Skocz do zawartości

Porty - życzenia i stan faktyczny


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

 

Sid Meier's Civilization VI for Nintendo Switch includes the latest game updates and improvements, and four pieces of additional content which adds four new civilizations, leaders, and scenarios:
 

  • Vikings Scenario Pack
  • Poland Civilization & Scenario Pack
  • Australia Civilization & Scenario Pack
  • Persia and Macedon Civilization & Scenario Pack

Key features for Sid Meier’s Civilization VI on Nintendo Switch include:
 

  • PLAY YOUR WAY: The path to victory is the one you determine. Become the most scientifically advanced civilization, dominate through sheer military power, or become the foremost destination for the cultural arts.
  • THE WORLD’S GREATEST LEADERS: Play as one of 24 different leaders from various countries around the world and throughout history. Build an empire of lucrative trade routes with Cleopatra of Egypt, flex the military might of your legions with Trajan of Rome, or develop a powerhouse of culture with Hojo Tokimune of Japan. Each of the leaders can be played any way you prefer, with unique abilities, units, and infrastructure in their quest for victory.
  • EXPANSIVE EMPIRES: See the marvels of your empire spread across the map. Settle in uncharted lands, improve your surroundings, build new districts, and see your cities – and your civilization – prosper.
  • ACTIVE RESEARCH: Unlock boosts that speed your civilization’s progress through history. To advance more quickly, use your units to actively explore, develop your environment, and discover new cultures.
  • DYNAMIC DIPLOMACY: Interactions with other civilizations change over the course of the game, from primitive first interactions where conflict is a fact of life, to late game alliances and negotiations.
  • EXCITING AND UNIQUE SCENARIOS: Civilization VI for Nintendo Switch includes four playable scenarios, each with a different setting and style of gameplay inspired by history. Be part of the colonization of Australia in “Outback Tycoon,” defend Poland from invaders in “Jadwiga’s Legacy”, choose a Viking leader to plunder Europe in “Vikings, Raiders, and Traders!”, or conquer the known world in the “Conquests of Alexander.”
  • COOPERATIVE AND COMPETITIVE MULTIPLAYER: Up to 4 players can cooperate or compete for supremacy via a wireless LAN.

Sid Meier’s Civilization VI will be available on Nintendo Switch on November 16, 2018. Sid Meier’s Civilization VI is rated E10+ for Everyone 10 and up by the ESRB, and is available now on Windows PC. Sid Meier’s Civilization VI is also available on iPad, Mac and Linux from Aspyr Media.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

O jasny ch,uj :oooooo

 

Oby to tylko nie było zdałnione "coś" w rodzaju Civ Rev, niech to będzie pełna cywilizacja. Okrojona graficznie czy co tam muszą zrobić, żeby to na Switchu poszło, ale niech to będzie prawdziwa Civka i łykam to bez popity. No i oby to dostawało dodatki tak jak wersja PC, bo w przypadku V każdy dodatek zmieniał praktycznie całą grę i stawał się nieodłączną częścią całości.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, raven_raven napisał:

O jasny ch,uj :oooooo

 

Oby to tylko nie było zdałnione "coś" w rodzaju Civ Rev, niech to będzie pełna cywilizacja. Okrojona graficznie czy co tam muszą zrobić, żeby to na Switchu poszło, ale niech to będzie prawdziwa Civka i łykam to bez popity. No i oby to dostawało dodatki tak jak wersja PC, bo w przypadku V każdy dodatek zmieniał praktycznie całą grę i stawał się nieodłączną częścią całości.

 

 

Skoro jest jasno opisane, że Civ 6 na Switcha dostanie wszystkie aktualizacje i całą resztę w tym dodatkowe scenariusze za free to gameplayowo okrojona być raczej nie może. Zresztą całość pochodzi z ich oficjalnej strony i nigdzie nie ma info, że jest to uproszczona wersja. Na dodatek widnieje tam filmik ale na razie niedostępny. Jestem na 200% pewien, że ta zapowiedź miała być na wczorajszym Direct. 

