Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Czoperrr napisał:

Graniem multi bym się nie martwił w przypadku Sony kiedy 90% ich gier to doświadczenie stricte singlowe. 

No ale teraz maja w przygotowaniu pierdyliard gier usług które pewnie będą też miały multiki. Liczą pewnie na jakiś złoty strzał ala fortnite, cod czy destiny co porwie tłumy, a na pc lubią takie gierki.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Bungie mówiło że nie chcę robić trzeciej części i wolą skupić się na rozwijaniu tego co mają. Zresztą oni nawet dwójki nie chcieli robić ale Activsion ich do tego zmusiło. Nie wiem czy wymuszenie tego by robili kolejną część Destiny przez Sony byłoby dobrym początkiem nowej relacji.

 

Myśle że chodzi o coś innego, pewnie jakaś nowa niezapowiedziana jeszcze gra.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, C1REX napisał:

Dlaczego myślicie, że Sony nie zrobi czegoś na wzór XboxPC? Dlaczego mieliby rezygnować z zysków ze sprzedaży gier 3rd party jak to mają na konsolach?

3rd party gier wychodzących na PC? Wiadomo, że największa sprzedaż będzie na Steam. Oprócz tego musieliby zainwestować kasę w stworzenie samej aplikacji, zapewnić ludzi do obsługi, pokryć koszty serwerów.

Mają swoją stronę internetową, ewentualnie w tym kierunku pójdą i zaczną oferować tam również wersje PC swoich gier.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Snake_Plissken napisał:

3rd party gier wychodzących na PC? Wiadomo, że największa sprzedaż będzie na Steam. Oprócz tego musieliby zainwestować kasę w stworzenie samej aplikacji, zapewnić ludzi do obsługi, pokryć koszty serwerów.

Mają swoją stronę internetową, ewentualnie w tym kierunku pójdą i zaczną oferować tam również wersje PC swoich gier.

Rozumiem Twój argument, ale Sony chce mieć z PC w najbliższym czasie zyski w okolicach połowy zysków z całego PlayStation. Nie wyobrażam sobie, by malutki sklepik PlayStationPC, który ma po max kilka nowych gier na rok i konkurując ze Steam będzie zarabiał tak gigantyczne pieniądze i to tak szybko. Skoro XboxPC dał radę, to dlaczego nie Sony?

 

 

Zaletą PC jest to, że nie muszą się martwić sprzętem. Intel, AMD i NVIDIA się tym zajmują i upewniają, że sprzęt jest kompatybilny wstecznie. Sony musi zrobić tylko sklepik i zarabiać 30% ze sprzedaży gier 3rd party. Dlaczego to Steam ma zarabiać na Elden Ring, a nie Sony?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Figuś napisał:

MTX z gier usług

Może i to jest dobry argument. 

Jak będzie, to zobaczymy, ale ja obstawiam konkurencję dla XboxPC. Nie widzę powodu, by Sony zabraniało innym firmom sprzedawać w ich sklepie i płacić Sony 30%. Być może są takie powody, ale ja ich nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Przecież żeby zrobienie kolejnego sklepiku/launchera na PC przez Sony miało sens to musieli by mieć fenomen na poziomie Fortnite'a albo i większy żeby te 50+ mln osób było zmuszonych do zainstalowania nowego launchera. Tak jak pisałem już wcześniej bardziej spodziewam się umowy i integracji z Epic Game Store, Sony wydaje gierki (czasowo) ekskluzywnie na ich platformę, Epic pobiera od nich nie 12% a 5%, dodatkowo integracja trofeów z gier Sony między platformami.

Odnośnik do komentarza

XboxPC nie ma hitu na miarę Fortnite. 

Sony sprzedaje gry na Epic, ale jaki to jest procent zysków firmy? 

 

Czy jest możliwe, by gry od samego Sony sprzedawane na Epic zarabiały połowę tego, co całe PlayStation z biblioteką kilkuset gier i 50mln abonamentów? Jakim cudem w 3 lata tak pomnożą zyski z PC?

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, C1REX said:

XboxPC nie ma hitu na miarę Fortnite. 

Sony sprzedaje gry na Epic, ale jaki to jest procent zysków firmy? 

 

Czy jest możliwe, by gry od samego Sony sprzedawane na Epic zarabiały połowę tego, co całe PlayStation z biblioteką kilkuset gier i 50mln abonamentów? Jakim cudem w 3 lata tak pomnożą zyski z PC?

To są tylko cele i założenia Sony. Czy faktyczna sprzedaż im dorówna to się okaże. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Czoperrr napisał:

To są tylko cele i założenia Sony. Czy faktyczna sprzedaż im dorówna to się okaże. 

Ale tych celów z dupy nie wzięli. Jakiś plan tam mają, by za 3 lata zarabiać na PC tyle, co cały Xbox lub całe Nintendo. 

Ja się zastanawiam jak. Innego sposobu, by pójść na całość z własnym sklepem nie widzę. Ewentualnie jakiś gruby hit typu Fortnite, ale to już jest loteria. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, C1REX napisał:

Czy jest możliwe, by gry od samego Sony sprzedawane na Epic zarabiały połowę tego, co całe PlayStation z biblioteką kilkuset gier i 50mln abonamentów? Jakim cudem w 3 lata tak pomnożą zyski z PC?

Gdzie widzisz tabelkę mówiącą o tym? Ja tylko widzę że Sony chce by 50% wydanych tytułów trafiło również na PC i telefony.

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, łom napisał:

Gdzie widzisz tabelkę mówiącą o tym? Ja tylko widzę że Sony chce by 50% wydanych tytułów trafiło również na PC i telefony.

Chyba w innej tabelce to widziałem, bo ta tutaj sugeruje, że Sony wydaje jakieś ogromne ilości nowych IP rocznie i będzie wybierać jakie ich nowe gry na co trafią. Wygląda na błąd w tłumaczeniu moim zdaniem. 

 

@Figuś wrzucił info, które może jednak sugerować poważniejsze plany odnoście PC niż tylko porty ich gier na Steam i Epic. W PlayStationNow można grać na przykład na PC i jest do tego appka Sony. 

 

Tutaj inny cytat:

 

The listing does mention developing a “global PC store strategy and process”, but this could refer to the likes of Steam rather than a hint that Playstation making its own PC-focused client.

 

Moim zdaniem PlayStationPC jako kopia XboxPC jest realna. W tej chwili Steam i Epic to partnerzy i nie ma co psuć relacji chwaleniem się, że zaraz będą konkurować na śmierć i życie. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ale te liczby sprzedanych gier na PC, Gow, DG i Horizon, to lekko mówić, żenujace. 

Godzinę temu, funditto napisał:

A co myślicie o tych dwóch niezapowiedzianych grach usługach do końca roku fiskalnego ? 
 

Jedna to pewnie multi do TLOU 2, ale druga ? Może nowy Twisted Metal skoro w drodze serial ? 

Frakcje, drugi tytuł może jakieś nowe IP, zobaczymy na PS Meeting (podobno wrzesień). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...