Skocz do zawartości

Pokemon Sword & Pokemon Shield


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Cztery odznaki za mną, czyli pewnie dobijam do połowy gry. 22h na liczniku, podziwiam sprinterów którzy kończyli w kilkanaście.

 

na plus

-sporo udogodnień jak camping, gdzie można sobie zregenerować pokemony po ugotowaniu posiłku

- o dziwo całkiem przyjemna fabuła jak na pokemony, od czasu b/w nie przejmowałem się specjalnie dialogami

- ciekawe wyzwania w gymach

- spora roznorodnosc pokemonow już od początku, starer szybko poszedł w odstawke

-raidy, o ile na początku łatwe i na strzała, spokojnie do zrobienia z npc, tak pozniej juz potrzeba ekipy żywych graczy. Nagrody w postaci cukierków z expem  czy nowych TMów są warte zachodu. No i z raidów można tez zdobyc niektóre rzadkie pokemony.

-poziom trudnosci wydaje mi się wyższy niz w sun/moon, musiałem się zatrzymywać, żeby podbic kilka leveli, trzeci gym skonczylem z 1 żywym pokemonem

 

minusy

- doczytywanie obiektów, szczegolnie innych graczy gry gramy online, pojawiaja sie nam czasem centralnie przed twarza

- animacje pokemonow i czesci atakow straszna bieda

- niektóre areny walk strasznie sterylne

- łączenie się z innymi graczami przy pomocy 4 cyfrowego pinu? No ktoś ostro odleciał, przy takiej popularności gry, szansa, że ktos wpadnie na ten sam kod jest duża. Wczoraj gdy sie chcialem z jedna osoba wymienic, to podłączały sie randomy.

 

Na ten moment dla mnie najlepsze Pokemony od czasu black/white 2, przebijają to co było na 3ds, mimo cięć w ilości pokemonów i ataków. Mam nadzieje, że w nastepnych generacjach beda przywracac wyciete stworki.

EJmkAaKUEAAb03W?format=jpg&name=largeEJmlgyBVAAIWUnw?format=jpg&name=large

 

 

Edytowane przez Shen
  • Plusik 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@Shen gdzie sobie organizujesz te wymiany? Mam sobble do wymiany za pozostałe dwa startery i też będę potrzebował właśnie exy z shield.

 

Co do trudności to mam zupełnie inne wrażenie. Na wejściu do wild area rozwaliłem tego silnego onixa od razu (trochę fartem) i lvl startera skoczył mi chyba o 5. Przed drugim gymem musiałem omijać trenerów, żeby mieć poka poniżej limitu w którym się słucha. Od 4 do przedostatniego gymu miałem już zawsze przewagę 10 lvli. Może z innym starterem jest trudniej. :dunno:

Najtrudniejsze w całej grze było dla mnie złapanie ditto do breedowania.

 

Po 18 godzinach mam wszystkie odznaki, 100 pokemonów w dexie. Przynajmniej 4-5 godzin poświęciłem na raidy i szwędanie się. Nie czuję, żebym sprintował. Tragedii nie ma ale mogło być lepiej. Jaskinie w tej grze mają głębię przejażdżki w parku rozrywki, miasta trochę też.

 

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Najlepsze pokemony od dawna zdecydowanie. Bardzo dużo zmian. Ale tez bardzo niedoskonała gra. 
 

Na minus mechanika dynamaksowania bo sprzyja stallowaniu walk - mega evos i z-moves były o wiele lepsze pod tym

wzgledem i trochę mi się wydaje na sile. No ale same walki gdzie wypier.dala ci w kosmos gigantycznego pikacza przy akompaniamencie tłumów to <3 

 

Oczywiście na minus wywalenie części pokemonow i zwłaszcza mega-evos - usuniecie tej mechaniki to jest dla mnie duży krok w tył. Ale bez przesady - pokemonow jest i tak multum, na pewno będą dodawać nowe. A i ogolnie uważam ze nowe poki z galaru całkiem fajne. 

 

cala  reszta - pełne 3D, grafika, wild area - takich zmian pokemony nie widziały od  czasu drugiej generacji. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, froncz piotrewski napisał:

Na minus mechanika dynamaksowania bo sprzyja stallowaniu walk - mega evos i z-moves były o wiele lepsze pod tym

wzgledem i trochę mi się wydaje na sile. No ale same walki gdzie wypier.dala ci w kosmos gigantycznego pikacza przy akompaniamencie tłumów to <3 

 

 

O ile dynamax to taka biedna wersja mega evo, tak sam pomysł raidów i coopa z innymi graczami bardzo fajny. Sporo skilli ma teraz wiekszy sens, jak buffy czy heal pulse.

Mam nadzieje, że w jakiejś formie to zostanie na dobre i beda to rozwijac.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Super poksy sam mam dwa gym zrobione i gdyby nie jedi to bym grał tylko w to xD  Też będę chętny na wymiany ale to później na razie skupiam się na swoich poksach i łapaniu tych w dziczy. Fajnie podchodzić do tematu jak kompletny noob nie wiem nawet co i jak się ewoluuje i każda ewolucja to dla mnie zaskoczenie. Tutaj ragus pomaga na discordzie bo np ninetales dopiero pojawił się jak dąłem kamień ognisty. Nigdy sam bym do tego nie doszedł xD 

Odnośnik do komentarza

Włączyłem trochę grę. Podoba mi się, że jest naprawdę wypełniona nowymi Pokemonami. Ledwo co dostałem pokeballe, na początku route 2 - i po paru minutach mam już 10 nowych pokemonów. Aż mi żal wysyłać kolejne do boxa, zanim jeszcze je poznałem... Do tego jak na razie kilka pokemonów starych - zgadnijcie, co wyskoczyło, gdy pierwszy raz użyłem wędki. Ojjj, skoro z tyloma tradycjami zerwali, to naprawdę...

