

Ale misje poboczne rzeczywiście spoko - nic doopaka rozgrywającego, ale są interesujące.

 

Robiles misje moze jakas? Bo wtedy sie nagle potrafi zmienic zeby lepiej atmosfere ustawic. Ja tak wlasnie mialem jak robilem misje poboczna na nauczenie sie tego pierwszego turbo ciosu gdzie sie pilka tenisowa jedna zuzywa po aktywacji (mozna lapska nim pieknie odcinac)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, przypatrze się teraz, ale bankowo miałem ze dwa razy sytuację, że byla burza/deszcz i nagle zrobiła się ładna pogoda.

W sensie ze zrobilo sie czysciutkie niebo, +30 stopni i można ganiać w samych gaciach.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Też tak macie, że jak wejdziecie w menu konsoli w zakładkę powiadomienia to widnieje tak jakby folder z aktualizacją GoT z napisem oczekujące?

Dziwne to bo gra normalnie pobrała mi aktualizacje do 1.04 a przy uruchomieniu gry dociągnęła pliki i pojawiła się informacja, że zainstalowano tą samą wersję. Po wyłączeniu gry, kiedy wejdę do menu powiadomień konsoli to jest jakby taki folder ze strzałka i napis oczekujące a jak wejdę tam to mam niby zainstalowane...

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pogralem chwilę, w moim odczuciu nie jest to jeszcze najwyższa liga (szczególnie kuleją animacje), Sucker Punch musi się jeszcze sporo nauczyć, ale idą w dobrym kierunku. 

 

Gra pewnie się rozkręci (wiadomo open world), ale na pewno nie będzie to jakiś aspirant do GOTY, takie trochę bardziej dopracowane Days Gone w Japonii, co nie znaczy, że nie będę się przy niej dobrze bawił. Po TLoU2 jednak już żadna gra przez jakiś dłuższy okres nie wywoła na mnie takiego wrażenia. Godne pożegnanie generacji, natomiast myślę, że lepiej jakby Ghost wyszedł przed TLoU2, albo przynajmniej w większym odstępie czasu:).

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...