Skocz do zawartości

100 milionów bitcoinów


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Krypto to żadna inwestycja, to w 100% spekulacja, nie idzie za tym żadne wytwarzanie dóbr poza marnowaniem energii, gdzie żeby zarobić, to trzeba wielu wpłacających, zwykła piramida finansowa. Nie znam giełdy krypto, która by nie była szemrana i nie ciągnął się za nią jakiś smród. Jak dla mnie nie ma w tym przypadku, że jak szybko się giełdy pojawiają, tak padają.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Shago napisał:

Krypto to żadna inwestycja, to w 100% spekulacja, nie idzie za tym żadne wytwarzanie dóbr poza marnowaniem energii, gdzie żeby zarobić, to trzeba wielu wpłacających, zwykła piramida finansowa. Nie znam giełdy krypto, która by nie była szemrana i nie ciągnął się za nią jakiś smród. Jak dla mnie nie ma w tym przypadku, że jak szybko się giełdy pojawiają, tak padają.

Serio stary nie masz chyba za bardzo pojęcia o świecie krypto, bo na takim ETH czy Maticu to stoją już bardzo grube biznesy nie wspomnę ze względu na forum na jakim jesteśmy że przyszłość gamingu to Blockchain. Bitcoin piramidą? Mogę się po części zgodzić, bo akurat najmniej stawiam na Bitcoina w przyszłości.

29 minut temu, _Red_ napisał:

Za to z wpakowanych 6600 zł w fundusze już odbiło do 5k z ostatnich 4200-4400 zł, yaay xd Tylko 1600 zł straty jakbym wychodził dziś, nie licząc utraconych korzysci przez 2 lata, gdy to samo mogło siedzieć na 8-16% gdzie indziej.

A propos fundusze to jest dla mnie dopiero hazard. Wrzucasz kasę w aktywo, na którym musi zarobić przede wszystkim twórca funduszu, który nie ponosi żadnego ryzyka wykonując takie same inwestycje jakie możesz robić sam( kupno akcji, ETFów itd.) bez dodatkowego haraczu.

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
Teraz, izon napisał:

Serio stary nie masz chyba za bardzo pojęcia o świecie krypto, bo na takim ETH czy Maticu to stoją już bardzo grube biznesy nie wspomnę ze względu na forum na jakim jesteśmy że przyszłość gamingu to Blockchain. Bitcoin piramidą? Mogę się po części zgodzić, bo akurat najmniej stawiam na Bitcoina w przyszłości.

 

Ale co ma blockchain do tego? To technologia, którą akurat krypto wykorzystuje, jak i cała masa firm na świecie, w tym ta w której pracuję będzie wdrażać nowe rzeczy na blockchainie. Blockchain bez krypto istnieje, krypto bez blockchain nie.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Shago napisał:

 

Ale co ma blockchain do tego? To technologia, którą akurat krypto wykorzystuje, jak i cała masa firm na świecie, w tym ta w której pracuję będzie wdrażać nowe rzeczy na blockchainie. Blockchain bez krypto istnieje, krypto bez blockchain nie.

A no taka, że po pierwsze Blockchain na masową skalę został wykorzystany pierwszy raz właśnie przez Bitcoina. Po drugie to Ethereum wprowadziło smart contracty, które są wykorzystywane przez tysiące firm. Jakoś nie widzi mi się upadek ETH, czy krytpo wspierających tą sieć.

Odnośnik do komentarza

Kupują, bo za tym stoi firma, która zapewne COŚ produkuje i na czym może zarobić podbijając przy tym kurs akcji, o wypłacie dywidenty nie wspominając. Oczywiście, ryzyko istnieje zawsze, ale mając do rozwalenia 70k wolałbym zainwestować w akcje takiego Microsoftu, Grupy Kęty, niż ładować w krypto piramidę.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Shago napisał:

No właśnie się zastanawiam teraz, czy jakbym kupił w tym momencie Zelde na switcha nową w pudełku i nie otwierał przez 20 lat, to czy człowiek by coś zarobił na tym.

 

Kup rzadki okaz zestawu Lego na premierę i na bank się zwróci.

 

A krypto to spekulacje jak ktoś tam zaznaczył dobrze. Ja odpuściłem ostatnio, rynek wyglada bardzo źle, volume na wielu coinach zmalał, co znaczy że instytucje przerzuciły coiny na portfele/platformy zewnętrzne. 