Odnośnik do komentarza

Zapowiedzi zawsze są piękne, ale dopóki nie dostanę jakiegoś potwierdzenia, to wolę nie podniecać się przedwcześnie. Switch ma bliżej do PS3/X360 niż obecnej generacji, a Cywilizacje do lekkich gier nie należą. Jeśli upchną całą grę bez cięć w takiej samej formie jak teraz jest na PC, to szanuję, ale no nie jest to wcale takie oczywiste. Z zapowiedzi wygląda to dobrze, zgadzam się.

Odnośnik do komentarza

Kurczę, dzięki, że mi piszecie co jest w notce napisane. Sam nie dałbym rady.

 

ogór: Przecież zawsze porty gier z PC tak bezproblemowo i bez jakichkolwiek ograniczeń trafiają na konsole, szczególnie te najsłabsze, a z dodatkami też przecież nigdy nie było cyrków. Nie mam zupełnie podstaw do jakichkolwiek dywagacji na ten temat.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ficuś napisał:

ciekawe co z interfacem i sterowaniem, obstawiam, ze przenosnie bedzie srednio, w docku na tv tragicznie

 

Za to na 16" ekranie lapka jest wszystko ok? Nie przesadzajmy, wiele gier stricte PC-owych wylądowało na konsole i jakoś UI nie zawalił całego ekranu. Tak czy siak dla mnie najlepszy news z tego wszystkiego. Zresztą nawet swego czasu przy Civ Revolution na X360 bawiłem się świetnie i miałem właśnie zakupić 6-tkę na PC-ta a tutaj taka miła niespodzianka (no chyba, że wyjdzie straszna kupa). 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, chrno-x napisał:

 

 

Od kiedy to w turowej strategii ma takie znaczenie? Lol 

Yyy bo masz kupę elementów w czasie tury do wybrania, zaznaczenia itp? Zresztą nie wiem kto normalny gra na lapku w Civa ja dla wygody dzieliłem ekran z tv 32 calowym i grałem na dwóch ekranach myszką, ciężko mi sobie wyobrazić w nieoglupionej wersji lazeniem po menusach padem gdzie na switchu masz chociaż ten dotyk gdzie możesz latać po mapie dowolnie smyrajac ekran

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Be_ napisał:

Yyy bo masz kupę elementów w czasie tury do wybrania, zaznaczenia itp? Zresztą nie wiem kto normalny gra na lapku w Civa ja dla wygody dzieliłem ekran z tv 32 calowym i grałem na dwóch ekranach myszką, ciężko mi sobie wyobrazić w nieoglupionej wersji lazeniem po menusach padem gdzie na switchu masz chociaż ten dotyk gdzie możesz latać po mapie dowolnie smyrajac ekran

 

Od tego jest chociażby sterowanie ruchowe joy-conem, jeżeli już tak wymyślać na siłę, jak to bez myszki nie da się grać w strategię (jakim cudem Halo Wars, Supreme Commander i parę innych strategii wyszło na konsole i sterowanie jest w porządku to nie wiem musi być jakaś magia). 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Be_ napisał:

Yyy bo masz kupę elementów w czasie tury do wybrania, zaznaczenia itp? Zresztą nie wiem kto normalny gra na lapku w Civa ja dla wygody dzieliłem ekran z tv 32 calowym i grałem na dwóch ekranach myszką, ciężko mi sobie wyobrazić w nieoglupionej wersji lazeniem po menusach padem gdzie na switchu masz chociaż ten dotyk gdzie możesz latać po mapie dowolnie smyrajac ekran

 

 

Ja gram we wszystkie strategie na laptopie i surface pro. Na tym ostatnim świetnie się gra w turowe z piórem Microsoftu. Nawet w łóżku czy w fotelu baaaardzo wygodne, strasznie mi się to rozwianie podoba. Dla mnie 32 cale to za dużo na strategię, co prawda mam doświadczenia na 40 ale podejrzewam ,że na 32 wiele lepiej nie jest. 

