Skocz do zawartości

100 milionów bitcoinów


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Kto by pomyślał że z samego mixu nudnych (i zwykle kojarzących się z groszowymi odsetkami) obligacji, lokat i weksli będzie do wyciśnięcia prawie 50k pasywnego rocznie po podatku belki, a akcje i bitcoiny idą rekordowo w pizdu (chociaż kto miał na krypto zrobić fortunę to zrobił). Pewnie trend się odwróci w kolejym cyklu gospodarczym, to akcje raczej nadal warto dokupować na taniości. Chyba, chociaż czasem kusi wyjąć wszystko i przerzucić w papiery dłużne.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Il Brutto napisał:

najlepiej lubie czytac reddita w takich momentach i to twarde wyparcie podobne naszych forumowych psycholi po konferencjach MS

Ludzie po prostu nie mają cierpliwości i nerwów na takie zabawy. Bańka pękła już któryś raz na przestrzeni kilku lat, kto to przeżył, to bierze dzisiejszą sytuację na chłodno. Kto wchodził all in w czasie hossy lata teraz z osraną dupą, proste. Ja się spadkami nie przejmuje, jak złapałem zajawkę na krypto, to zacząłem traktować kupowanie tokenów jak skarbonkę i sprawdza się to dla mnie. Kupuje małymi porcjami co miesiąc i w ciągu trochę ponad roku mam kilka tysi oszczędności już po spadkach, nie ruszam tego za chuja. Najgorsze co można zrobić to sprzedaż w panice. No ale to indywidualna kwestia, jak ktoś nie wierzy, że rynek znów odbije, to nie ma sie co w to pchać :)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, gekon napisał:

Też się cieszę, że przejebałem tylko 5 tyś na tym gooownie dla spekulantów.

 

 

Na początku roku mówili trzymaj, odbije xD Teraz kurwa byłbym golasem a nie rentierem. 

Kto tak mówił? Nie trzeba być geniuszem żeby stwierdzić, ze po okresie gorączki i olbrzymich wzrostów przyjdzie krach :)

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, izon napisał:

Kto tak mówił? Nie trzeba być geniuszem żeby stwierdzić, ze po okresie gorączki i olbrzymich wzrostów przyjdzie krach :)

Dosłownie WSZYSCY

 

ten krach to miał być styczeń/luty. Większość "speców" przewidywało, że w marcu będzie odbicie. Wojna tylko to potwierdzała i miał być nagły wzrost, a to yeb i dołka nie widać.

 

No ale spoko, kiedyś tam odbije xd

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Red_ napisał:

Kumpel cały happy bo teraz "dokupi na dołku". Tylko tym samym dołkiem miał być niedawny 30k xd

 

W sumie śmieje się a z funduszami akcji robię to samo, co miesiąc po stówce jak spada bo a nuż "za 5 lat wyjmę cos".

60% od ATH to normalny moment na rozpoczęcia DCA

1 minutę temu, gekon napisał:

Dosłownie WSZYSCY

 

ten krach to miał być styczeń/luty. Większość "speców" przewidywało, że w marcu będzie odbicie. Wojna tylko to potwierdzała i miał być nagły wzrost, a to yeb i dołka nie widać.

 

No ale spoko, kiedyś tam odbije xd

No właśnie. Czyli to było wystarczające potwierdzenie, ze trzeba spierdalac :)

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, gekon napisał:

Dosłownie WSZYSCY


Pierwsza zasada - nie kieruj się tym co inni gadają, tylko obserwuj i rób swoje ;) 90% krypto jutuberów/twitterów i znawców to zwykli naganiacze na konkretne projekty.

W listopadzie zeszłego roku zdecydowana większość portfeli btc i eth była na mocnym plusie, w takiej sytuacji tylko czekać kto odpali dystrybucję pierwszy a za nim podążą kolejni i cena naturalnie leci. A na wydarzenia z tego roku to żaden znawca nie pomoże i nie przewidzi ceny analizą i wykresikami. Wojna, inflacja, kiepskie nastroje inwestorów itd. Po początku pandemii też była paniczna sprzedaż, po czym btc zrobił swoje ath :v Także jak to w życiu, po każdej burzy wychodzi słońce, więc chyba jeszcze za wcześnie na stawianie krzyżyka

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, izon napisał:

60% od ATH to normalny moment na rozpoczęcia DCA

No właśnie. Czyli to było wystarczające potwierdzenie, ze trzeba spierdalac :)

Ale co było tym potwierdzeniem, jak mówili totalnie odwrotnie? xD

 

Mówili trzymaj, odbije. Nie powiedzieli tylko chyba w którą stronę.

 

Dobrze, że wypisałem się z tego bagna w styczniu 

 

 

Odnośnik do komentarza

No nie twierdzę inaczej, mówię tylko dokładnie co inni gadają

 

jakby te analizy na jakimkolwiek instrumencie się sprawdzały to chyba każdy dziś byłby miliarderem, bo wystarczałoby grać na giełdzie jak w gierki Ubisoftu, naciśnij X by wykonać questa xd

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.06.2022 o 15:22, gekon napisał:

Ale co było tym potwierdzeniem, jak mówili totalnie odwrotnie? xD

 

Mówili trzymaj, odbije. Nie powiedzieli tylko chyba w którą stronę.

 

Dobrze, że wypisałem się z tego bagna w styczniu 

 

 

Ale kolejny raz pytam: kto mówił? Nie chcę być alfą i omegą bo też dużo błędów popełniłem (m.in brak wyjścia ze wszystkich altów) ale kojarzę bardzo dużo głosów i ludzi, którzy mówili przy 60k żeby realizować chociaż część zysków.

Odnośnik do komentarza

ale z imienia i nazwiska? 

 

jakieś 80% źródeł, które miałem zasubowane w tamtym okresie. Tak przy 60 mówili, żeby realizować, jak spadło do 40 mówili, żeby trzymać. Teraz jest ile? 20? Teraz to głupio sprzedawać jeśli komuś jeszcze coś zostało.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, gekon napisał:

Tak przy 60 mówili, żeby realizować, jak spadło do 40 mówili, żeby trzymać.

No i dobrze mówili, żeby trzymać. Wszystko zależy od Twojej strategii i ile czasu jesteś w stanie hodlować. Na tym właśnie polega idea hodlowania, akumulujesz i cierpliwie czekasz, nieważne czy miesiące czy lata ;) Będąc płotką nie ma się co napalać na szybkie zyski, chociaż nawet teraz dało się wyciągnąć 10% w jeden dzień. Co kto lubi, ja nie mam nerwów na ciągłe flipowanie, trejdowanie itd, dokupuje małymi partiami i czekam na kolejne ath, do tego czasu większość tokenów lekko się mnoży na stejku i spoko 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...