Skocz do zawartości

Co w branży piszczy?


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie ma takiego ogólnego tematu do dyskusji o newsach w branży giereczkowej, więc czemu by nie założyć? A jeśli jednak jest... cóż, chciałem dobrze. :sapek:

No to na początek: CI Games zwalnia 90% ekipy developerskiej. Od teraz chcą skupić się na wydawaniu, a nie tworzeniu gier. Kontynuację Lords of the Fallen (myślałem, że już dawno powstaje :blink:) miałoby stworzyć zewnętrzne studio, podobnie z ewentualnymi kolejnymi odsłonami ich marek.

źródło 

 

W sumie... myślę, że to dobra decyzja. Tworzenie współczesnych AAA na światowym poziomie ich chyba jednak przerastało, a metki "studia od gierek za 10zł z kiosku", bardziej z czasów City Interactive, i tak już dawno się pozbyli.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nowa gra Remedy o kodowej nazwie P7 trafi na rynek (o ile nie obędzie się bez opóźnień) w 2019 roku. Wyda ją 505 Games, platformy docelowe to Xbox One i Playstation 4 i PC. Gra ma być trzecioosobową grą akcji z elementami sieciowymi. 

 

Ponadto w tym mają ruszyć prace nad kolejną grą studia. 

https://wccftech.com/remedy-p7-launch-2019-new-project/

Edytowane przez asax
Odnośnik do komentarza

https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=108092

wypowiedź Tony'ego Hawka:

Cytat

Do wszystkich, którzy proszą mnie o remastery starych gier lub narzekają na niedziałające serwery THPS: Activision posiada licencję THPS, a ja już z nimi nie współpracuję. Jeśli miałbym umiejętności/pozwolenie na włączenie serwerów lub przepisanie kodu na nowsze systemy samodzielnie, chętnie bym to zrobił…

Ech... no mam piątkę na PS4 i nie działa. Serwery wyłączone, a co dziwne grę można w dalszym ciągu kupić. Gra singlowa, która wymaga 'always online' nie działa. Ciekawe czy wydadzą patcha? Ale z tego co wiem - patche na konsolach Sony kosztują dość dużo dolców, więc raczej wątpię.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Tak się zacząłem zastanawiać... jak 16 osób zakłada studio i zaczyna robić grę która wygląda na coś pokroju AA to skąd biorą na to kasę? Nie mają wydawcy, są niezależni, z czego finansowane są bieżące prace? Ciekawi mnie to, bo chyba pracownicy nie zrobili zrzuty z własnych oszczędności albo też nie pracują non-profit.

 

Odnośnik do komentarza

Jutro prawdopodobnie będzie ujawiony nowy Tomb Raider

 

https://www.tombraider.com/en-us

 

22 godziny temu, MaZZeo napisał:

Ciekawi mnie to, bo chyba pracownicy nie zrobili zrzuty z własnych oszczędności albo też nie pracują non-profit

Czy ja wiem? Twórcy Cupheada (tj bracia) zastawili swój dom żeby wziąć pożyczkę z banku na dalszy developing gry. Być może w tym przypadku jest podobnie albo pracowali gdzieś indziej, zarobili pieniądze, które pozwalają im przeżyć a nadzieje wiążą z swoim niezależnym projektem. 

 

Jonatan Blow na przykład większość zysków, które miał z Braida i które udalo mu się zaoszczędzić zainwestował w The Witness a i tak musiał wziąć pożyczkę aby grę dokończyć a budzet gry wyniósł około 5mln dolarów więc wiesz różnie bywa.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Na zachód nadchodzi Steins;Gate Elite - kolejny visual novel związany ze S;G. PC, PS4 i Switch, a w Japonii jeszcze na Vitę.

 

http://pl.ign.com/steinsgate-elite/15884/news/steinsgate-elite-trafi-do-europy-jeszcze-w-tym-roku

 

 @Velius chyba gdzieś wspominał, że VN na tym oparte są nawet lepsze od anime, no to chyba zacznę się im przyglądać. ;)

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

W marcu Konami zarejestrowało w USA znak towarowy Silent Hill... Ale żeby nie było za wesoło, we wniosku mowa jest o automatach i urządzeniach gamblingowych. :facepalm:

https://www.ppe.pl/news/57318/silent-hill-moze-powrocic-konami-rejestruje-marke-w-usa.html

Sam nie wiem czy gorsze to, czy jakiś ewentualny twór pokroju Silent Hill Survive, tfu. :bad:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Nie chcę mi się szukać źródła ale są jakieś plotki o tym że Ubisoft szykuje remaster trylogii Raymana( Nie mam pojęcia jak sprawdziłaby się jedynka w dzisiejszych czasach xD )

 

Mimo rakowości inicjatywy chętnie przeszedłbym 10-ty raz dwójkę na kolejnej już konsoli :banderas: 

Odnośnik do komentarza

A nie wiem, nigdy go nie lubiłem. Ostatnio gadaliśmy na ircu i ragi przytoczył historie jak kupił Raymana na coś tam przeszedł jeden level i sprzedał, potem kupił tego samego Raymana na Switcha przeszedł jeden level i sprzedał. 

 

To samo czuje wobec tej serii czy Legends, ot sprawdzić demo i już można zakończyć przygodę (akurat etap muzyczny w demie przyjemny) jeszcze w 4 osobowym co-opie na Wii U przy piwku mi się przyjemnie grało, ale tak samemu to kompletnie nie pasuje mi ta seria. Ani w 2D ani 3D. A co mi nie pasuje? Nie wiem, bohater dla mnie ma beznadziejny design, skakanie nie jest sztywniutkie jak ma być i gra mnie usypia po prostu. 

Odnośnik do komentarza

Mi nawet Origins nie siadło :(. Sterowanie sztywniutkie, grafika piękna, płynność elegancka... ale coś nie zagrało. Może to wina mojej awersji do platformówek o której nie wiem (w sensie mało co z tego gatunku grałem w ostatnich latach i być może z każdą inną platformówką byłoby tak samo :rotfl:) ale dwa razy włączyłem i już nie wróciłem.

Odnośnik do komentarza

mam tak samo Rayman nie rusza mnie w ogole. za malolata nie pyklo wolalem grac w mario, jazz jack rabbit itp pozniej gdy wyszedl Legends sprawilem sobie na vite skonczylem dwa level nawet sie jaralem bo wygladalo super na oledzie ale nigdy nie wrocilem xD pozniej w goldzie byla nastepna czesc na xbox live rozegralem pare lvl i lezy i sie kurzy w chmurze 

Odnośnik do komentarza

Origins i Legends to były najlepsze platformowki 2d w jakie gralem(do czasu az sprawdzilem DKR na WII). Z 3d gralem, tylko w dwojke i tez była swietna.

W platformowkach oprocz sterowania  najbardziej cenie sobie dynamikę, roznorodnosc i najlepiej żeby były jak najbardziej liniowe, wiec chciałbym trzecia czesc 2d.

Nie lubie za to platformowek eksploracyjnych, bo mnie przymuluja. Może zły przykład, ale nie jestem fanem pierwszego spyro. Jedyne, co tam robisz to biegasz i szukasz krysztalkow, kolejne części lepsze, ale to nadal nie to.

 

Jakby w takim Legends sterowanie nie było sztywniutkie to gra byłaby niegrywalna. Są tam genialne  levele, gdzie smigasz w rytm muzyki(m.in Oko tygrysa) albo bardziej hardkorowe(lustrzane/8bitowe). Osobiscie wole mniejsze wyzwanie, ale cos bardziej swiezego niz kolejna wariacja Mario Bros.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8Vh2SY4qXXA        

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...