Skocz do zawartości

Co w branży piszczy?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość suteq

Czy ja wiem, rok później przecież wyszedł reboot Tomb Raidera, który miał masę takich skryptowanych sekwencji. Nie wspominając już o Uncharted 2 z 2009 czy Uncharted 3 z 2011 roku. 

Odnośnik do komentarza

Co do tego PoPa, to najpierw event z nim związany w For Honor, potem info, że ubi rejestruje domenę priceofpersia6, teraz niby przez przypadek zostaje upublicznione video z anulowanej odsłony. Mam nadzieję, że to wszystko zmierza do oficjalnej zapowiedzi nowej części. Tym bardziej, że teraz jest dobry czas, skoro AC przenieśli w zimowe/nordyckie klimaty. Tylko mam nadzieję, że to faktycznie będzie nowa cześć, bo niektóre plotki wskazują na remake piasków czasu, a imo trylogia nie potrzebuje odświeżenia. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Największym problemem serii PoP jest... Jordan Mechner. Ubisoft po prostu część wpływów musi dzielić z twórcą serii, to jest główny powód dlaczego AC powstało (własne IP = brak licencjonowania) oraz dlaczego do tej pory - czyli równe 10 lat - nie widzieliśmy pełnoprawnej gry w uniwersum.

Jeśli seria powróci, to imo nie jako duży tytuł, chyba, że twórcy znudzi się bycie miliarderem ("wartość" Mechnera to 1.5 miliarda USD xDDD).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Hendrix napisał:

Największym problemem serii PoP jest... Jordan Mechner. Ubisoft po prostu część wpływów musi dzielić z twórcą serii, to jest główny powód dlaczego AC powstało (własne IP = brak licencjonowania) oraz dlaczego do tej pory - czyli równe 10 lat - nie widzieliśmy pełnoprawnej gry w uniwersum.

Jeśli seria powróci, to imo nie jako duży tytuł, chyba, że twórcy znudzi się bycie miliarderem ("wartość" Mechnera to 1.5 miliarda USD xDDD).

 

To widzę, że ten Mechner to niezły pazerny typ, gdzie taki Tom Clancy's (zapewne jego rodzina pobiera tantiemy po śmierci pisarza) za te Rainbowy i Divisiony jakoś nie narzeka na hajs, skoro tak się dogadali.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, MBeniek napisał:

Co do tego PoPa, to najpierw event z nim związany w For Honor, potem info, że ubi rejestruje domenę priceofpersia6, teraz niby przez przypadek zostaje upublicznione video z anulowanej odsłony. Mam nadzieję, że to wszystko zmierza do oficjalnej zapowiedzi nowej części. Tym bardziej, że teraz jest dobry czas, skoro AC przenieśli w zimowe/nordyckie klimaty. Tylko mam nadzieję, że to faktycznie będzie nowa cześć, bo niektóre plotki wskazują na remake piasków czasu, a imo trylogia nie potrzebuje odświeżenia. 

Splinter Cella też teasowali róznymi gościnnymi występami, filmikami z Fisherem po wydaniu MGSV czy innymi badziewiami, a na nową część fani czekają przed każdym E3 od kilku lat. Na razie nie nastawiałbym się na szybki powrót PoPa - VR escape room jest w produkcji, a w roli maszynki do robienia hajsu występuje obecnie seria z Asasynami w nazwie.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, 20inchDT napisał:

Ten filmik jest od 2012 na YT.

Wrzucony został pewnie w 2012, ale jako prywatny. I pewnie niedawno ktoś zmienił mu ustawienia na publiczne (yt w takich wypadkach i tak dalej pokazuje datę wrzucenia filmiku do serwisu). Bo raczej ciężko uwierzyć, że na yt przez 8 lat był normalnie dostępny filmik z "prince of persia" w tytule i dopiero teraz ktoś na niego wpadł ;) 

 

@Hendrix Dzięki za info. Myślałem, że ip w całości należy do ubi. Teraz to ma sens. Ale pop przyjmę nawet w postaci platformówki 2D/metroidvanii :lapka:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Faka napisał:

 

To widzę, że ten Mechner to niezły pazerny typ, gdzie taki Tom Clancy's (zapewne jego rodzina pobiera tantiemy po śmierci pisarza) za te Rainbowy i Divisiony jakoś nie narzeka na hajs, skoro tak się dogadali.


Ubisoft ma pełne prawa do nazwy Tom Clancy (w przypadku wszystkich "media products") , kupili je w 2008 roku, mogą używać do woli, nie ma żadnych tantiem.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MBeniek napisał:

Co do tego PoPa, to najpierw event z nim związany w For Honor, potem info, że ubi rejestruje domenę priceofpersia6, teraz niby przez przypadek zostaje upublicznione video z anulowanej odsłony. Mam nadzieję, że to wszystko zmierza do oficjalnej zapowiedzi nowej części. Tym bardziej, że teraz jest dobry czas, skoro AC przenieśli w zimowe/nordyckie klimaty. Tylko mam nadzieję, że to faktycznie będzie nowa cześć, bo niektóre plotki wskazują na remake piasków czasu, a imo trylogia nie potrzebuje odświeżenia. 

 

1 godzinę temu, Bzduras napisał:

Splinter Cella też teasowali róznymi gościnnymi występami, filmikami z Fisherem po wydaniu MGSV czy innymi badziewiami, a na nową część fani czekają przed każdym E3 od kilku lat. Na razie nie nastawiałbym się na szybki powrót PoPa - VR escape room jest w produkcji, a w roli maszynki do robienia hajsu występuje obecnie seria z Asasynami w nazwie.

 

Bzduras w sumie Ci odpowiedział. Dodam tylko, że NAWET przyjąłbym remaster Convicion co może gameplayem nie urzekła co niektórych, ale ta gra miała klimat i swój pomysł na siebie fabularny.

 

No i Pan Fisher został pokazany w należyty sposób. Chciałbym żeby rozwineli tą postać fabularnie (posiłkowali się książkami chociażby gdzie jest masa fajnych wątków z Fisherem przedstawionych).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

CDP Red przebił wartością Ubisoft na GPW :obama:

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-05-19-cd-projekt-jest-obecnie-warty-wiecej-niz-ubisoft

 

Niby wypada się cieszyć, no ale IMO to pompowanie bańki do granic. Jeśli Cyberpunk nie okaże się grą dekady i\lub nie zapowiedzą chwilę potem Wiedźmina 4, to może być (pipi)nięcie z hukiem :dunno:

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.