 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Shago napisał:

Nie no chłopie, wkleiłeś newsa sprzed półtora roku i nie wiem co chciałeś tym potwierdzić. Każdy grubszy spadek na krypto to wynik zazwyczaj kilku czynnimów, a spadki po kilka procent to w tej branży żaden spadek. Uspokoje Cie, bo od jakiegoś roku nikt nie daje jebania o wpisy tego odklejeńca, zreszta wcześniej żaden poważny gracz też nie wyprzedawał przez to swoich btc XD chyba, że on sam. Po kolejnych postach widzę, że niewiele wiesz o tej branży więc szkoda strzępić ryja, ale jak Ci sie tak krypto nie podoba to po prostu odpuść i po problemie. Albo sie doedukuj z trochę lepszych źródeł niż bankier albo money, które poziomem przypominają onet i łapią łosi na clickbaitowe tytuły newsów

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Shago napisał:

Tak? A czego niby nie wiem o bitconie? 

I co złego jest w Bankierze? I jakie znaczenie ma to, że artykuł ma 1.5 roku?

Ten post to jedno wielkie pitu-pitu krypto naganiacza bez żadnego konkretu.

Twoje pytania serio świadczą, że gówno wiesz. Bankier to taki pudelek inwestycyjny, chociaż czasami przydatny bo jak bankier coś napiszę to można się utwierdzić żeby zrobić dokładnie na odwrót.

Twoje pytanie nic nie potwierdza bo tak jak napisałem wcześniej podobnie rynek akcji  reagował na wpisy Elona czy nawet Trumpa ale to było głównie w momencie gorączki wallstreetbets gdzie miliony gimbusów zaczęło inwestować. No i facet nic nie napisał żeby naganiać, wystarczy po prostu wejść na wykres bitcoina z ostatnich 10 lat i cała Twoja retoryka jest nic nie warta;)

Odnośnik do komentarza

I co ma mi pokazać wykres 10-letni? Że w pewnym momencie o krypto mówił każdy i ludzie naiwnie brali kredyty, żeby tylko kupować bitcoina poprzez szemrane giełdy, poza jakąkolwiek kontrolą, przez co urosła zajebista bańska spekulacyjna? Jakoś nie słyszałem, żeby na giełdzie zwykłe szaraki z ulicy lecieli do banku po kredyty i kupowali akcje jakieś firmy. Do tego nie słyszałem o żadnej firmie, która na giełdzie w ciągu kilku miała takie wahania:
 

image.png.e9da1d7d4c9174fd0eab526be2e3030d.png

 

Powtarzam: nie ma żadnego przypadku w tym, że giełdy krypto jak się pojawiają, tak szybko znikają, bo nie jest to w żaden sposób uregulowane, giełda znika i wyparowują miliardy. Rzeczywiscie, zajebiste miejsce do inwestowania, bardzo stabilne i przewidywalne.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Shago napisał:

I co ma mi pokazać wykres 10-letni? Że w pewnym momencie o krypto mówił każdy i ludzie naiwnie brali kredyty, żeby tylko kupować bitcoina poprzez szemrane giełdy, poza jakąkolwiek kontrolą, przez co urosła zajebista bańska spekulacyjna? Jakoś nie słyszałem, żeby na giełdzie zwykłe szaraki z ulicy lecieli do banku po kredyty i kupowali akcje jakieś firmy. Do tego nie słyszałem o żadnej firmie, która na giełdzie w ciągu kilku miała takie wahania:
 

image.png.e9da1d7d4c9174fd0eab526be2e3030d.png

 

Powtarzam: nie ma żadnego przypadku w tym, że giełdy krypto jak się pojawiają, tak szybko znikają, bo nie jest to w żaden sposób uregulowane, giełda znika i wyparowują miliardy. Rzeczywiscie, zajebiste miejsce do inwestowania, bardzo stabilne i przewidywalne.

Serio? To nie słyszałeś o całym ruchu wallstreetbets i co szaraki odpierdaly, żeby kupić akcje Gamestopu? Dla ludzi, którzy biorą kredyty u wchodzą na rynek kiedy jest mocno przegrzany niebezpieczna będzie KAZDA inwestycja,  a nie tylko krypto. Krypto to taka sama inwestycja jak każda, gdzie działają reguły podaży i popytu tylko dająca dużo większy profit. Upadek giełdy dla ludzi, którzy myślą i trzymają środki na swoich portfelach nie ma żadnego znaczenia. A debile są potrzebni bo na nich się zarabia na każdym rynku, taka jest bolesna prawda. No faktycznie nie jest bezpieczna bo tutaj rząd nie pomoże kretynom takim jak frankowicze, żeby zagrać pod publiczkę..

