Skocz do zawartości

W co teraz gracie?


Pharaun

Rekomendowane odpowiedzi

7480AE08-463E-435B-B957-75C22477A8D9.jpeg.35a13fceaa189dd7b01a48416cbdc262.jpeg

 

Dixie Kong’s Double Trouble.

Gra, o której marzyłem w dzieciństwie. Pierwsze DKC to bez cienia wątpliwości gra mojego życia, jedyne 10/10 itp blah blah blah (Diddy’s Kong Quest gdzieś niedaleko 9/10)… obie miałem na SNES. W trójkę pogrywałem na emulatorach wiele lat po wydaniu ale coś mi nie grało, nie podobało, gra okropnie zwalniała w wybranych planszach… Obecnie jestem chyba w siódmym świecie i mogę śmiało wyraz świat zamienić na niebo bo jestem w siódmym niebie. Genialna gra, Kiddy zajebisty, Dixie to oczywiste, pierwsza dama. Przepięknie zaprojektowane plansze, wizualnie to *rare*, ukrytych skarbów mnoga, ajajajaj.. ta gra przerabia mnie na hamburgera.
 

Podobno studia tworzące gry posiadają specjalne oddziały odpowiedzialne za dobór dźwięków „działających” na odbiorcę, (np. odpowiednio dobrany, przyjemny brzdęk otwierania skrzynki w CoD ma zadanie uzależnić gracza i zmusić go do wydawania pieniędzy na kolejne). No więc Rare nie miało takich brzydkich myśli i niecnych zamiarów ale kto wymyślił odgłos latających bananów - ten w 1995 roku czy jakoś tak splątał mnie z tym tytułem na wieczność, już nawet nie zaczynam o piosenkach z tych gier…

:thanks:

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Zacząłem Paper Mario, to z origami, ale jakoś nie ciągnie mnie do gry. Ostatnim Paper Mario w które grałem było The Thousand Year Door i zagrywałem z wielką przyjemnością w tym 2004r., w międzyczasie przeszedłem chyba wszystkie Mario&Luigi RPGi,  ale albo ja się zestarzałem i już mnie takie zręcznościowe, liniowe RPGi nie jarają albo twórcy robią już kolejne Mario RPGi taśmowo, bez "tego czegoś".

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

995DC711-6600-47A2-ADB2-C8F39F3E408F.thumb.jpeg.af5e40f7574d78eb362419be62c17235.jpeg

 

Saga Skywalkerów - moja pierwsza gra z klocków. Wcześniej grałem tylko w jakieś demo Piratów z Karaibów. Jestem w drugim filmie i jestem pod wrażeniem. Tytuł prezentuje się naprawdę ślicznie, dosłownie wszystkie elementy lśnią. Gra nie cierpi na czkawkę animacji. Misje stateczkowe wyglądają wręcz „kosmicznie”… i lata się i strzela fantastycznie… jest rozwałka… jest klimat, jak ktoś kocha Gwiezdne Wojny i Lego to nie może nie kupić tego. Póki co jeszcze oswajam się z specyficzną mechaniką plansz „na ziemi” ale wszystko jest super tak jak sobie wymarzyłem i na to czekałem tyle lat

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 6.02.2022 o 07:24, Ken Adams napisał:

7480AE08-463E-435B-B957-75C22477A8D9.jpeg.35a13fceaa189dd7b01a48416cbdc262.jpeg

 

Dixie Kong’s Double Trouble.

Gra, o której marzyłem w dzieciństwie. Pierwsze DKC to bez cienia wątpliwości gra mojego życia, jedyne 10/10 itp blah blah blah (Diddy’s Kong Quest gdzieś niedaleko 9/10)… obie miałem na SNES. W trójkę pogrywałem na emulatorach wiele lat po wydaniu ale coś mi nie grało, nie podobało, gra okropnie zwalniała w wybranych planszach… Obecnie jestem chyba w siódmym świecie i mogę śmiało wyraz świat zamienić na niebo bo jestem w siódmym niebie. Genialna gra, Kiddy zajebisty, Dixie to oczywiste, pierwsza dama. Przepięknie zaprojektowane plansze, wizualnie to *rare*, ukrytych skarbów mnoga, ajajajaj.. ta gra przerabia mnie na hamburgera.
 

