Skocz do zawartości

Dragon Ball Z: Kakarot


Kalel

Rekomendowane odpowiedzi

pograłem trochę i teraz już wiem - to jest Love Letter do fanów. Świat jest świetnie wykreowany, poboczne aktywności to rozwinięcie odcinków z anime. Muzyczka, która pogrywa w backgroundzie i w idle - identyczne motywy jak z animka, z dodanymi instrumentami żeby nadać wszystkiemu jeszcze więcej głębi. 

 

Aktuanie dla mnie to 10/10. Na walce z Raditzem padłem chyba z 10 razy, żeby ogarnąć system walki. Yebaniutki masakrował mnie mocno. 

 

Fajnie, że jest to początek Sagi Z - Goku jeszcze taki niedoświadczony lata sobie na kinto, Piccolo jeszcze przed trochę wrogo nastawiony do całej reszty ekipy. Czekałem na takiego dragon balla bardzo długo.

 

Gra zrobiona dla fanów i to widać - pytanie brzmi ile osób jeszcze pamięta DBZ i kupiło to na premierę? Odważny krok ze strony Namco. Mój nostalgiczny Michałek cieszy się jak nie wiem ale czy ta gra nie wyszła za późno? Na takiego dragon balla czekaliśmy chyba zbyt długo?

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza

Kakarot sprzedał się dobrze - nie znam dokładnych danych, ale dość długo pojawiał się w top 10 różnych zagranicznych sklepów. Osobiście w Buu Saga dałem już sobie spokój z questami i cisnąłem do przodu, byle skończyć. 42 godziny na liczniku i po takim czasie brakuje jakiegoś bardziej zróżnicowanego gameplayu. Z drugiej strony gdy po ciężkim dniu w pracy wracałem bez sił do domu i miałem ochotę na coś lekkiego, przyjemnego i bezbolesnego to Kakarot zawsze przychodził z pomocą. Godzinki lecą same przy tej grze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wiadomo, że grafikę trzeba by jeszcze dopracować, w końcu to był początek produkcji, ale imo ten styl graficzny jest znacznie bliżej mangi niż to co ostatecznie trafiło do gry. Dodatkowo taki cel-shading o wiele wolniej się "starzeje" i nawet po kilku latach dalej wygląda świetnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, postaci wyglądają jak w anime(a nawet lepiej), tak samo jak w kultowym Budokai Tenkaichi 3, pomijając rozdzielczość. Najgorszy problem jest z "komputerowym" otoczeniem, bo gry z Naruto od Cyber były całkowicie w stylu anime, a to im zapewni wizualną nieśmiertelność.

Zastanawia mnie też, czy przy narutowskim świecie możliwe jest zaimplementowanie destrukcji(najlepszy pod tym względem był Ultimate Tenkaichi, ale opierał się na skryptach, no i miejscówki nie były anime stajl.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

9h na budziku i zaraz walka z frezerem. Gra jest strasznym kapskiem - walka jest słaba, elementy przygodowe w postaci zbierania kulek w locie, prymitywnego łowienia i zbierania składników nie zachęca do eksploracji. Do tego poucinane wątki, słabe scenki, myślałem że jako ultra fan serii choć raz zagrzeje mi się w gaciach, ale nic z tych rzeczy. Ogólnie rzucilbym to w kat, ale tak jak napisałem- fan że mnie gigant, anime oglądałem paręnaście razy całość i na pewno zmusze się do końca.

Niestety zawodzik jest choć nie wymagałem gry na więcej niż 6. Nadal najlepsza jest trylogia The Legacy of Goku z GBA.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi się ogólnie ta gra podoba, ale z poucinanymi wątkami to niestety prawda. Gdyby dodali wszystko to co było w anime lub komiksach (nawet w ograniczonej formie) to DBK miałby dwa razy więcej contentu. I to jest główny zarzut jaki mam do twórców gry. Skoro miała to być gra dla fanów to dlaczego brak jej aż tyle zawartości?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...