 

Myślę ,że na switchu skoncentrują się na dotykowym ekranie a na TV będziemy używać sterowania ruchowego. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, chrno-x napisał:

 

Od tego jest chociażby sterowanie ruchowe joy-conem, jeżeli już tak wymyślać na siłę, jak to bez myszki nie da się grać w strategię (jakim cudem Halo Wars, Supreme Commander i parę innych strategii wyszło na konsole i sterowanie jest w porządku to nie wiem musi być jakaś magia). 

Hw to inna sprawa niż Civ 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, _Be_ napisał:

Hw to inna sprawa niż Civ 

 

Dlaczego? Przecież Halo Wars to strategia w czasie rzeczywistym, nie ma żadnej pauzy, trzeba się śpieszyć co do podejmowania decyzji a tutaj mówimy o turowej strategii, gdzie nikt nas nie goni i co najlepsze nie trzeba podejmować 10 decyzji na raz. Wystarczy aby developer dobrze dopasował UI do ekranów TV i konsoli i odpowiednio wszystko rozmieścił. Skoro obecnie takie tytuły jak Torment, Pillar of Eternity itp. cRPGi wychodzą na konsole i dalej świetnie się w nie gra pomimo oceanu tekstu na ekranie to nie wierzę aby Civ 6 miałby być niegrywalny. 

 

Zresztą dopóki nie zobaczymy gameplayu ze Swticha to możemy sobie gdybać. Ja tam się ciesze na tego newsa. Nie pamiętam czy kiedykolwiek wyszła nie okrojona wersja Civilization na konsole a tutaj nadarza się taka okazja. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, chrno-x napisał:

 

Dlaczego? Przecież Halo Wars to strategia w czasie rzeczywistym, nie ma żadnej pauzy, trzeba się śpieszyć co do podejmowania decyzji a tutaj mówimy o turowej strategii, gdzie nikt nas nie goni i co najlepsze nie trzeba podejmować 10 decyzji na raz. Wystarczy aby developer dobrze dopasował UI do ekranów TV i konsoli i odpowiednio wszystko rozmieścił. Skoro obecnie takie tytuły jak Torment, Pillar of Eternity itp. cRPGi wychodzą na konsole i dalej świetnie się w nie gra pomimo oceanu tekstu na ekranie to nie wierzę aby Civ 6 miałby być niegrywalny. 

 

Zresztą dopóki nie zobaczymy gameplayu ze Swticha to możemy sobie gdybać. Ja tam się ciesze na tego newsa. Nie pamiętam czy kiedykolwiek wyszła nie okrojona wersja Civilization na konsole a tutaj nadarza się taka okazja. 

 

Chodziło mu zapewne o to ,że HW to zwykły nierozbudowany RTS. Nie masz tam masy danych, tabelek czy masy opcji zarządzania więc spokojnie sterowanie można obłożyć 5 przyciskami. Tam nawet nie ma normalnej rozbudowy bazy a ekonomia sprowadza się do dwóch surowców których nawet nie trzeba pozyskiwać w tradycyjny sposób tylko wystarczy postawić budynek i same się gromadzą. I chwałą za to bo dzięki temu HW jest najlepszym RTSem na pada jakakolwiek się ukazał. Prosta, wygodna i przy tym mega grywalna. Jednak szybko się nudzi z braku masy taktyk. 

 

Civ 6 ma masę statystyk i danych ale da się to spokojnie ogarnąć bo jest to strategia turowa, co prawda nie wiem jak to rozwiążą na 6 calowym ekranie i na dzień dzisiejszy tego kompletnie nie widzę ale na TV nie będzie żadnego problemu z tym.  Trzeba czekać do pierwszych filmików z trybu przenośnego, jak nie zmienią UI to będzie kaszanka :sapek:

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...