Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mi z kolei chodzi o odbiornik maksymalnie 24 cale. Głòwnie chodzi mi o konsole wszelakie, czyli wejścia euro i hdmi konieczne. Tv/monitor z głośnikami z tak małą przekątną,  bo będzie  zabierany w częste  delegacje, a nie chciałbym zostać skazany na hanheldy. Proszę, pomóżcie i doradzcie bracia konsolowcy. Cena nie gra roli, bo chyba za bardzo nie da sie jakoś ceny wywindować przy takiej maliźnie.  

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

szukam TV do PS4 i w zasadzie po przefiltrowaniu połowy z recenzji i opinii na pierwszy plan wysuwa się model Sony - KDL 40W605B. Z konkurencyjnego obozu mam na uwadze jeszcze model Samsunga - UE40H6400. Który model polecacie? Aktualnie przyglądam się ofercie RTV Euro AGD i na chwilę obecną stoją w zasadzie na tej samej półce cenowej (odpowiednio 1899 zł za Sony i 1999 zł za Samsunga), niemniej ten ostatni posiada lepsze (400Hz) odświeżanie. Co radzicie?

 

Macie jeszcze innych faworytów w tych parametrach? Ogólne założenia - 40 cali, do 2000 zł z (możliwie) niskim input lagiem. Fajerwerki SmartTV nie są aż tak bardzo istotne.

Z góry dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza

Stałem przed takim samym dylematem wczoraj. W sklepie ciężko tak na prawdę zobaczyć różnicę przy 40 TV wiszących na ścianie. Na żywo W605B miał zamulające menu, a Samsung z kolei wyższy IL.

 

Koniec końców kupiłem...LG 42LB670V. Ciut droższy, ale zawsze 2 cale więcej, a do tego lepsze natywne odświeżanie, fajny system, IL ~29ms (tyle co Soniacz), dobre opinie i ładny wygląd. Czy to dobry wybór? Nie mam pojęcia, okażę się w praniu. Na pewno poszukiwanie TV przyprawiło mnie o ból głowy. LG kosztuje 2190 zł w Euro + raty 0%.

 

Zobacz jeszcze Philipsa 42PFK6309 za 1999 zł. Nad nim się też zastanawiałem, ale podobno ma wolne menu. Na plus niski IL i AmbiLight

Edytowane przez Ohayo
Odnośnik do komentarza

300 zł to duża różnica, bo już miałem wziąć telewizor do 1300 zł, ale zwiększyłem budżet.

Czyli w przypadku Samsunga 40H5500 nie ma co obowiać się o lagi?

Znalazłem na stronie displaylag, że inputlag wynosi 28ms (PC) dla modelu UN40H5500 i został sklasyfikowany jako "great".

W jakich granicach ms inputlag jest niezauważalny? Dodam, że gram w wszelkiego rodzaju wycinanki typu Guilty Gear, Street Fighter, BlazBlue, Jojo oraz Dead or Alive, Soul Calibur i inne na poziomie gdzie liczę timing/klatki animacji itp.

Odnośnik do komentarza

300 zł to duża różnica, bo już miałem wziąć telewizor do 1300 zł, ale zwiększyłem budżet.

Czyli w przypadku Samsunga 40H5500 nie ma co obowiać się o lagi?

Znalazłem na stronie displaylag, że inputlag wynosi 28ms (PC) dla modelu UN40H5500 i został sklasyfikowany jako "great".

W jakich granicach ms inputlag jest niezauważalny? Dodam, że gram w wszelkiego rodzaju wycinanki typu Guilty Gear, Street Fighter, BlazBlue, Jojo oraz Dead or Alive, Soul Calibur i inne na poziomie gdzie liczę timing/klatki animacji itp.

Input lag poniżej 40 ms jest już bardzo dobry. Ten 28ms jest podany dla trybu PC czy też gra który włącza się w opcjach TV (Tryb gry). Śmiało bierz za tą kwotę nie znajdziesz nic lepszego.

