Skocz do zawartości

W co teraz gracie?


Pharaun

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość Orzeszek
W dniu 26.10.2018 o 13:17, Orzeszek napisał:

Ja się wykręciłem w arena of valor, troszkę trzeba pofarmic golda by kupić bohaterów, narazie gram rotacyjnymi i idzie wygrywać gierki. Program miesiąc z planem nie wydania nawet złotówki, zobaczymy jaki będzie progres.

Xd

no jestem.

 

Podsumowanko. Na samym początku po sesji z grą za każdym razem jak była wyłączona z przycisku power to po wznowieniu konsola dostawała crasha i tylko twardy reset jej pomagał, po ostatnim patchu to zostało naprawione.

 

Wszystko zależy od tego jak podejdziesz do gierki. Jeśli interesuje cie pyknięcie jednego meczu na tydzień z randomami w szybkim meczu, to tak jak najbardziej grę można popykać for fun.

 

Gorzej zaczyna się jak chcesz poświęcić trochę więcej uwagi i tu pojawia się problem:

rankedy czyli najbardziej interesujący tryb jest zablokowany na starcie, odblokować go można dobijąjąc tam jakiś poziom konta (to nie problem kilka meczy sam sie wbije) i posiadając odpowiednią ilość bohaterów (to już problem)

na start dostajemy dwóch bohaterów, z dwóch/trzech można sobie wyfarmić z zadań codziennych. No i to za mało bo z każdego rodzaju roli bohaterów musimy mieć kilka postaci, te z rotacji sie nie liczą ofc. Dlatego musimy je kupić za złoto w grze które dostajemy w grze za wygraną (koło 100 szt za wygraną i chyba 25-50 za przegraną) albo kupić za prawdziwe pieniążki :)

 

ekonomia w tej grze to grind niesamowity. 90% postaci w sklepie kosztuje koło 14000 golda i wzywż XD to sobie policzcie ile musicie mieć wygranych meczy by kupić jednego kasztana i ile by skompletować team do rankedów. Mi sie od pierwszego postu nie udało wyfarmić wystarczającej ilości złota by kupić jedną postać „premium” grałem dziennie 2-3 mecze

 

druga sprawa, gra imo jest pay to win, oprócz możliwości kupienia bohatera za hajsik (co imo nie jest złe bo i tak zależy od opanowania postaci bo balans jak balans ale jak sie jest warzywem to i sam mecz sie nie wygra) jest system run i tu juz zaczyna się cyrk. Runy wypadają z lootboxów, możemy kupić je za rubiny które z kolejki wypadają nam za aktywności w grze, lub możemy stare runy przerabiać na te rubiny, albo kupić za prawdziwy hajs.

Runy mają 3 „drzewka” w każdym jest koło 20 slotów, w każdy slot można włożyć runę. Każda runa ma 3 stopnie. Np +1% do szybkości ataku na 1 lvl na drugi +2% na 3 +3%, są też ofc inne jak kradzież życia, obrona itd.

Kupująć za realną gotówe najdroższe runy i np stackując je np damy 20 run +3% do szybkości ataku robi z range assassyna karabin maszynowy, dodajmy do tego runy kradzieży życia co powoduje praktyczną nieśmiertelność nawet przy 1 vs 5 plus 20 run szybkości ruchu daje to walec do masakrowania ludzi. Żeby jednak tak zrobić trzeba zainwestować kupę prawdziwej kasy, nie mam na myśli 300-400zł, żeby wymaksować drzewko imo trzeba wydać ładnie kiladziesiąt tysięcy złotych. 

Pewnie myślicie, kogo na to stać? XD a są ananasy trafiłem kilkanaście razy na takich „prosów” nie do tknięcia. Na Ranked liście łatwo tez sobie zobaczyć gości. Zawsze sie zastanawiałem w artykułach  o ludziach co płacą tysiące zł na mikrotranzakcje i jakie to gry, no to juz znalazłem arena of valor.

 

oprócz tego ofc są lootboxy, boosty xp, złota, zmiany nicku, skórki itd

 

na yt szukając bildu dla violet natknąłem sie na wywiad z jakiegoś sportowca gierki i mówi ze zależnie od mety przed mistrzostwami trzeba zainwestować 10-15 tysiący złotych na runy XD oczywiście też są nerfy i zmiany balansu wiec to ze dacie 15k pln na stuff nie oznacza, że będzie spokój XD mi od pierwszego postu udało się kupić 1 premium rune za rubiny.

 

najgorsze jest to ze gierka jest fajna i uzależniająca, więc chęć kupna czegoś w grze jest bardziej atrakcyjna niż zwykle to u mnie.

 

Sama gra to jak na mobe przystało, fajnie sie pyka, jak myślimy o czymś poważniejszym potrzebny team mimo wszystko na randomów nie można liczyć, Jak chcesz na luzie pograć to polecam, jak chcesz na serio przysiąść to mam nadzieje, że limit na kredytówce masz odpowiedni.

Mocno ostygłem po tych kilku tygodniach i czekam na warframe’a

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Ja przed przyjściem Fire Emblem próbuje zdobyć wszystkie księżyce w Super Mario Odyssey (obecnie na liczniku 851). Dalej jestem przekonany, że ilość księżyców mogłaby oscylować w granicach 400/500, gdzie mogliby wywalić tą zatrważającą ilość księżyców ukrytych o tak w ziemi lub kamieniu albo schowanych w innych obiektach, gdzie trzeba użyć Cappiego (i tak można by odliczyć ze 200 księżyców). Tak czy siak to dobry Marian ale dla mnie dalej numero uno to Super Mario Galaxy 1 i 2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam podobne zdanie. SMG1 i 2 ponad wszystko! W trzy de. Bo w dwa de to chyba moim numerem jeden jest Celeste, a później Returns. Długo nie mogłem się zdecydować, ale 3 przejścia Returns vs 12 (9 z b i c-sideami) mówią samo za siebie :).