Podobno studia tworzące gry posiadają specjalne oddziały odpowiedzialne za dobór dźwięków „działających” na odbiorcę, (np. odpowiednio dobrany, przyjemny brzdęk otwierania skrzynki w CoD ma zadanie uzależnić gracza i zmusić go do wydawania pieniędzy na kolejne). No więc Rare nie miało takich brzydkich myśli i niecnych zamiarów ale kto wymyślił odgłos latających bananów - ten w 1995 roku czy jakoś tak splątał mnie z tym tytułem na wieczność, już nawet nie zaczynam o piosenkach z tych gier…

:thanks:

 

Uwielbiam DKya, skończyłem całą trylogię na SNESie, na Wii i na Switchu, znalazłem wszystkie skarby, 99% sam, z parę razy skorzystałem z youtube, ale tylko odnośnie pierwszej części z tego co pamiętam.

 

A teraz gram w 007 na hard, jestem  już na statku, gra dalej bawi, jedynie Silo dało mi popalić, bo trzeba było się spieszyć, więc nie było czasu, żeby tych durni wszyskich wabić :)

 

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

I cyk - został ostatni secik czternasty (licząc kryptorobale i nie licząc własnego i losowego setu)…

 

spacer.png

 

do zrobienia perfect run na hardzie bez zgonu i ze wszystkimi misjami najtrudniejszą drogą:

 

spacer.png

 

No nie chce mi się robić 13 zdjęć. Oczywiście zawsze były grane 4 wyspy, 2 i 3 zrobiłem tylko dlatego, bo były potrzebne do wszystkich osiągnięć. Przejść byłoby dużo więcej, ale gdy już byłem nastawiony na perfect run wszystkimi setami mechów to po małym błędzie (nawet na czwartej wyspie) wchodził reset i lekki wkurw. 845h, może do 1000h dobiję, bo to majstersztyk, idealny na krótkie sesje, z których czasem robią się godziny. Jedno pełne przejście (4 wyspy) zajmuje średnio 1h 20m - 1h 40m.

Edytowane przez zdrowywariat
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Gram sobie już kilkanaście godzin w Zelde Skyward Sword HD i stwierdzam że chyba trochę męczę. Jakoś nie mogę odpalić tak mocniej.

Co samego mnie dziwi bo Okami czy Wind Waker w serduszku mocno.

Nie wiem z czego to wynika, sterowanie też nie jest dla mnie jakieś intuicyjne.

 

Ale no cytując klasyka to może się jeszcze rozkręci 

Odnośnik do komentarza

Nie rozkręci się. Ma momenty ta Zelda, ale nie szanuje czasu gracza na dłuższą metę np. wracanie do tych samych lokacji, jakieś zbieranie światełek, latanie na ptaku w tę i z powrotem :)

 

Jest trochę jak wersja beta Zeld w otwartym świecie. Przeszedłem Ancient Cistern i dałem sobie spokój. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Odkurzyłem docka i joycony, żeby pograć w WarioWare Move It. Sceptycznie podchodziłem z początku, bo dotychczas serię ceniłem sobie za prostotę i przystępność, tzw. "pick'n'play", a tymczasem kontrolery switcha do precyzyjnych nie należą.

 

Ale nie jest źle. Nawet stwierdzę, że fajna odskocznia i zabawne pomysły na minigierki. Na razie główny problem, to nie wszystkie ruchy wymagane w danej minigierce są dobrze wyjaśnione. Gra wskazuje tylko pozycję, jaką należy obrać, ale czy łapami trzeba machać, kręcić, czy tylko delikatnie obracać, to trzeba się szybko domyślić. Niektóre, to z osobnego menu musiałem kilka razy odpalić, żeby zrozumieć. A nawet jeśli, to np. skanowanie kodu kreskowego jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać, właśnie przez kiepską precyzję joyconów.

 

Cała reszta, to klasyczny WarioWare. Głupawy, ale zabawny humor, fajni bohaterowie, pomysły na minigierki. Super dla odprężenia i poprawy humoru. Raczej nikt się tu nie zmacha, aczkolwiek w co-opie przy zwiększonym tempie minigierek, to kto wie?

Odnośnik do komentarza

W święta odpaliłem Wargroove, w eshopie kupiłem za jakieś grosze. Miałem ochotę na jakąś strategię i niby w tej grze wszystko jest fajne, ale po kilku levelach już zaczyna zamulać, bo jednak 90% gameplayu to przesuwanie jednostek po mapie. Pewnie jeszcze wrócę do tego tytułu, ale liczyłem, że wciągnie mocniej jak inne turówki. 
Od kilku miesięcy męczę też pomiędzy większymi grami Night in the Woods. Klimacik mega, tajemnicza historia i ładna oprawa, ale gra niestety też cierpli na zamulające momenty wypchane jakimiś infantylnymi dialogami. Tak czy siak must play dla miłośników gierek z prostym gameplayem i ciekawą narracją. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...