Skocz do zawartości

Pokemon Sword & Pokemon Shield


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

W "Game Informerze" twórcy omówili nieco dokładniej gadżet online tej edycji, który nie był dostępny dla tych ogrywających preview. Nazywa się to Y-Comm i widzimy zawsze w rogu ekranu ikonkę Y, tak że zamiast osobnego ekranu DS-a na takie rzeczy mamy oczywiście osobne menu pod Y.

 

- można ustawić status pokazywany światu: "chcę się wymienić", "chcę walczyć", Raid - ten przekaz idzie do wszystkich powiązanych

- komunikaty z Y-Commu przypominają te na komórce - podczas gry pojawiają się w rogu ekranu. Jak na Switcha wygląda to bardzo nowocześnie moim zdaniem

- osoby widzące status mogą odpowiedzieć albo np. dać że też chcą walczyć i wtedy nas z nimi łączy

- Surprise Trade dokonuje się teraz w tle. Niepotrzebne jest zapisywanie gry itd. Ustawiamy pokemona do wymiany i ona się w pewnym momencie dokona i dostaniemy po fakcie komunikat o dokonanej wymianie

- to działa w każdym miejscu, nie tylko w Wild Area. Ale tylko w Wild Area można zobaczyć postaci z internetu jako trenerów w świecie gry, i z tego co rozumiem, Raidy też są tylko tam

 

 

Ohmori potwierdził, że sam wielokrotnie przegrywał "pięciogwiazdkowe" raidy, które mają wymagać naprawdę dobrej koordynacji kilku graczy. Do raidów mają dołączyć inne wymagające aktywności zarezerwowane dla post-game i z tego powodu trzymane pod kloszem. 

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jeżeli final evo trawiastego nie jest fejkiem, to jest dobrze

 

uwaga, potencjalny wyciek

Spoiler

s6InWxK.jpg

 

ogólnie jakieś fajne te poksy, widzę sporo potencjalnych kandydatów do drużyny

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Chyba małpa jednak. Zobaczę jeszcze jaszczurkę w ruchu, bo na przecieku wygląda nieciekawie. Za to królik to żenada. 

 

Ale sporo fajnych poków przeciekło. Zarówno nowych jak i wersji Galar-region. Będzie co wrzucić do składu. Za to kusi grać dziewusią jednak, bo chłopek za generyczny. Z tego co widziałem na reseterze nie ma poziomu trudności. Niby wiedziałem, ale łudziłem się że będzie.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś nie wie, to przypominam, że do złożonego w eShopie preorderu (już dostępne) można zamówić gratis steelbook. Ilość ograniczona. Z jakiegoś powodu, nadal w eShopie jest też opcja kupna samej gry, bez steelbooka, za tę samą cenę. 

 

Nie wiem w sumie, co kto zrobi z takim steelbookiem, jeśli nie kupił kartridża. Ja swój pewnie będę miał do oddania jakby co, nie zbieram takich rzeczy. Jeśli faktycznie mi go przyślą.

 

 

 

 

W ramach otwierania się serii na zachodnich developerów - jak dziś ujawniono, jeden utwór do gry napisał Toby Fox, twórca Undertale.

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ale fajne.

 

nie wiem, mam wrażenie że przy żadnej premierze pokemonów nie było takiego jadu i negatywnego przekazu w mediach społecznościowych co przy premierze SS, a mi wszystko się podoba. Design pokemonów wrócił na właściwe tory, dużo ciekawych zmian, no wygląda to wszystko ekscytująco...

 

 

...i wtedy wchodzę gdziekolwiek do internetu i wszyscy krzyczą i bojkotują

Odnośnik do komentarza

No ja mam wrażenie ,że ostatnio w necie to coraz większy hejt na cokolwiek leci. 

 

Co do poksów chyba je kupię chociaż nie grałem od czasów Crystal xd Fajnie to wygląda a dwa mam ochotę powspominać jak to się kiedyś było trenerem. Ma ta gierka coś pozytywnego w sobie. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ogqozo napisał:

 

 

Nie wiem w sumie, co kto zrobi z takim steelbookiem, jeśli nie kupił kartridża. Ja swój pewnie będę miał do oddania jakby co, nie zbieram takich rzeczy. Jeśli faktycznie mi go przyślą.

 

 

Gdybyś brał sword to daj znac, chciałem poki z UK zamawiac dla steelbooka, ale wtedy grę bede miał pozniej ;/

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko Shield. W sumie uznałem, że mi to wszystko jedno co za legenda i co za okładka, a Shield zdecydowanie zapowiada się jako rzadsza edycja, czyli większa wartość na rynku, łatwiejsze wymiany itd. 

 

 

W niedawnym wywiadzie twórcy nawet przyznali, że popularniejsza wersja każdej generacji zawsze jest bardziej dopracowana w jakichś tam detalach, bo więcej osób chce ją testować i dostają zdecydowanie więcej i szybciej debuggingu. Sami wspomnieli, że rok temu to było oczywiście Pikachu, a teraz pewnie Sword.

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...