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że słyszałem, ale co to ma wspólnego z tym? Akcja Gamestopu miała na celu uratowanie tej sieci i dowalenie "rekinom biznesu", którzy grali na spadek wartości i w zasadzie na udapek. Tam chyba nie chodziło nawet o granie dla zysku, była to w pełni świadoma i zaplanowana akcja, więc jak dla mnie nie ma to żadnego przełożenia na to, co się działo z krypto, gdzie ludzie bez pojęcia na potęgę dokładali hajs do tej piramidy.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, izon napisał:

Serio? To nie słyszałeś o całym ruchu wallstreetbets i co szaraki odpierdaly, żeby kupić akcje Gamestopu? Dla ludzi, którzy biorą kredyty u wchodzą na rynek kiedy jest mocno przegrzany niebezpieczna będzie KAZDA inwestycja,  a nie tylko krypto. Krypto to taka sama inwestycja jak każda, gdzie działają reguły podaży i popytu tylko dająca dużo większy profit. Upadek giełdy dla ludzi, którzy myślą i trzymają środki na swoich portfelach nie ma żadnego znaczenia. A debile są potrzebni bo na nich się zarabia na każdym rynku, taka jest bolesna prawda. No faktycznie nie jest bezpieczna bo tutaj rząd nie pomoże kretynom takim jak frankowicze, żeby zagrać pod publiczkę..

W jaki sposób niby rząd pomógł frankowiczom? 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Shago napisał:

Oczywiście, że słyszałem, ale co to ma wspólnego z tym? Akcja Gamestopu miała na celu uratowanie tej sieci i dowalenie "rekinom biznesu", którzy grali na spadek wartości i w zasadzie na udapek. Tam chyba nie chodziło nawet o granie dla zysku, była to w pełni świadoma i zaplanowana akcja, więc jak dla mnie nie ma to żadnego przełożenia na to, co się działo z krypto, gdzie ludzie bez pojęcia na potęgę dokładali hajs do tej piramidy.

:lul:

 

No i zupełnie jak na akcjach, jak ktoś dołożył hajs to inny na tym zarobił mu sprzedając. Wciąż nie widzę różnicy do rynku akcji.

4 godziny temu, Blaise napisał:

W jaki sposób niby rząd pomógł frankowiczom? 

Jak nie pomógł to super. Jakoś ludziom grającym na giełdzie nikt nie pomaga, a dowala jeszcze 19% podatku w nagrodę :)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Blaise napisał:

No właśnie nie wiem czy tak super,  ze wbrew zapowiedziom Dudy z kampanii wyborczej, nie zdecydował się pis na ustawowe rozwiązanie problemu frankowiczów (tak jak zrobiły to inne państwa Europy), bo przez to sądy sa sparalizowane i czeka się na wyrok tyle, ile sie czeka.

Ale dlaczego rządy miałyby pomagać frankowiczom? Kto im kazał brać kredyty we frankach?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bo banki zastosowały niedozwolone postanowienia umowne, co jest oczywiste dla każdego,  kto się chwilę zastanowi nad problemem.  Zamiast ustawowo rozwiązać problem i zaingerować  w umowę ustawą,  by ją ucywilozować i utrzymać  w mocy, to teraz masz taka sytuację,  że: sądy są zapchane pozwami frankowiczow, w kolejce czekają  pozwy banków o bezumowne korzystanie z kapitału,  a w sumie frankowicze mogą się śmiać w twarz złotowkowiczom, bo sądy stwierdzają rzecz oczywista,  że umowy kredytow chf były dotknięte tak licznymi wadami prawnymi, że wręcz trzeba je unieważnić,  więc bank ma zwrócić kredytobiorcom wszystko co wpłacili i ewentualnie pozywać potem o zwrot udostepnionego kapitału.  Nie nazwałbym tego pomocą dla frankowiczow tak stricte, bo ustawowo mozna by też pomoc bankom, w koncu gdyby utrzymac w mocy te umowy przy zmianie warunków,  to bylby wilk syty i owca cała, a teraz owca się smieje w twarz. Czasami się przydaje spojrzeć na big picture, ale strasznie od ciebie zajeżdża austriacką szkoła ekonomii, więc może to płonne nadzieje xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...