 

Fajne jest to, że pokemony istnieją w świecie. Są wszędzie dokoła, świat jest mimo wszystko bardziej zaludniony i żywy. Uroczo podskakujące wiewióry czy piesiory, wszystkie poruszają się z jakimś swoim charakterem i bardzo fajny to daje efekt.

 

 

Pod względem wyboru Pokemonów, gra wydaje się więc na starcie ewidentnie "dorobiona". Natomiast trudniej to powiedzieć o świecie, lokacjach. Wygląda to momentami bardzo ładnie, ogólnie jest fajnie pomyślane z tą bryytyjskością, niemniej widać, że pewne rzeczy mogłyby być znacznie bardziej rozwinięte. Same mapy lokacji, oczywiście, ale też różne detale, np. wnętrza domów. Chociażby pokazane w nich drzwi, do których podchodzimy i się nie otwierają. Ogólnie częsta rzecz w grach, ale nie w tej serii.

 

 

Używanie wszystkich pokemonów nadal wydaje mi się najlepszym sposobem gry, jak w Sun/Moon i Let's Go, bo levele lecą w górę jak powalone. Stoczysz kilka walk i już masz cały zespół kilka poziomów wyżej. To wręcz zabawne grać w grę, w której kombinuję jak mogę, żeby nie zyskać zbyt wiele leveli, bo tu trzeba się o to starać. Chciałbym jakoś bardziej się zżyć z pokemonami, chociażby zobaczyć ich wszystkie ataki, może rozwinąć jakieś taktyki, ale główna historia w singlu nie za bardzo daje do tego okazję, bo po kilku walkach pokemon już jest przepakowany, a przecież mam jeszcze tyle innych w kolejce. 

 

Nadal lepsze niż gry nagradzające grind, ale i tak to jest lekki absurd.

 

 

 

Gra oczywiście bije rekordy sprzedaży, nawet bardziej niż myślałem. Jak na to, że Switch jest droższy i ma mniej posiadaczy niż na odpowiednim etapie miały konsole przenośne, to 6 mln sztuk w bodajże trzy dni to masakra.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.11.2019 o 15:04, ogqozo napisał:

Gra oczywiście bije rekordy sprzedaży, nawet bardziej niż myślałem. Jak na to, że Switch jest droższy i ma mniej posiadaczy niż na odpowiednim etapie miały konsole przenośne, to 6 mln sztuk w bodajże trzy dni to masakra.

Które konsole lepiej się sprzedały w analogicznym okresie? Ani ds ani 3ds nie, więc o czym ty piszesz? 

Odnośnik do komentarza

No normalnie przy premierach drugich generacji miały, na obu DS-ach drugie pokemony to były już powoli jedne z ostatnich dużych produkcji na danej konsoli, a Nintendo bardziej się wtedy szykowało do wydawania następcy. A nawet one nie zeszły w takiej liczbie na otwarcie.

 

Sword/Shield w tym tempie może nawet przed Świętem Dziękczynienia sprzedać się w takiej liczbie, jak Let's Go przez rok. Jednak uderzający dla mnie sukces sprzedażowy. Posiadacze Switcha łykają te gry jak mało kto, a i tak Pokemony wyglądają jak największy hit wśród nich, to może być najlepiej sprzedająca się gra na jakąkolwiek jedną konsolę od czasów Wii.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Oj jak bardzo chciałem się przekonać do Pokemonów. Pomyślałem sobie: zobaczę jakie opinie zbierze ten Sword/Shield, jak będzie megahit to najpierw pogram w Lets Go, a potem zabiorę się za dużą część. Recenzja Lets Go Archona podkręcała mnie odrobinę. Ale po obejrzeniu recki S/S właśnie Archona i Zagrajnika wychodzi na to, że poczekam. Albo, co bardziej prawdopodobne, nigdy w Pokemony nie zagram :) Wielka szkoda, że zmarnowano chyba szansę na to, żeby do serii nowych graczy przekonać

Odnośnik do komentarza

Bardzo chciałeś przekonać się do Pokemonów, ale po zobaczeniu co mówi jakiś zjarany ziom mało mający wspólnego z grami na jutjubie jednak Nintendo cię zawiodło. Wzruszająca historia. Uwielbiam ten dział.

 

 

Ja jestem chętny na wymiany, ale gram bardzo powoli. Właściwie to mam już ze 100 pokemonów, ale żadne specjalnie interesujące. Mogę wymienić Croagunka, Spritzee, Lotada czy Troh za ekskluzywy ze Sworda.

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W moim odczuciu Let's Go jest grą lepszą od S/S. Tam przynajmniej zaimplementowano unikalne sterowanie, a całą resztę można było zrzucić na karb bycia odświeżoną wersją prostej gry sprzed 20 lat. W S/S jednak już czułem pewną żenadę eksplorując pusty i nudny dziki obszar. Wiem, że to gra dla dzieci, ale scenariusz, w którym wyskakuje typek i krzyczy "Nigdzie dalej nie przejdziesz, powstrzymam cię ze wszystkich sił!" po czym dostaje szybki oklep i mówi "No cóż przegrałem w bitwie na Pokemony, nic tu po mnie, możesz przejść" to jakiś dramat. Wolałbym Pokemony w jakiejś nieco dojrzalszej formie, bardziej angażujące fabularnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...