Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, creatinfreak napisał:

@balonjezeli masz kasę to owszem. Sam gdyby mnie było stać wziąłbym sobie nowy tv mimo iż mój ma tylko 3 lata. W tej chwili cieszę się, że mam na nowe konsole a o innych sprzętach nawet nie myślę (dobra myślę jak czasem zagram w totka) :)

No ale co generację wymienić sprzęt na jakiś nie high endowy to chyba nie jest jakaś rozrzutność itp.? Dobry sb i tv to koszt np 1 latawca do kajta. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, balon napisał:

No ale co generację wymienić sprzęt na jakiś nie high endowy to chyba nie jest jakaś rozrzutność itp.? Dobry sb i tv to koszt np 1 latawca do kajta. 

W tej chwili robię działkę i zbieram na wymianę samochodu, tak więc dla mnie nowy TV to rozrzutność :p

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekawe czy mogę już PS4 gierki wrzucić na dysk zewnętrzny i będzie od razu działać z PS5, czy musze ściągać gry przez PS5 żeby je potem dać na dysk zewnętrzny, bo można by było już przygotować HDD 

Edytowane przez Labtec
Odnośnik do komentarza

Cytat z Eurogamera.

Cytat

As an aside, this presumably means P.T. - which is famously no longer available to download, but is still playable if you have it installed on your PS4 - will work on PS5, if you can transfer it when upgrading you console. However, this one specific case will need to be tested to confirm compatibility!

W teorii będzie działać, ale na jej potwierdzenie to pewnie i tak będzie trzeba poczekać trochę po premierze.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, czarek250885 napisał:

Apropo nowego tv pod ps5, ktoś już może brał coś z tego sklepu? Cena mega fajna i niższa od takiego MM o jakieś 800 zł.

 

https://sklep.audiocolor.pl/produkt/lg-oled55cx-4k-telewizor-55-cali-dolby-vision-iq-dolby-atmos-cinema-hdr/?mcintosh&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

tutaj pytaj

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@czarek250885 gdzieś kiedyś czytałem że na różnice w cenie oprócz oczywiście jakichś sklepowych promocji ma też spory wpływ ewentualna realizacje gwarancji. W sieciówkach gwarancja jest jakby na miejscu. Oddajesz TV do takiego MM i masz wyyebane  a niektóre sklepy gwarancję przerzucają na producenta wiec jak coś się wysypie to musisz wtedy wysyłać TV np do europejskiej centrali LG itp a to już się robi z tego dosyć spory problem. 

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
Co do DV vs hdr 10. Jak nie widzi ktoś tu różnicy, to cóż... 9f2a9c728981af3f60445ff5f2882133.jpg
Dlatego napisałem. Kwestia gammy. Niczego więcej. W zależności od profilu. DV ma profil koloru BT2020. Ogólnie naprawdę można ustawić wszystko bliźniaczo. Ja kalibrowalem profesjonalnie TV i chłopaki mi wytłumaczyli czym się różni to wszystko dokładnie. Faktycznie DV ma inaczej podawana informacje o obrazie, ale jak się skalibruje pod DV i HDR profesjonalnie uwierz mi, że nie ma takiej różnicy. Praktycznie jej nie widać.
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

To widocznie film był profilowany pod DV a HDR polecieli po łebkach:) mało ważne. Chodzi o to, że nie ma znaczenia jaki HDR będą miały nextgeny. To i to jest dobre. A ten obrazek to nieporozumienie, bo nie widziałem takich różnić nigdzie.
Pozdrawiam

To widocznie film był profilowany pod DV a HDR polecieli po łebkach:) mało ważne. Chodzi o to, że nie ma znaczenia jaki HDR będą miały nextgeny. To i to jest dobre. A ten obrazek to nieporozumienie, bo nie widziałem takich różnić nigdzie.
Pozdrawiam
Btw.
Ważne jest jeszcze jaki TV mamy. Im mniej nitów tym bardziej na niekorzyść wypada HDR10
Odnośnik do komentarza

Tak jak mowie, kontrast, nie powiesz mi ze kotek na dole jest równie ładny co u góry? Oddanie kolorów i przejście pomiędzy ciemnym a jasnym miejscem, w tym celu używa się gammy(gdy ekspozycja zawodzi)

 

Podbijając Gamme na zdjęciu przedstawiającym DV wypralbys kolory.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że ludzie bez podstawowej wiedzy próbują nakreślać innym co jest dobre, a co nie i gdzie widać różnicę a gdzie nie.

Skoro daje screen po profesjonalnej kalibracji obu trybów, a Ty piszesz, że jedno zrobili po łebkach, to tylko pokazuje, że liczba Twoich argumentów wynosi - 1 i jakakolwiek dalsza dyskusja pozbawiona jest sensu.

A zmieniając gamme to Ty zmieniasz całkowicie obraz i robisz z niego kompletną kupę. Także powodzenia. Magią której nie chcesz zrozumieć jest wydobycie detali w ciemnych scenach właśnie bez zmiany gammy i psucia wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Ryo-San napisał:

@czarek250885 gdzieś kiedyś czytałem że na różnice w cenie oprócz oczywiście jakichś sklepowych promocji ma też spory wpływ ewentualna realizacje gwarancji. W sieciówkach gwarancja jest jakby na miejscu. Oddajesz TV do takiego MM i masz wyyebane  a niektóre sklepy gwarancję przerzucają na producenta wiec jak coś się wysypie to musisz wtedy wysyłać TV np do europejskiej centrali LG itp a to już się robi z tego dosyć spory problem. 

Może masz rację, muszę się bardziej wczytać. Szkoda że nic nie wiem o tym sklepie, no może tyle że jest w Warszawie i niby od 28lat. Wolałbym zakupić c9 jednakże zostały same wystawowe, więc lepiej już kupić tv z tego roku w pudle nieużywany. Choć wiadomo hdr będzie trochę gorszy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...