Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Sony W6 a Samsung H6400 - ta sama półka cenowa i powiedz że brałbyś Sonego w calarzu 40... Brawo ;)

 

Dalej to samo, nie warto dokładać moim zdaniem do " W siódemki", a co do dramatyczności 100+ pytaj pytającego.

 

Co do pomiarów to nie robiłeś go ani Ty ani ja, więc trzeba zawierzyć portalowi np jaki wymieniłeś w pierwszym odnośniku http://www.hdtvtest.co.uk/ dla przypomnienia.

Edytowane przez L3nka_Sky
Odnośnik do komentarza

Sony W6 a Samsung H6400 - ta sama półka cenowa i powiedz że brałbyś Sonego w calarzu 40... Brawo ;)

Nie wiem co wybrałbym teraz, ale kiedy był ku temu czas, owszem wybrałem Sony serii W6 i jedyne czego żałuję, że nie było wtedy W7. Dziękuję za aplauz choć uważam za zbyteczny.

 

Co do pomiarów to nie robiłeś go ani Ty ani ja, więc trzeba zawierzyć portalowi np jaki wymieniłeś w pierwszym odnośniku http://www.hdtvtest.co.uk/ dla przypomnienia.

Ów portal przeprowadził pomiary dla odmiany 47", chyba nie sugerujesz że można sobie je dowolnie przenosić i przypisywać modelom o innym calażu?

Odnośnik do komentarza

Każdy model 40/42 cala Sony ma 50Hz szkiełko. Zastanawiające jak sobie radzą Panasy (as650 np.), Philipsy (7XXX np) z PS4. 

Ciągle Sony / Samsung, trochę to już monotonne :) 


 

Sony W6 a Samsung H6400 - ta sama półka cenowa i powiedz że brałbyś Sonego w calarzu 40... Brawo ;)

Nie wiem co wybrałbym teraz, ale kiedy był ku temu czas, owszem wybrałem Sony serii W6 i jedyne czego żałuję, że nie było wtedy W7. Dziękuję za aplauz choć uważam za zbyteczny.

 

Co do pomiarów to nie robiłeś go ani Ty ani ja, więc trzeba zawierzyć portalowi np jaki wymieniłeś w pierwszym odnośniku http://www.hdtvtest.co.uk/ dla przypomnienia.

Ów portal przeprowadził pomiary dla odmiany 47", chyba nie sugerujesz że można sobie je dowolnie przenosić i przypisywać modelom o innym calażu?

 

 

Wybacz złośliwy komentarz, kwestia chwilowej słabości przeniesiona na forum :) / Toshiba 7XXX w calarzu 42 również ma wyniki jak większe odpowiedniki. 

Odnośnik do komentarza

Ja się też przymierzam do zakupu nowego tv, w dużej mierze pod PS4 i nie mogę się zdecydować a w grę wchodzą 2 modele Samsung UE48H6700 lub Sony KDL-50W805B (829B chyba się niczym szczególnym nie różni ale też go rozpatruję). Mój dylemat polega na tym czy warto dopłacać 500-700 zł do tego Sony, czy będzie odczuwalna różnica w jakości obrazu. Input lag u Samsunga chyba też jest dosyć ok, teraz posiadam tv Samsunga od 5 lat i w trybie gry nie widzę opóźnień. Do innych rzeczy też bym go chciał używać, filmy DVD/Blu-Ray, trochę Smart, trochę 3D. Ma ktoś jakieś porównanie tych telewizorów i może coś doradzić ?

Oba generalnie są bardzo dobre w swojej klasie cenowej, Sony używa zupełnie innych matryc w modelach 50' niż w mniejszych odpowiednikach (w 50' są lepsze). Samsung da Ci więcej w ogólnym znaczeniu, a na jakość obrazu nie ma szans żebyś narzekał. W H6700 użytkowanym w trybie Naturalnym dobrze wygląda MD. Proporcje do kalibracji obrazu znajdziesz bez problemu na necie. Prócz tego dwa piloty (Sony drugi dodaje tylko w serii W9), multimedia lepsze, 3D w obu aktywne.

Generalnie 48H6700 > 50W805 z tytułu kilku stów różnicy które dodaje się za nic znaczącego.