Odnośnik do komentarza

100hz najlepiej

przy 50hz przy szybkich akcjach i szybkich obrotach kamery "obraz może zostawać w tyle" jeśli wiecie o co mi chodzi

i sam komfort moim zdaniem dla oczu lepszy niż przy 50hz

 

kubson - ty akurat piszesz o wypełniaczu, nie wiesz o czym piszesz, za to odpowiedzialna jest elektronika, a nie matryca

no ale IL ważniejszy niż matryca 50/100hz

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

dzięki zagietemu ekranowi nie będziesz się bał że umknie Ci jakiś detal filmu, kąt prostopadły względem kazdego cm2 ekranu stwarza wrażenie bycia w innym wymiarze i przezywania wszystkiego z natężeniem nie spotykanym nigdy dotychczas. Każdy film bedzie inny, lepszy, ostateczny.

Zrozumiesz pozniej dlaczego nowe iphony same sie zaginają, bo to czują tez.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad kupnem TV za 1500-1600 zł wybrałem takie dwa modele:

- Philips 40PFH4509

- Samsung 40H5500

Czy orientujecie się czy będą to dobre modele pod PS3/PS4?

http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/led/UE40F6320AWXZH

 

 

Ja mam tego, polecił mi go pewien użytkownik forum i jestem zadowolony :)

Kupiłem w marcu w MM za bodajże 1700 z 5 letnią gwarancją gratis.

Filmy w FHD wyglądają cudownie, jestem fanem telefonów Samsunga z amoledem,więc dla mnie te super żywe kolory są jak najbardziej na plus. 

Gry w trybie gracza działają bez zarzutu , jednak w zwykłym coś jest nie tak,  jakby obraz pływał. Jest to chyba  wina ustawień. Kiedy  wrócę do Polski z nextgenem to wtedy będę się bawił w kalibrację.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

czesc szukam tv 40 albo 42 cale

 

nie rozumiem tego testu w pe, w zarzutach sony605b i panasonic as600 jest napisane w minusach ze tv nie posiadaja systemu poprawy plynnosci ruchu. Na co w tv do gier system plynnosci jak i tak sie go wylacza zeby byl mniejszy input lag????

 

obecnie mam toshibe 40l7335dg i ten tv mnie bardzo  denerwuje bo smuzy i np w fifie przy dalekich pilkach gracze robia sie podwojni, w tomb raiderze i np assasin creed przy obracaniu ekranu tez sie wszystko rozdwaja, a tv ma 100hz ;/ wtf? brat ma jakis stary lg 50 hz i u niego tego nie ma.

 

szukam tv w ktorym tego nie bedzie, gdzie obraz bedzie jak najbardziej plynny i wysokiej jakosci z niskim czasem reakcji, oczywiscie plynny bez systemowej poprawy plynosci, tylko sam z siebie. input lag nawet ok 40 ms przezyje.

 

wybieram z pomiedzy panasonica tx42as650, 600, samsunga ue40h6400, sony w605 b albo 705b, 805b

 

805b odrzucm za drogi

panasonica 600 raczej odrzucam bo z tego co czytam to obraz nie jest plynny

 

zostaja 4 tv panasonic 650, samsung 6400, sony 605 b albo 705b co polecacie? zalezy mi chyba bardziej na plynnosci niz kontrascie i czerni wiec chyba matryca ips bedzie grana u mnie? w takim razie rozwiazaniem bylby ten panasonic 650, chociaz w sumie to wrozenie z fusow czy plynnosc bedzie lepsza niz u innych bo go nie widzialem. halp pls

Odnośnik do komentarza

input lag 38,2ms w trybie gra i 50ms normalnie to miedzynarodowa ocena - great?  ktoś chyba sporo przesadził, gdy nowe modele Sony osiągają IL w okolicach 20ms

Toshiby schodzą nawet do 15ms

 

ten Panas to dobry tv, ale niekoniecznie do konsoli

 

Trochę za bardzo przesadzacie z tym input lagiem :) dlatego dostał "GREAT" ponieważ wg standardów LAG poniżej 48 jest wynikiem dobrym

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...