W co gram? W CTRa i SMM2, ale ciągle wracam właśnie do Celeste (aktualnie c-side 7) i Into the Breach (próbuję zrobić kolejnym setem mechów komplet misji i 30000 punktów).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dandy Dungeon. Geez jakie to jest dobre.

 

Ależ to jest złoto w wersji na Switcha, kiedy można po prostu w to grać. Nadal w drugiej połowie gry i end-/postgame jest sporo grindu (zależy jakie kto ma ambicje, dungeonów jest sporo i nie jest to jakieś bardzo repetytywne, ale zebranie wszystkich ekwipunków, i kasy na przedmioty, to już kwestia grindowania), ale trochę o to chodzi. No i ten grind robimy kiedy akurat nam się zechce wyciągnąć Switcha, a nie w określonych odstępach chorego systemu energii dla gierek na telefony.

 

W tej wersji, to jest jedna z tych gierek, które kiedyś kojarzyłem z handheldami - szybko i często wciąga, i gra się w nią w naprawdę małych porcjach, każde piętro lochu to kwestia wręcz sekund. Grasz bo chcesz więcej i tyle. Dzisiaj, można to chyba nazwać tak: to jest jak gra na komórki, tylko że dobra.

 

Galeria wspaniałych postaci, wzruszająca historia starzejącego się stulejarskiego informatyka siedzącego w gaciach przed kompem i wyobrażającego sobie jakim to herosem nie jest w gierce, scenki lepsze niż w MGS 3, menele pukający ci do drzwi, wpadający do środka i walący monologi o miłości, nieskończony powolny grind i ulepszanie przedmiotów, frustrująco czasami rosnący poziom trudności, z którym jednak jest kilka metod sobie radzić, możliwość sporych kombinacji z kombinacjami zaklęć, zwojów itp. To jedna z najlepszych gierek na Switcha - kryminalnie niedoceniana w społeczności. Sporo rzeczy, które bym napisał, zawarto np. w tym artykule:

 

https://www.kotaku.co.uk/2019/06/27/dandy-dungeon-on-switch-is-the-game-it-always-should-have-been

 

 

Swoją drogą, to jedna z nielicznych gier na Switcha, które wykorzystują jakoś sensownie ekran dotykowy. Ba, nawet fajnie się gra używając mieszanki przyciski+dotyk. Pamiętam, co sobie myślałem o Switchu przed premierą konsoli. Myślałem, że to będzie wykorzystywane. Tymczasem, z jakiegoś powodu, nawet porty przygodówek point-n-click z iPada zazwyczaj nie mają obsługi ekranu dotykowego, każąc np. sterować kursorem poprzez gałkę i klikać A.

 

A to podkreśla fakt, że Switch Lite to nieco dziwna koncepcja w obecnym kształcie. Switch sprzętowo ma potencjał na bycie "bardziej handheldowy", jednak gry nie za bardzo to wykorzystują. Widać to w sterowaniu, czcionkach, skali ukazanych na mapie wydarzeń itd. Dandy Dungeon, tymczasem, to taka prawdziwa gra handheldowa.

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gravity Rush Remastred. 

Ogrywałem pierw na Vicie, gdzie dość miło wspominam (przenośna konsolka, a taki spory świat gry, wykorzystanie żyroskopu do kamery).

Niestety dziś ta gra się zestarzała, albo po prostu nie pasuje na dużej konsoli. Grafa jak z wczesnego PS3, ta jazzowa muza męczy (mało utworów i jakoś średnio mi pasują), a najbardziej denerwuje kamera i sterowanie. Czasem zginiemy, bo kamera źle się obróci, co mnie po prostu wkur.wia. Ale zmęczę... mimo tych wad, wykonałem wszystkie poboczne zadania, jeszcze 4 misje (jest 21) i koniec gry. Uff... 

Na początku zakupu PS4, kupowałem remastery jak leci, a teraz wiem, że to był błąd.

------

no nie ten temat, nie mam Switcha :/

Edytowane przez grzybiarz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Odkopie bo zagrałem się znów w Skyrim. Dotychczas na mojej liście, sortowanej według czasu gry, królował BotW. W Skyrim właśnie pyłko mi 180h (W Zeldzie mam gdzieś 140) a nie ruszyłem jeszcze dodatków. Nie powiem, że Skyrim to lepsza gra bo doświadczenie jest zupełnie inne i Skyrim to drewno tak naprawdę w porównaniu z Zeldą, ale pod względem contentu to Skyrim chyba nie ma rywala. No i świetne jest to, że choć ogrywam serie Elder Scrolls of czasu Daggerfall to nigdy nie znalazłem wcześniej czasu na Skyrim i przenośna wersja pozwoliła mi nadrobić w końcu ten tytuł. 

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Skończyłem w tym tygodniu Ori 1+2.  Genialna gra, jednak gorsza od Hollow Knighta, w którego grałem prawie równocześnie. Mimo bardziej dopakowanych wizualiów i lepszej muzyki, lepiej będę wspominał Hollow Knighta. Do Oriego momentami się zmuszałem (szczególnie do 1, mniej rozbudowanej części) a od Hollow Knighta nie mogłem się oderwać.  No i technicznie Ori 2 strasznie blado wypada przez częste zawiechy, spadki animacji i wywalanie z gry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...