Weź pod uwagę również Philipsa 47 7109 bodajże, również ma wiele do zaoferowania. Tegoroczne modele mają od zera robiony soft, apki etc. i jest bardzo dobrze. Ambilight robi swoje, design rewelacyjny, pilot z klawiaturą i wiele więcej. Obadaj test tego TV na hdtv.com.pl

 

W razie pytań śmiało :) / Pzdr

Jestem już w zasadzie zdecydowany na tego Samsunga UE48H6700. Poza używaniem go pod PS3 i PS4 jest to też telewizor, który chciałbym normalnie użytkować, Smart jest chyba bezkonkurencyjny u Samsunga, 3D u Sony mimo aktywnej technologii ma obciętą rozdzielczość, Samsung ma pełne HD. Mam takie pytania jeszcze, może się orientujesz. Czy czerń jest na porównywalnym poziomie w tych modelach Sony i Samsunga ? Czy doświadczę zauważalnej różnicy w obrazie w stosunku do mojego obecnego tv 2009 roku - Samsung LE46B651 ?

Dzięki za pomoc, sporo osób w sumie polecało tego Samsunga i chyba faktycznie nie ma sensu dopłacać tyle kasy.

 

 

@L3nka_Sky - Jest jeszcze opcja tego tv: Samsung UE50H6400. W związku z tym nasuwa się też pytanie odnoście tego czy on się jakoś zasadniczo różni od tego H6700. Czy ta technologia Micro dimming faktycznie coś daje ? Zauważyłem też, że tamten ma odświeżanie 600hz, czyli o 200hz większe, oczywiście jest to sztucznie zawyżane ale może coś daje.

Odnośnik do komentarza

Up...

   

   Cechy które wymieniłeś się zgadzają (Smart, 3D), co do samego obrazu to powinno być dobrze w stosunku do serii B ("problem" dla Ciebie tego typu że ta seria również miała bardzo dobre odwzorowanie kolorów, czerń itp.). Bo np. tegoroczna seria H niszczy zeszłoroczną F pod każdym względem.

 

   H6400 jak zauważyłeś nie oferuje MD, DVB-S i inną podstawę, to raczej te najważniejsze zmiany. Z tym że MD jest w bazowej wersji, nie MD Pro jak w H7 np. Co najważniejsze sam obraz ma bardzo dobry, czerń również na wysokim poziomie.

W trybie filmowym który będziesz prawdopodobnie używać na zmianę z trybem gry MD jest wyłączony więc nie jest to mocny argument.

Matryce mają te same - 120Hz więc raczej nie sugerowałbym się tymi 200Hz+ :)

Moim zdaniem jak jest możliwość to bierz 50/55H6400, będziesz bardzo zadowolony.

 

http://www.avforums.com/review/samsung-h6400-ue55h6400-3d-led-lcd-tv-review.10295

 

Pzdr

Edytowane przez L3nka_Sky
Odnośnik do komentarza

@up - No wlasnie z ta wersja 50 calowa bedzie problem bo on nie jest dostepny w sklepie gdzie chce kupic wiec zostaje h6700 lub h6400 48 cali a poniewaz i tak rozwazalem zakup drozszego tv wiec moge wziaz ten wyzszy model h6700. Pytanie tylko czy w zwiazku z tym, ze jak piszesz moj obecny tv mial bardzo ladne kolory i gleboka czern (co jest prawdą) to czy ta wymiana ma faktycznie sens pod wzgledem roznicy w jakosci obrazu ? Oczywiscie pomijajac dodatkowe funkcje typu smart, 3d i inne, ktorych moj obecny tv nie posiada.

Odnośnik do komentarza

 

H6400: As it was, the H64000 has a lag to controller input of 40.6 milliseconds, which will be a fraction high for demanding online competitive gamers but will be fine for the average single player title.

 

nie lepiej dołożyć pare stówek do Sony i mieć święty spokój, tak jak wybór wielu osób tutaj

Odnośnik do komentarza

@L3nka_Sky - Kupiłem dziś tego H6700 48 cali. Widzę sporą różnicę w obrazie na plus dla nowego modelu w porównaniu ze starym w HD z telewizji naziemnej, kolory również lepsze, w grach nie widzę opóźnień. 55 cali przekroczył już mój budżet niestety a i chyba byłby za duży. Generalnie nie zależało mi specjalnie na większej przekątnej bo tyle co miałem mi starczało a bardziej na jakości obrazu i tu jest ok. Generalnie jestem zadowolony. Jedyny minus to w niektórych miejscach niejednolite podświetlenie matrycy na czarnym tle, starsze LCD wypadały chyba pod tym względem lepiej.

@Fanek - W multi gram okazjonalnie wiec tak IL jaki jest w tym Samsungu mi wystarcza.

Edytowane przez Qbon
Odnośnik do komentarza

Witam przymierzam się do kupna telewizora.

Odległość od tv to 3.45m  , będzie  podłączony do kompa  - może w przyszłości do konsoli (ps4),

zależy mi na funkcjach smart ( najlepiej  gdyby miał flasch do oglądania filmów na serwisach takich jak ittv , cda.pl)

Myśle nad  48-50 calami.

Marki jakie mnie interesuja to samsung sony i philips.

  Byłem 4 dni temu w media expercie  oglądać tv  i na stanie maja:

- samsung UE48h6650 (jest też w wersji  55 cali lecz wydaje sie przy duży)

- sony  KDL-50W828 800HZ

-panasonic tx l47et60 (aczkolwiek niczym mnie nie zaintersował zbytnio)

 

 Niestety nie znalazłem żadnych testów tych tv  , tak więc jeśli znacie z testami do tych tv  to proszę o podlinkowanie lub  podzielenie się swoją wiedze.

   Zależy mi na :

- na jakiej matrycy zostały zrobione owe tv ( ips  lub va albo inna)

- input lag (przydałaby się ta wiedza do ewentualnych gier)

-awaryjność

-kontrast

-funkcje smart (jak się sprawdzają)

 

  Z góry dzięki za info   :)

Ps zależy mi na tych 2 ale jestem otwarty na sugestie o innych modelach a nawet markach.

Edytowane przez kowal1212
Odnośnik do komentarza

Szczerze to ok 4 m za daleko na 48-50 cali. Ja bym celował w min 60cali. Sam miałem podobny dylemat bo mam bardzo duży salon. Fakt, że ja miałem w najbliższym miejscu do TV 5,5 m, pożyczyłem aby sprawdzić od sąsiada obok 60 cali i był mały, szczególnie do gier , sportu czy napisów w filmach. Ze względu, że nie uśmiechało mi się wydawać ok 10 tys za TV, a nie chciałem brać jakiegoś dużego gôwna, to zmieniłem całą koncepcję salonu i zrobiłem kąciek TV/ growy w 1/3 salonu i teraz z ok 2,5m mam 46 cali i jest ok ale spokojnie mogło być więcej.

Podsumowując moim zdaniem 50, a tym bardziej 48 będzie Tobie mało.

Odnośnik do komentarza

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40h6400.bhtml#opinie

 

Dobry ten telewizor? Interesuje mnie jedynie granie i oglądanie meczów. 

 

Ewentualnie ten od Sony? http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-42w655a.bhtml

 

Jest coś lepszego w tej cenie? Który z tych 2 lepiej wziąć? 

Edytowane przez ssxx1
Odnośnik do komentarza

Samsung H6400 to doskonały ekran. Jest mocno wszechstronny. Do poczytania: TEST H6400. Mają do wyboru W6 a H6400 to zdecydowanie H6400 gdyż w tej cenie posiada znacznie więcej możliwości. Chyba, że lag ma mega znaczenie to jednak W6 bo ma najniższy (koło 28msec). 

 

Sony jest także bardzo dobry szczególnie patrząc na bardzo niskie wyniki input laga. Było pytanie o test W8. Tutaj macie testy ostatnich serii oraz wyniki lagów. 

 

Fajnie prezentuje się też z tych tanich a dużych Panasonic AS600 (test) lub AS640 (test). Ten pierwszy także fajny ze względu na laga. 

 

Nie mogę się powstrzymać i dla tych co mają większe budżety to od września taki wypas będzie dostępny od Philipsa (pierwszy tv na androidzie!) czyli seria 8109 (test):

 

 

Edytowane przez -gmeru-
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam przymierzam się do kupna telewizora.

Odległość od tv to 3.45m  , będzie  podłączony do kompa  - może w przyszłości do konsoli (ps4),

zależy mi na funkcjach smart ( najlepiej  gdyby miał flasch do oglądania filmów na serwisach takich jak ittv , cda.pl)

Myśle nad  48-50 calami.

Marki jakie mnie interesuja to samsung sony i philips.

  Byłem 4 dni temu w media expercie  oglądać tv  i na stanie maja:

- samsung UE48h6650 (jest też w wersji  55 cali lecz wydaje sie przy duży)

- sony  KDL-50W828 800HZ

-panasonic tx l47et60 (aczkolwiek niczym mnie nie zaintersował zbytnio)

 

 Niestety nie znalazłem żadnych testów tych tv  , tak więc jeśli znacie z testami do tych tv  to proszę o podlinkowanie lub  podzielenie się swoją wiedze.

   Zależy mi na :

- na jakiej matrycy zostały zrobione owe tv ( ips  lub va albo inna)

- input lag (przydałaby się ta wiedza do ewentualnych gier)

-awaryjność

-kontrast

-funkcje smart (jak się sprawdzają)

 

  Z góry dzięki za info   :)

Ps zależy mi na tych 2 ale jestem otwarty na sugestie o innych modelach a nawet markach.

 

Witam

 

   Pierwsze co to sugeruje rozważyć opcje 55 cali, przy ~ 4m spokojnie ogarniesz. Różnica 7 czy 5 cali może być kluczowa przy takiej odległości.

TV które podałeś (Samsung i Sony) funkcjonują na VA. 

 

Od siebie dodam że warto rozważyć opcję 55H6400, model bardzo dobry, tańszy niż odpowiednik H6650 w tym calarzu. Recenzja poniżej :

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/samsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937  

 

Recenzja Sonego W829 

http://www.avforums.com/review/sony-w8-kdl-50w829b-led-television-review.10178 

 

Jako ostatni wybór stawiałbym Toshibę L7453 :

http://www.avforums.com/review/toshiba-l74-55l7453-tv-full-hd-led-lcd-review.10486 (zbiera opinie bardzo dobre, IL ma najniższego na rynku !)

 

Na szybko to Samsung będzie około 1k tańszy niż Sony i Toshiba, a wcale im nie ustępuje na polu obraz/Smart etc.

Nie wiem co Ci jeszcze napisać, w recenzjach masz wszystko. W razie pytań śmiało.

 

Pozdrawiam

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40h6400.bhtml#opinie

 

Dobry ten telewizor? Interesuje mnie jedynie granie i oglądanie meczów. 

 

Ewentualnie ten od Sony? http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-42w655a.bhtml

 

Jest coś lepszego w tej cenie? Który z tych 2 lepiej wziąć? 

 

Jak wypowiedział się kolega powyżej Samsung H6400>Sony W6 = Panasonic AS600. To tak na szybko :) Wszystko za około 2k.

Pzdr

Odnośnik do komentarza

Czy wy też na swoich Sony macie takie lagi w każdym możliwym menu? Ja mam 50 calowego 805B i podpiętą kablówkę, ale po wciśnięciu programu + lub - to czekam kilka sekund zanim program się zmieni, przy podgłośnianiu jest lag na kilka sekund i nagle mi ten suwak od razu o 10 pól od razu zaskoczy, albo zamuli i też ścisza z lagiem. Przez ostatnie 7 dni to już chyba 3 aktualizację mi pobierało i nic nie widzę, by się zmieniało w sofcie tego telewizora. Wszystkie Menu mi zamulają, tych opcji Smart to nawet nie używam, ale przy głupiej zmianie źródła sygnału HDMI najpierw mam odgłos zmiany wyboru, potem ten podświetlony pasek mi zamuli i stanie pomiędzy opcjami wyboru i zmieni po kilku sekundach źródło. Potem znów działa płynnie i tak w sumie nie wiadomo od czego to zależy. Mam tak od nowości, ale ja mam coś nie tak, czy soft od Sony jak zwykle jest do pi.zdy niepodobny i w 2014 roku w telewizorze z kilkoma procesorami nie mogę mieć płynnych menu kontekstowych? 

Odnośnik do komentarza

Czy wy też na swoich Sony macie takie lagi w każdym możliwym menu? Ja mam 50 calowego 805B i podpiętą kablówkę, ale po wciśnięciu programu + lub - to czekam kilka sekund zanim program się zmieni, przy podgłośnianiu jest lag na kilka sekund i nagle mi ten suwak od razu o 10 pól od razu zaskoczy, albo zamuli i też ścisza z lagiem. Przez ostatnie 7 dni to już chyba 3 aktualizację mi pobierało i nic nie widzę, by się zmieniało w sofcie tego telewizora. Wszystkie Menu mi zamulają, tych opcji Smart to nawet nie używam, ale przy głupiej zmianie źródła sygnału HDMI najpierw mam odgłos zmiany wyboru, potem ten podświetlony pasek mi zamuli i stanie pomiędzy opcjami wyboru i zmieni po kilku sekundach źródło. Potem znów działa płynnie i tak w sumie nie wiadomo od czego to zależy. Mam tak od nowości, ale ja mam coś nie tak, czy soft od Sony jak zwykle jest do pi.zdy niepodobny i w 2014 roku w telewizorze z kilkoma procesorami nie mogę mieć płynnych menu kontekstowych? 

Ja nie mam lagów w 50w828b, jedynie po wlaczeniu tv przez jakieś 10 sek 'system' startuje i nic się nie da zrobić. Tj zmienić źródła, głośności. Ozywiście tv działa od razu. Dziwne co piszesz bo ja ostatnia aktualizację miałem z 2 miechy temu.

Jak zapytałem gościa w Sony Centere czemu nie maja modeli 805, to odpowiedział, że to model dla biedoty marketowej i mimo wszystko są gorsze od tych dostępnych w SC. To może to jednak prawda? Gmeru będzie wiedział ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...